Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cer sfat despre job


Recommended Posts

Dragele mele, Am nevoie de un mic sfat... Lucrez intr-un organism comunitar unde sint agent relationist. Astazi directorul nostru ne-a spus ca va pleca pentru un post mai bun. Eu m-am gindit sa-i propun sa preiau directiunea (macar temporara) pina ce consiliul de administratie va decide modalitatea de a anunta postul. Insa sotul meu mi-a spus sa astept sa mi se propuna acest lucru, si daca nu mi se propune, sa aplic doar cind postul va fi publicat. Voi ce spuneti ? Sa vorbesc cu directorul actual referitor la interesul meu pentru post (ca sa ma poata invata una-alta pina ce pleaca) sau efectiv sa astept ? Mentionez ca as avea competentele sa ocup un asemenea post, dar nu am multa experienta. Merci pt. orice sfat ! Adina si [copil] Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sho pe el!!! Expune-i actualului director interesul tau pentru post si intreaba-l ce calitati sint necesare pentru pozitie. Daca tipul te-a placut e posibil sa aiba un cuvint de spus cine il va inlocui, Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Manifesta-ti interesul! Angajatorilor le place initiativa, iar lipsa de experienta poate fi compensata de faptul ca esti in sistemul respectiv de mai mult timp. In fond doar pentru ca-ti manifesti interesul n-ai nimic de pierdut. Moka si Mokutza (11 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa spun o poveste. Pe vremea pionierilor, la o scoala, se faceau alegeri pentru conandant de unitate. Au fost rugati toti elevii sa faca propuneri in legatura cu cine ar trebui sa fie comandant. Iar o fata foarte desteapta si ambitioasa a spus: eu ma propun pe mine, cred ca merit aceasta functie si sunt cea mai potrivita pntru asta. Si ce credeti ca s-a intamplat? Toti au votat-o pe ea! Fata chiar era deosebita! In viata regretam mult mai mult ceea ce n-am facut decat ceea ce am facut. Sper sa iei decizia cea mai buna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...