Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

va rog...sfaturi pt.o angajare!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Livia, stiu ca exista agentii de plasare pt asta, cred ca prin aceste agentii sunt cele mai mari sanse sa faca un contract de munca, pt ca altfel aici cam toate bonele sunt platite la negru. Intra pe forumul <Scoli, gradinite, crese, bone> si o sa dai de adresele acelor agentii. Eu le-am gasit candva, dar, avand in vedere ca nu mai merge cautarea, e ceva mai dificil. Numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am vrut sa fie totul in regula pentru pensie pentru bona pe care o am pentru Costin, asa ca ii platesc asigurarile sociale. A facut un contract cu casa de pensii din calea Vitan (acolo e pentru tot Bucurestiul) si platesc in fiecare luna 34% din salariul minim pe 2.500.000. Din ianuarie e 31%, dar cred ca a crescut salariul minim pe economie si va trebui sa faca alt contract. Cand va incheia contractul cu ei si nu va mai plati asigurari, perioada in care a platit i se va trece in cartea de munca si va fi luata in calcul la pensie. Contractul l-a facut personal, eu nu apar nicaieri ca platesc, asa ca in afara de asigurari nu e nevoie sa platesc nimic altceva la stat. Asta in cazul in care isi gaseste singura un copil de care sa aiba grija. Prin agentie sunt mai multe de platit, inclusiv comisionul agentiei Manuela si bb Costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E ceva de genul Contract de asigurari sociale pentru persoane fizice. Nu mai stiu daca se numea exact asa. Se incheie pe perioada nedeterminata si cand te hotarasti sa nu mai platesti ii anunti si ei iti trec perioada in cartea de munca. Trebuie sa dea o declaratie pe proprie raspundere ca nu are contract de munca in alta parte si ca ii anunta in caz ca se angajaza. Nu mai stiu exact, dar trebuie sa specifice ca vrea ca persoana fizica, altfel ii da un formular pentru societati si acolo e altceva. In perioada asta cartea de munca poate sta la ei, sau semnezi si o pastrezi tu. Daca merge la casa de pensii de pe Vitan se lamureste acolo. Manuela si bb Costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...