Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Intrebare pentru mamicile prin cezariana!


Recommended Posts

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri si incurajari! Desi acum sunt sigura ca nu am de ce sa ma ingrijorez voi merge la medic sa fac o echografie sa fiu cu adevarat linistita!Ma bucur pentru mamicile care nu au avut aceasta probleme pentru ca desi nu este ceva insuportabil nici nu este tocmai bine sa-ti atingi o parte a corpului si sa realizezi ca ... nu o prea simti!Multa sanatate si pupici la bebici![pup] Ana Maria si[copil]Costin![pup][:X]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna adoliana! Sa-ti traiasca baietelul si sa stii ca noi te asteptam cu drag la subiectul Bebelushi de mai 2003! Nici la operatia mea orizontala n-am avut amorteli si nici nu m-am omorit cu sportul (decit ala de prin casa). Sa ne tii la curent cu ce-a zis doctorul! Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak http://home911.servebeer.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by irinai
Eu simt amorteala respectiva si dupa 2 ani, si sincer, nu cred ca o sa mai treaca.
la fel si la mine, am nascut la 1 an si 9 luni dupa prima si tot mai aveam amorteala. Acuma iar am cezariana si air am luat-o de la capat. Dr. mi-a spus ca e normal. Un An Nou Fericit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tinatache
quote:
Originally posted by irinai
Eu simt amorteala respectiva si dupa 2 ani, si sincer, nu cred ca o sa mai treaca.
la fel si la mine, am nascut la 1 an si 9 luni dupa prima si tot mai aveam amorteala. Acuma iar am cezariana si air am luat-o de la capat. Dr. mi-a spus ca e normal. Un An Nou Fericit!
Nascut acum 4 ani, si am o mica amorteala, nu ma deranjeaza deloc! Si mie doctorul mi-a spus ca-i normal! Mama mea are si acum amorteala! Dupa aproape 39 de ani de la cezariana. Cristina Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
la apropae 6 luni de la operatie mai am bucatele, deasupra operatiei pe care nu le simt la pipait... dar ce ma sperie e ca am o umflatura sub piele de circa 2 cm , tare, fix unde s-a inchis operatia.. in rest ridic greutati nu am dureri ... Freia si bebe Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am simtit,mai bine zis nu am simtit nimic o perioada in zona operatiei,cam 6 luni,dar nu mi-am facut probleme,medicul mi-a zis ca o sa-mi treaca si asa a fost.Iar dureri in zona operatiei nu am avut,s-a vindecat foarte repede,eu cred ca depinde de la organism la organism. dori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu nu stiu chiar nimic despre cezariana, in schimb o prietena de-a mea a trebuit sa faca o operatie si sa i se scoata un ovar din cauza unui chist. Doctorul, inaintea operatiei, i-a explicat ca la virsta ei (avea 22 de ani atunci) ar fi pacat sa-i strice abdomenul cu o taietura urita, asa ca i-a facut-o orizontal, sub baza chilotului. Insa a avertizat-o ca va avea probleme cu cicatrizarea, ca la inceput trebuie sa-si limiteze miscarile ca sa nu se suprapuna marginile operatiei si sa se cicatrizeze urit, ca taieturile orizontale sint mult mai putin "sanatoase" decit cele verticale pentru ca se taie practic tot muschiul si exista riscul de a se taia vreun nerv. Si intr-adevar, ea a avut si amorteala cu pricina. Banuiesc ca si cu cezariana se intimpla cam acelasi lucru, nu-i asa? Cum sint taieturile voastre? Exista si taieturi orizontale? Mult noroc si sa va traiasca bebeii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...