Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce ma fac?


Mirunaa

Recommended Posts

Sunt o proaspata mamica de 35 de ani.Am un baietel de 7 luni...Totul e in regula cu el, dar eu am mici probleme. Nu numai ca nu slabesc dar am inceput sa ma ingras.Pe mine somnul ma ingarasa in mod deosebit.Dar nu pot da vina pe somn pentru ca de vreo 12 luni eu nu mai dorm nici macar 5 ore pe noapte.Am avut probleme mari cu sarcina iar acum, omuletul meu nu ma lasa sa dorm... Ce sa fac cu kilogramele astea?[:(!] M.P
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ma gandeam si eu sa merg la endocrinolog(am retinut numele profesorului recomandat-multumesc)mai ales ca dupa cezariana facuta pt nasterea lui Rares, la 12 ore am suferit o noua interventie chirurgicala prin care mi s-a extirpat uterul(altfel muream)dar cu pastrarea anexelor.Mi s-a spus ca din punct de vedere hormonal totul o sa fie ok...Nu stiu ce sa mai zic... Cred ca am sa astept sa treaca iarna si am sa fac o vizita d-lui doctor... Va multumesc! M.P
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cary,multumesc de urari[bis] Stii ca organismul are tendinta de ingrasare cand se extirpa un organ,in general, sau cand e vorba de uter?Daca stau bine sa ma gandesc functia hormonala o dau ovarele, uterul nefacand decat sa elimine ovulele nefecundate si mai are rolul de a tine si ingriji viitorul bebelus... M.P
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...