Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebe prea mic?


Soleil

Recommended Posts

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bebelina mea era invers, prea mare! Si cand mi-a zis doctorul la ecograf ca va avea cam 4,2-4,3 Kg la nastere am zis ca fiind fetita va fi o grasana (copiii care se nasc cu peste 4 Kg risca foarte mult sa aiba diabet la maturitate). Dar natura le-a aranjat pe toate si am nascut cu 3,5 saptamani mai devreme si a avut 3,150 Kg. Nu te ingrijora. Ginecoloaga imi spunea ca daca e prea mare nu ma naste natural si eu nu voiam cezariana. E mai bine sa fie mai mic. Eu am nascut f.repede pentru ca era mai micuta. Daca era mai mare ma chinuiam mai mult sau chiar ma taiau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-a spus cu vreo cateva zile inainte de a naste (cred ca vreo 4-5) ca bb e mic, are 2.6 kg si cand am nascut-o pe Emi a avut 3.205 kg. Dr. meu ginecolog a zis ca el nu crede in echo... si ca mai vedem noi cand iese bb si uite ca asa a fost. Greutatea se calculeaza in functie de masuratori, si daca bb sta cu burta intr-o parte si o masoara din alta pozitie, normal ca iese mai putin. La Emi i-a iesit circumferinta abdomenului mai micuta decat era normal pentru varsta sarcinii si de aia si greutatea a fost mai mica. Dar cand a venit pe lume, era burtoasa... deci masuratoarea aia a fost clar facuta gresit sau statea bb intr-o pozitie aiurea si nu au putut-o masura ca lumea. Asa ca... nu te baza pe echo. Sarcina usoara in continuare si un bb voinic si sanatos, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...