Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum v-atzi gasit jobul la care lucrati?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sora mea isi cauta de lucru si ne-a rugat pe mine si pe prietenul meu sa o insotim la un targ de job-uri organizat la Sala Palatului. Daca tot m-am dus am luat cu mine si un CV, m-am inregistrat in baza de date si am dat si doua interviuri. La trei luni de la interviu am fost sunata si am fost invitata la sediul firmei etc. Deci in cazul meu a fost chestie de noroc dar banuiesc ca a contat foarte mult si faptul ca aveam experienta in domeniu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa urmaresti anunturile din Romania Libera in fiecare Luni si Miercuri. Atunci sunt cele mai intersante oferte. Trebuie sa trimiti cat mai multe CV-uri si sa te prezinti la cat mai multe interviuri. O alta modalitate ar fi sa te inscrii pe www.bestjobs.ro si sa aplici la ofertele de acolo care sunt numeroase si tot la fel de interesante. Pe Bestjobs poti sa iti faci si un CV frumos si detaliat, ei te ajuta cu formularul. O alta modalitate ar fi sa te inscrii in bazele de date la cat mai multe agentii de recrutare cum ar fi MediaMarket sau HumanResources.ro sau Dr.Pendl si Dr.Piswanger. Acestea sunt agentii foarte serioase si dai niste teste psihologice iar apoi ei iti cauta de munca si gasesc in cele mai multe cazuri cu salarii foarte bune. Eu iti urez bafta si toate cele bune. Ana O viitoare mamica fericita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru primul job am parcurs lista afisata la facultate, am mers la vreo 10 interviuri (din care am ratat numai unul, pentru ca nu aveam facultatea de electrotehnica ci de electronica, nu a contat daca ma pricepeam sau ba la ce doreau ei !) si pana la urma am ales unde am crezut ca este mai bine. Ulterior mi-au propus unele cunostinte si prieteni alte posturi, pe care le-am tot refuzat, pana cand mi s-a parut interesant si m-am mutat. Acum sunt la al treilea servici. Daca crezi ca te ajuta, te sun si iti mai povestesc cate ceva... Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prin indiferenta: am terminat faculta, hai sa dau exemen pe post (ca prof) sa vad cum e = am luat cea mai mare nota, m-am trezit profa. Varul meu pleaca l abucuresti: hai sa-i dau actele mele poate le depune pentru autorizatie de traducator: dupa 2 luni am primit autorizatia. La 4 saptamani dupa ce am nascut, ma suna directorul de la o firma daca nu vreau sa tin cursuri la ei. La incepu am zis nu, ca am copil mic etc. Au insistat, am acceptat si acum de la ei iau banii care ma scot din rahat (scuzati expresia) Sotul meu e fara servici de vreun an. S-a tot zbatut vreo 6-7 luni. Apoi a zis ca mai bine sta acasa sa terminam lucrul (renovam casa) si acum are atatea oferte de nu dormim noptile gandindu-ne care sa o accepte. M-as bucura sa fie la toti asa simplu ca la noi. Nu castigam bani multi, dar din multe locuri, si supravietuim. Succes www.babiesonline.com/babies/f/fratila
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...