Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Relatii publice in cadrul firmei


Recommended Posts

E cineva printre voi care lucreaza in relatii publice?? Imi puteti povesti si mie cam ce responsabilitati aveti? As vrea sa ma angajez intr-un domeniu ca acesta dar as avea nevoie de niste opinii. E nevoie de experienta + anumite studii? Stiu ca fiecare firma are cerintele ei, dar cum a fost in cazul vostru??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu lucrez in domeniul PR. Responsabilitatile tin de natura organizatiei/institutiei, sunt diferite la o institutie publica fata de un ONG, spre exemplu, dar sarcina de baza este cea de promovare a imaginii (pozitive!!!) a organizatiei, prin toate mijloacele (publicatii proprii, presa scrisa si audio-vizuala, gestionarea site-ului web, a materialelor promotionale, publicitate indoor si outdoor), mentinerea si cultivarea unei bune relatii cu presa, redactarea materialelor informative, inclusiv a raportului anual, a comunicatelor de presa, corespondenta, pregatirea unor evenimente (targuri, expozitii, lansari de campanii/produse, conferinte de presa, dezbateri etc. Ca studii, poti fi absolvent de Relatii Publice (mai nou), Jurnalistica, Limbi Straine, REI... Dar sunt PR-isti excelenti care au la baza Ingineria sau altele, si s-au reprofilat... Exista multe cursuri si materiale informative, asa ca te poti perfectiona continuu. Ca experienta, in opinia mea sunt necesare minim 2 limbi de circulatie internationala fluent, aptitudini organizatorice, cunostinte de PC, grafica computerizata, navigare pe Internet, realizare/prelucrare de foto digitale etc...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...