Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Diferite metode de contraceptie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 88
  • Creat
  • Ultimul răspuns
eu folosesc mycroginon (profesorul Ancar de la spitalul Sf. Pantelimon din Bucuresti mi le-a recomandat), si, ca sa nu uit sa le iau, mi-am facut obiceiul ca, de fiecare data cind suna ceasul sa ma trezesc dimineata, linga ceas am un pahar cu apa si pastilutele... si nu uit. cel mai nasol e ca si simbata si duminica trebuie sa ma trezesc, insa (fiind vorba de ora 7:20 dimineata) imi iau pastila si adorm la loc fara probleme. mi se pare mai convenabil asa, pentru ca la 7:20 dimineata sunt oricum acasa, deci nu risc sa imi uit acasa pastilele (sunt o mare uituca) :) nu am trait efecte secundare, ba dimpotriva, am scapat de chisturile ovariene (aveam ovare polichistice), mi s-a reglat mestruatia, si am scapat si de durerile menstruale. si le folosesc de vreo 8 ani (cu pauze, normal! undeori am facut si pauze de 6 luni - am fost departe de sotz, si mi-am zis sa fac pauza de pilule). nici de ingrasat, nu m-am ingrasat absolut deloc. singura problema e ca am sinii mai congestionati, inainte de menstruatie. dar asta am auzit la mai multe femeim, deci nu-s eu unicat [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crystinne, cu implanonul E ADEVARAT! Ma intrebam de ce am atat de putzina menstra, cand in urma cu doar catziva ani aveam cate o saptamana, pe cinste! Dar nu am stiut pana acum si am pus-o pe seama varstei [:D] Naja, fetelor, fugitzi de implanon cat va tzin picioarele!!! Fetelor, alte, alte metode de contraceptie???? Lorelei & Family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe cararea batuta nu cresc buruieni.... adica cat mai mult sex, pana nu mai iese nici un picut de sperma?, ea era deja la menopauza? ma refer la bunica....[bang][bang][bang][:D][:D][:D] asta e tot ce poate neuronul meu obosit.... pupici, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta povestioara ta Margot. Dar nu ma lasa sa dorm![:)] Deci....Pe cararea batuta nu cresc buruieni. Eu cred ca se referea la faptul ca trebuie sa iti cunosti bine corpul. Si in momentul in care iti cunosti f bine organismul poti apela la metodele naturale.(cu toate ca eu le consider ff riscante). Zic si eu! Atat ma duce capul la ora asta![:I] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Allya , asa este(numai ca pe atunci bunicuta nu era la menopauza, avea 39 de ani).Cica cu cat faci dragoste mai des, cu atat sansele sa ramai insarcinata sunt mai mici.Eu cred ca este un sambure de adevar din 2 motive: 1.cand ma ghinuiam sa raman insarcinata si nu ramaneam, am tot umblat pe la multi medici ginecologi, care mi-au recomandat sa nu fac dragoste pana in perioada fertila, sa se adune sperma destula si de calitate. 2.luind-o logic,eliminad cat mai des ,[gica]sunt cam bleguti si fara vlaga.Asta putem sa-l intrebam pe Arian , sa ne spuna daca este asa sau nu. Margot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...