Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Intrebare pentru mamicile prin cezariana!


Recommended Posts

Buna! Am o problema si as dori sa stiu ce parere aveti. Am devenit o mamica fericita acum 8 luni si o zi, cand prin cezariana a venit pe lume [bb]baietelul meu!a fost o sarcina foarte dificila cu placenta praevia si cu stat la pat. Cand totul s-a terminat cu bine si am plecat acasa, medicul mi-a spus sa nu ma ingrijorez daca o perioada, abdomenul imi va ramane vag amortit! Atunci nu m-am ingrijorat dar au trecut atatea luni de atunci si partea superioara a mijlocului operatiei imi este la fel de amortita! Nu ma deranjeaza prea tare acest lucru , dar nu stiu daca este normal. Voi ati patit asa ceva? Este cazul sa merg la medic sau este ceva ce va trece de la sine?!:X][:X]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu am fost la echografie si nici macar nu m-am gandit ca ar trebui sa merg! Am fost prea ocupata sa fiu FERICITA ca sa ma mai gandesc si la altceva. O sa tin cont de asta si cu cat ma gandesc mai mult cu atat imi dau seama ca ai mare dreptate ! Multumesc mult si sa-ti traiasca bebelul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Am fost uimita cand am citit raspunsurile de mai sus Am 6 luni de la cezariana si nu am simtit niciodata acea amorteala pe care o descrieti voi. Eu dupa 6 sapt m-am apucat de abdomene, de la 5 luni dupa operatie ma duc la aerobica unde fac si acolo abdomene si nu am avut nimic. Sincera sa fiu nu stiu de ce ar apare acele amorteli. Ligia & Ioana Ligia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am nascut de doua ori prin cezariana si n-am avut nci o problema cu refacerea. Perioada de refacere si "calitatea" am inteles ca depind de metabolism, tesuturi si altele. Pe mine nu m-a durut nici macar taietura, m-am refacut uimitor de repede. La nasterea din Belgia( primul copil s-a nascut in Romania) nici macar durerile de contractare ale uterului de imediat dupa nastere nu le-am simtit( mai bune medicamente, anestezie mai bine facuta?) Sigur, muschii nu mai sunt cum erau inainte, putina burtica, dar asta e altceva. Eu cred ca n-ar strica sa vorbesti cu doctorul, sa te linistesti. Sanatate tuturor. Nora, mamica lui Andrei si a lui Victor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am avut si nu am amorteala. Doar ca si acum (1 an si 4 luni) ma mai inteapa cateodata si ma furnica la efort mai mare. Mama, care tot prin cezariana m-a avut, si acum, dupa 20 si atatia ani, cand matura, simte ca-i amorteste mijlocul tot. Dar o echografie n-ar strica. Eu am fost dupa 7 saptamani la echo si mi-a zis ca e neaprat sa mai fac o cezariana ca am ate care nu se resorb, ca nu vrea corpul meu, si trebuie scoase. www.babiesonline.com/babies/f/fratila
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...