Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 166
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Furni,[bis][bis][bis][bis][bis] BRAVA! Tamara, pofticel [pofta][pofta][pofta]! Daca nici mesajul lui Furni, care tot montignac tine, nu te-a ambitionat atunci da-i cu incredere la bicicleta, dar mai mult de 30 de minute la o sedinta. Nu este nici o prblema: mersul pe bicicleta este un exercitiu aerobic. Nu stiu prea bine sa detaliez dar pentru cei ce vor sa slabeasca sunt indicate mai ales exercitiile aerobice, care nu au efecte numai asupra unor grupe de muschi ci asupra intregului corp. Defapt mai corect spus slabesti de la exercitiile astea si nu de la abdomene sau exercitii cu greutati. Alea sunt pentru intarirea musculaturii nu pentru salbit. Trebuie sa mergi mai mult de 30 de minute pentru ca in primele 20 de minute de efort sustinut corpul consuma glucide, iar apoi abia incepe sa "topeasca" grasimile. Succese marete! [pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa ma laud si eu[:D]. Azi dimineata cintarul a coborit sub 55 , vreo 54,5 indica...adik s-au dus vreo 2,5 in aproape 3 saptamini, dar am avut zile in care am calcat strimb rau de tot, cu cartofi prajiti, ciocolata etc. In fine de vreo 2 zile de cind e fi-mea bolnava nu prea am avut timp de masa, kef nici atit, am cazut in extrema cealalta, pina la ora asta am mincat o brinzica Exquisa diet!! Bravo Furni!! Felicitari!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Irinabr
Am si eu un mic rezultat.... si "ma laud"..[:D] La sugestia unui user de aici am consultat "Formula AS", un numar din ianuarie ( primul, al doilea?) si acolo amgasit un articol despre ticturi din plante. Eu am ales o cura de 2 saptamani cu tinctura de 3 frati patati[;)]. Este diuretic si depurativa si la mine a avut efect . Am dat jos ceva ca e vizibil. Dar am fost mai atenta si la ce mananc si la ce ore... Dupa 18.30 nu mai mananc si seara am mancat mai mult fructe... Incercati si voi. Nu e prea greu si nu am facut nu stiu ce restrictii.[bis][bis] irina, am incercat si eu cu trei frati patati ... de fapt eu beau f multe ceaiuri ... si cat de cat merge ... insa numai cu ceaiurui NU TINE!!! merge insa cu fructe ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Furni !! Tine-o tot asa si poate ne dai si noua un imbold.. Tamara ,mi se rupe sufletul,crede-ma,cand citesc mesajele tale.Nu mai fi asa de rea cu tine,ca nu e sfarsitul lumii.Trebuie doar sa te gandesti ca in ritmul asta nu mai poti continua,cand iti vei da seama de asta "povara" ta va fi mai mare si vei avea de furca cu mai multe kilograme.Haideti,fetelor,sa o incurajam pe Tamara,ca prea e simpatica. Eu am dat jos doua kilograme de o saptamana si ceva incoace,de cand am renuntat la regimul disociat.Celor care vor sa se apuce de acest regim de luni le sfatuiesc sa se gandeasca bine inainte,sa se inarmeze cu vointa,nu neaparat pentru perioada regimuli,ci pentru ceea ce va urma,pentru ca atunci chiar trebuie sa va supravegheati orice masa.Si nu uitati vitaminele!Eu m-am anemiat rau de tot... Fetelor,am o intrebare:nu stiti vreun site de pe care pot sa downloadez lectii gratuite de aerobic?Ma refer la filme..Va rog mult,daca stiti vreo unul ajutati-ma,ca vreau neaparat sa ma apuc,dar sa fac acasa deocamdata-mi-e rusine sa ma duc la sala ..deocamdata! Succes [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos![;)][loveyou]. Nu este tocmai la subiect, dar am si eu un OF legat de slabit. Nu radeti ca e de groaza: nu mai pot merge nicaieri! Cum ma vede cineva:"[:0][:(]VAI!! draga ce ai slabit! Da' ce-ai facut? Ai vrut tu sau....(nu stiu ce-o fi in capul lor)? Da' cum??!! Vai, te urasc, etc..." V-am spus, nu radeti, sa stiti ca este un stress mare. La inceput conversat dar acum m-am saturat. Imi vine [bruta]. La servici, nu intru bine intr-un birou ca incep. M-AM SATURAT!! Si cand le explic principiile colegelor, le vad cu gurile cascate (la propriu). Vreau sa va spun ca rezultatele acestui regim a luat conotatii sociale: iti poti da seama usor cine se bucura si cine se inverzeste. Am auzit si de genul: "ce ma oftici" si de genul "Bravo" si de genul "Vai ce-ai slabit! nu mai slabi ca nu-ti sta bine". Si pe soacra-mea care se face ca nu vede ca am slabit (desi 10 kg se vad) dar m-a si atentionat ca daca nu mananc voi ajunge bolnava de nervi. Singurele persoane care sunt mandre de mine: eu si sotul meu. Va pup. A! Mai am o problema: hainele!!! Umblu goala, ca nu-mi mai vine nimic!! Ce sa fac??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Furni, acu' tre' sa recunosti:ce ti-ar conveni mai mult,sa slabesti si sa te bata lumea la cap ca ai slabit, sau invers,sa te ingrasi si sa iti zica asta?De fapt,daca stau sa ma gandesc mai bine,la cat de ipocrita e lumea,majoritatea colegelor nu ti-ar zice ca te-ai ingrasat si s-ar bucura in sinea lor.Eu cred ca este invidie,iar de fiecare data cand vei auzi cate un compliment in legatura cu slabitul nu te mai enerva,gandeste-te ca ai mai starnit inca un pic de invidie [zz] [zz] Cat despre haine,cu timpul iti vei reinnoi garderoba.E sezonul reducerilor,ai de unde sa iti cumperi! Acu' impartaseste-ne si noua,pacatoaselor, din secretele tale,ca tare suntem doritoare.Ai slabit frumos?Sport ai facut,ceva? Eu de cateva ore "surfesc" netul si n-am gasit nici un film cu exercitii aerobice gratuite. [xx(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Furni, umbla goala![:D], sa stii ca toata lumea moare de invidie, si prietena ta cea mai buna, asa ca nici nu te mai obosi sa-ti bati capul cu care e sincer si care nu. Toate mint, sunt invidioase ca ele n-ar fi in stare in vecii vecilor de asa ceva! Eu fetelor stagnez, mi-am ingaduit o perioada de relas, fiindca mai am 5 de slabit si astea se duc cel mai greu, va fi un razboi al nervilor din cauza impacientatii mele sa ma vad la capat. Ar fi cazul sa ma apuc serios de modelat corpul fiindca se vede ca nu e lucrat. Nu-mi atarna pielile insa este grasime pe picioare care numa' nu se duce, dom'le si tare mai e moale. Va pup, felelor, pe cai ca se filmeaza![poc] scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...