Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Diferite metode de contraceptie


Recommended Posts

Si sotu' vrea vasectomie si culmea e ca el a fost cu ideea,dar am zis eu nu ca poate,poate mai vrem si un al doilea bb.Cand face piciu 2 ani, are 7 luni acum, punem problema pe masa[:D].Pana atunci am optat pt sterilet pe care l-am pus pe 10 ani cica.Da' e nasol ca trebuie sa-l caut in fiecare saptamana de fir.tot sotu'[:D], dar nu se plange. mihaelaH
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Aoleu, de vasectomie- sau cum se numeste, nici nu vrea sa auda sotzioru! Ba chiar a scos si un brrrrr lung cand i-am sugerat. Asa ca iarasi cade! Cu betzisorul- implanon sub piele, trebuie sa te corectez, nu e chiar asa de dureros la scos. Ba abia simti. Iti face o injectie si ... aproape ca nu simti! Eu l-am avut 1 an si m-am lamurit pe veci. Garofitza, eu n-am auzit de metoda abtipildului, spune-mi si mie te rog ce-i asta! M-ar interesa! Si m-ar interesa tot ce e in domeniu, inclusiv cu eventualele efecte secundare! Lorelei & Family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by oana_noemi
Cum se numesc foitele contraceptive ca m-ar interesa. Eu am folosit Farmexpert gel, nu am avut probleme, dar era tare neplacut pana il puneai cu 10 minute inainte, cu o seringa...iar dupa, oricat te speli tot curge in chiloti si ai o senzatie asa nasoala, parca ai o soparla in chiloti! Oana si bb Erik http://community.webshots.com/user/oana_noemi http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro Oana draga, ai fost bestiala cu soparla din chiloti, am ras cu lacrimi si acum inca mai rad...[:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D] Cat despre 'abtibildurile' nou aparute pe aici, se lipsc pe piele, cate unul pe saptamana, si o saptamana pauza, in care iti vine si ciclul. Eu una nu am dar are o prietene de a mea care se simte bine cu ele, doar la inceput cam 2-3 sapt. a simtit un pic de presiune in sani, si un pic mai durerosi inainte de ciclu. Acum cica se simte bine. Eu una iau pilule, dar cred ca am sa mai fac o pauza cu ele si am sa incer si eu aceste 'abtibilduri' . Sunt asemanatoate cu cele de slabit, care tot acum au aparut. Sincersa sa fiu nu stiu pe ce priencipiu functioneaza.
La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana draga, ai fost bestiala cu soparla din chiloti, am ras cu lacrimi si acum inca mai rad...[:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D] Cat despre 'abtibildurile' nou aparute pe aici, se lipsc pe piele, cate unul pe saptamana, si o saptamana pauza, in care iti vine si ciclul. Eu una nu am dar are o prietene de a mea care se simte bine cu ele, doar la inceput cam 2-3 sapt. a simtit un pic de presiune in sani, si un pic mai durerosi inainte de ciclu. Acum cica se simte bine. Eu una iau pilule, dar cred ca am sa mai fac o pauza cu ele si am sa incer si eu aceste 'abtibilduri' . Sunt asemanatoate cu cele de slabit, care tot acum au aparut. Sincersa sa fiu nu stiu pe ce priencipiu functioneaza. La toti numai bine! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...