Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (9)


Recommended Posts

[grasa][bang][:D]Sunt o grasa[:D][bang][grasa] AJUTORRRRRRRRRRRRRRRR dupa nastere am ramas cu 27 de kg ! asta de 2 luni de cind am nascut , de alaptat nu mai alaptez si de mincat pot spune ca bag in mine ca o sparta, asa cum sa spus si pe aici , zici ca vin RUSIII si papa tot....!!!!!!!!!!!!!!! [olala][papica][olala] Cum sa ma opresc de la ciucalata si tot felul de dulciuri ??? Multa sanatate ! http://community.webshots.com/user/elenalove27
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 166
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pentru ca sunt o neserioasa nu m-am tinut de cura pe care o incepusem putin dupa sarbatori. Vreau sa le incurajez pe fetele care au inceput cura disociata. Eu am tinut-o acum doi ani, dupa ce am nascut, si am slabit de la 74 kg la 64 kg in aproape 3 luni. Acum cu Sarbatorile am pus vreo 2 kg si vreu sa le dau jos plus alte 6-7 kg. Spor la slabit Silvana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bafta la cura disociata, fetelor! Am intrat sa va ridic putin moralul: eu cu ea am scapat de 12 kilograme. Mamici care alaptati nu este bine sa tineti nici un fel de regim. Mancati ponderat, reduceti din dulciuri si beti multe lichide. Aveti timp si de diete, nu disperati. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa mai pacalesc cantarul ,cred ca in minus vreo 500-800 gr, avand in vedere ca ieri am trisat putin ,[bang][bang]am mancat o bucatica de prajitura cu visini. asta este ,muream de pofta . azi mananc numai peste ,de dimineata am mancat peste fript ,iar la pranz voi manca peste la cuptor cu lamaie(am inlocuit ziua de fructe). de luni, cand incepeti si unele din voi , promit sa nu mai trisez. va pup[pup] ALINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un mic rezultat.... si "ma laud"..[:D] La sugestia unui user de aici am consultat "Formula AS", un numar din ianuarie ( primul, al doilea?) si acolo amgasit un articol despre ticturi din plante. Eu am ales o cura de 2 saptamani cu tinctura de 3 frati patati[;)]. Este diuretic si depurativa si la mine a avut efect . Am dat jos ceva ca e vizibil. Dar am fost mai atenta si la ce mananc si la ce ore... Dupa 18.30 nu mai mananc si seara am mancat mai mult fructe... Incercati si voi. Nu e prea greu si nu am facut nu stiu ce restrictii.[bis][bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand multa bafta si multa vointa fetelor care de luni incep cura disociata! Eu am sa fiu in zona ca sa va fac galerie![disco] Pentru mamicile care alapteaza, subscriu la ce a zis si Claudia. In schimb, Elena daca nu mai alaptezi, cred ca nu este nici un pericol sa incerci ceva. Daca vrei poti sa intri pe "Montignac: ce am mancat azi" sa vezi cateceva, sau poti sa te uiti la capitolele din urma la "cum slabim": http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16759 si http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=17341 indiferent ce metoda alegi noi suntem aici [pup][grup] Asa... am promis niste vesti bune: am reusit sa fac acul cantarului sa o ia la vale... dar nu va zic inca la cat am ajuns de teama sa nu ma intorc iar la cele 78 kg care m-au chinuit ceva vreme si sa ma fac de bascalie [porc][:I]. Promit sa dezvalui cand voi ajunge la o cifra rotunda gen 75 kg. [;)] Inca o data multa bafta tuturor! [pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io raman in continuare VAKA site-ului/satului! [bang][bang] In fiecare seara zic "de maine" si mereu se iveste cate ceva! Jos palaria in fata voastra, a celor cu vointa si va salut respectuos cu un "MUUUUUUUUU" prelungit Tamara si gemenii PS: O sa mai scriu cand voi da jos primul kg. Dar nu va faceti griji sunt cu okii pe voi si pe oglinda mea Aceeasi Vaka tamara http://community.webshots.com/user/tamarutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, am uitat! Multumesc inca o data pentru "Ce-am mancat azi?" io nu scriu acolo ca fac de ras comunitatea dar citesc cu interes si sper sa si aplic odata si-odata. Adica cat de curand. Sper, de asemenea, sa fie folositor si celorlalte fete.... Voiam sa va intreb daka bicicleta e ok pentru slabit, dat fiind faptul ca zonele mele cu probleme nu sunt nicidecum picioarele, ci soldurile si burta. Oare e eficienta pe aici pe unde zik eu? si daka da, cat timp trebuie sa pedalez? inka nu mi-am luat-o dar urmeaza sa o imprumut de la o prietena lenasa ca si mine, cel putin 3 luni. aceeasi tamara obsedata :-) http://community.webshots.com/user/tamarutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este timpul sa va spun si eu cum stau. Pe la inceputul lui decembrie sa vaitam pe aici si va rugam (nu cred ca mai tineti minte) sa-mi spuneti si mie concret un meniu/zi ca nu stiam de unde sa incep regimul (mi se parea super greu). Intre timp am vazut ca a aparut chiar un subiect de sine statator si este f. bine (pe atunci era doar la bucatarie un subiect). Ma rog, m-am apucat si eu atunci (la inceputul lui decembrie) convinsa fiind ca nu voi slabi (toata viata am tinut cure si am ajuns la concluzia ca numai nemancata slabesti). Dar... surpriza! Cantarul a inceput sa o ia in jos, si uite asa, pe nesimtite am slabit (in aprox.2 luni) 10 kg!!![:D][:-)))], de la 69kg la 59 kg. Eu sunt multumita, da' poate mai dau vreo 3-4kg (cand m-am apucat ma rugam sa dau vreo 2-3 kg si acum mi s-a urcat la cap). Deci, fetelor mi se pare un regim EXCELENT si va spun din experienta ca este cel mai usor regim pe care l-am tinut vreodata. Deja m-am obisnuit sa mananc asa si vreau sa va spun ca acum slabesc fara sa-mi dau seama. Succes!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...