Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Diferite metode de contraceptie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 88
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Andreea,io-te care-i treaba cu soparla buclucasa[:D]:
quote:
Originally posted by oana_noemi Eu am folosit Farmexpert gel, nu am avut probleme, dar era tare neplacut pana il puneai cu 10 minute inainte, cu o seringa...iar dupa, oricat te speli tot curge in chiloti si ai o senzatie asa nasoala, parca ai o soparla in chiloti!
Andreea,tre sa-ti dau mielu!Scuze ca te-am botezat!neuronu meu grabit imi joaca feste![bang] [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Veve, multumesc de lamurire [:D]. Chiar imi starnise curiozitatea, acum am inteles. Ca sa nu fiu si de data asta pe langa subiect va spun ca eu am folosit pana acum prezervativul ca metoda contraceptiva. Mie mi-a fost super comod, este metoda care imi place cel mai mult. De anticonceptionale nici nu se pune problema pentru ca as fi uitat mereu sa le iau [alcool]. [pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu dupa 8 ani de pilule (cu pauzele de rigoare) am vrut bebel si am renuntat cu 6 luni inainte de data conceptiei. Pilulele le-am luat dupa ce am facut dozajul hormonal si nu am avut nici o problema (nici k mai abundent, nici nu m-am ingrasat, etc.).Am folosit (om nebun si speriat de bombe) foite in perioada nefertila si foite si prezervativ in cea fertila(chestia cu combinarea mi s-a tras dupa ce s-a rupt un condom de am zis ca fac bebelul mai devreme). Apoi am calculat eu ovulatia si pe 13 martie fix am ramas gravida (l-am mai stresat si pe sot ca am zis ca prima data cu prezerv. si apoi la liber ca sa fie [gica] proaspeti. Acum folosesc doar prezerv. ca alaptez si dr.de familie mi-a zis ca pilulele ar putea opri alaptarea. Dupa ce nu voi mai fi caratoare de tzatze iau din nou pilule pentru ca a fost cea mai sigura metoda. Si am citit undeva ca pilulele nu dau cancer ci protejeaza impotriva cancerului de col si san. Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa va spun o poveste legata de metode de contraceptie. Cand s-a imbolnavit micuta mea de pneumonie a trebuit sa faca injectii din 6 in sase ore.Asa am cunoscut o fosta asistenta pediatra care acum este la pensie.Desi intitial nu prea aveam incredere in mana ei, s-a dovedit a fi f buna si de atunci pastram legatura.Mi-a povestit ca a avut 3 copii toti nascuti prin cezariana.Dupa al treilea copil, s-a dus sa vorbeasca cu medicul ginecolog, sa o indrume ce medode sa folodeasca sa nu mai ramana insarcinata.Cica medicul,care era in varsta, i-a spus o singura fraza"Pe cararea batuta nu cresc buruieni" atat si a plecat.A stat bunicuta(noi asa ii spunem) si s-a gandit ce a vrut sa spuna medicul. Voi ati ghicit ce a vrut sa spuna?Cica ar fi cea mai sigura metoda de contraceptie, si ne face si bine.[;)] Margot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Margot
Haideti sa va spun o poveste legata de metode de contraceptie. Cand s-a imbolnavit micuta mea de pneumonie a trebuit sa faca injectii din 6 in sase ore.Asa am cunoscut o fosta asistenta pediatra care acum este la pensie.Desi intitial nu prea aveam incredere in mana ei, s-a dovedit a fi f buna si de atunci pastram legatura.Mi-a povestit ca a avut 3 copii toti nascuti prin cezariana.Dupa al treilea copil, s-a dus sa vorbeasca cu medicul ginecolog, sa o indrume ce medode sa folodeasca sa nu mai ramana insarcinata.Cica medicul,care era in varsta, i-a spus o singura fraza"Pe cararea batuta nu cresc buruieni" atat si a plecat.A stat bunicuta(noi asa ii spunem) si s-a gandit ce a vrut sa spuna medicul. Voi ati ghicit ce a vrut sa spuna?Cica ar fi cea mai sigura metoda de contraceptie, si ne face si bine.[;)] Margot
Eu cred ca s-a referit la cea mai veche si mai sigura metoda contraceptiva: ABSTINENTA Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu ma prind! ce e aia ? Andreea are dreptate?Brrrrrr...!!!Nu-mi place metoda asta! Andreea, ma bucur ca te-a lamurit Veve, eu abia acum am revenit!Pe linga gel,farmatex se prezinta si sub forma de comprimate vaginale pe care le poti introduce si cu 1/2 inainte, dar dupa...ai aflat!!! doris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...