Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Diferite metode de contraceptie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 88
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, fetelor, vi-e gandul numai la prostii, dragelor [pup] Da tot tu am cazut de acord: ce sa facem? Hormoni in corp nu vrem, prezervativele creaza iritatzii ba la partenera ba la partener, abstinentza, iarashi nu e buna, cel putzin nu stiu daca barbatzii ne-ar fi de acord [:D] Mi-ar place sa aflu mai multe despre contraceptivele locale (intravaginale, spray, prezervative pt femei, etc), de la fete care au probat. Ce e si cum e? Se gasesc in farmacii? Cam cat sunt de scumpe? Va multzumesc, si va doresc sa fitzi iubite! Fierbinte ! [:D][vampa] Lorelei & Family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va rog frumos, help! ziceti-mi si mie ce prezervative nu ustura...ca ieri a vrut sotirul sa facem[xinpat] si bebe dormea, si efectiv nu a iesit nimica ca eu ma crispam de usturime....si eu nu sunt [sm]...[q] acuma ca alaptez, sunt si io ca sahara si fara de chef, dar avem si un lubrificant compatibil cu prezervativul si nu ala e cauza usturimii, banuiesc ca o fi de la spermicidul de pe condom (care tre sa fie acid ca acidutzu nu le place la golanei[gica]), va rog sariti-mi in ajutor cu sfaturi! vasectomia imi convine cel mai mult [}:)] [:D] da mai vreau un bebe... si tot cu sotul... pupici, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Fetele, pe perioada cat alaptati, puteti folosi Megestron(medroxiprogesteron) care este injectabil si se face o data la 3 luni. Eu l-am folosit si a fost super. Nu a avut efecte secundare si nu m-am ingrasat. Dar ar fi bine sa intrebati medicul inainte. Cu drag, [pup] [mamica]Andreea & [copil] Octaveatza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt cam impotriva metodelor hormonalel, desi le-am folosit din greu 10 ani. De fapt am folosit combinat pilule cu metoda ejacularii in exterior. Cand faceam pauze de pilule ne protejam "natural". Eu n-am avut nici o problema cu metoda asta naturala. In 10 ani (cateodata faceam pauze de pilule si de 1 an de zile, cel mai mult am facut de 1,5 ani) n-am ramas niciodata insarcianta din cauza acestei metode. Acum de un an de zile de cand vrem bebe am constat chiar ca raman usor insarcianta. Anul trecut am ramas din prima luna, iar anul asta tot din prima luna. De metode hormonale nu prea mai vreau sa aud caci am citit diverse si deja nu prea ma mai incanta. In mod normal fiecare metoda hormonala ar trebui recomandata numai dupa ce ti se fac dozarile hormonale pentru ca fiecare femeie are alt dozaj, dar cati medici fac asta? De-aia unele femei au reactii atat de ciudate la metodele hormonale. Dar legat de metoda legarii trompelor, eu stiam ca legarea trompelor presupune de fapt strangularea lor, asa cum indoi un furtun de apa si nu mai lasi apa sa curga. Taierea trompelor este intr-adevar ireversibila. Este o metoda "mecanica", asa cum spunea cineva, nu intervii in balanta hormonala si eviti si posibilitatea micro-avorturilor. Chiar daca sunt femei care spun ca au ramas insarcinate si cu aceasta metoda a legarii (cateodata se pare ca mai trece cate-un ovul dincolo de "legatura"), nu-i mare lucru ca in timpul perioadei fertile sa mai folosesti o a doua metoda: prezervativul sau ejacularea in afara. Si pana la urma, de cate ori se poate intampla sa faci dragoste in perioada fertila? 2-3 ori (deci poti folosi de 2-3 ori o metoda suplimentara sau faci un pic mai rar ca nu-i bai) asta daca mai sunteti tinere si cu chef de distractie [:D][:D][:D][:D], ca la noi cu serviciile si cu toate adunate, am inceput sa trecem sexul la categoria distractii de weekend [beach]. Si pana la urma fetelor mai exista si-ale metode de satisfacere sexuala in afara de clasica poveste [xinpat] si anume: [sm], [balcon], oral (pentru asta n-a facut nimeni nici un emoticon) etc. Deci se poate compensa dorinta de amor din periaoda fertila si cu altceva, de-abia mai diversificati problema sa nu se plictiseasca nici capra nici varza. [:-)))] A propos de chestia cu aruncatu-n raul rece si inghetat. Ce se faceau femeile care ramaneau insarcinate vara? asteptau sa vina iarna? Nu-i de mirare ca de-aia a murit si bunica respectiva, probabil era in luna destul de inaintata. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 5 sapt. si 5 zile DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Try, sa stii ca depinde intradevar de fiecare organism dar, hai sa-ti spun ceva: am practicat mai multi ani metoda cu ejacularea in afara vaginului si nu mi se pare o alegere buna deloc. De ce? Pentru ca asa am ramas de 3 ori insarcinata si am facut trei avorturi de care nu m-am vindecat psihic desi a trecut mult timp(aveam pana in 20 de ani ca m-a apucat devreme dragostea). Am citit si am aflat ca in timpul[xinpat]se elimina in vagin NECONTROLAT o mica cantitate de [gica]care te poate face [gravi]. In plus, placerea scade mult si pot aparea sechele in timp. Puteti folosi si alternative dar, problema apare atunci cand esti asa de [pofta], incat nu mai conteaza nimic si te repezi la om si-l pui la [xinpat] si nu te mai gandesti nici la perioada fertila, nici la [gica], iar de prezervativ nici nu poate fi vorba (asta e pentru aventuri, mey!!!!). Cu drag, [pup] [mamica]Andreea & [copil] Octaveatza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...