Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi din aprilie 2003 (9)


Recommended Posts

ce bebelusi draguti si nazdravani avem. am luat-o pe domnisorica Sara la Carrefour duminica, sa mai vada si ea ceva nou, sa nu se plictiseasca acasa. Si nu va spun ca s-a legat de toate carucioarele care stationau, baga degetelul ei mic si iscoditor printre gratii si ..."mangaia" produsele din carut. Cu greu am desprins-o de carutul actorului Radu Beligan, pentru care a facut o pasiune devastatoare. L-am intrebat daca nu o ia acasa, numai ca omul nu mai putea zice decat :"Ce scumpa e!". Pana la urma am reusit sa o dezlipesc si i-am facut loc in caruciorul nostru, (plin cu ceaiuri si alte cutii frumoase), unde a stat cuminte pentru o perioada. cand sa plecam acasa, s-a intalnit cu o fetita de 1 an jumate, intre care a fost dragoste la prima vedere. o luat fetita aia de manuta si voia sa o ia acasa la ea. dragoste mare, ca nu mai reuseam sa le despartim. pozicile sarei le-am pus la http://community.webshots.com/album/101002171yKuzJt/1 Cary, astept pozicile tale cu mare curiozitate (de cand nu l-am mai vazut pe Axeluta...) si drag. o zi buna va doresc sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mihaela lasa steriletul si treci la treaba ca fita vrea parteneri de joaca,e o scumpa,mama ce ochi are!!!!!! Axel nu baga mai nimic in gura la capitolul jucarii sau altceva,cand il doare un dintisor vrea sa-i tin eu jucaria ca s-o rontaie,asa ca-i de pe acuma puturos!!! Mihaela am sa-ti trimit la 11.15 un PM cu poze noi si vreau sa mi le pui daca poti si la pagina personala,daca ai uitat parola ti-o trimit si pe asa,multam'! Daca am timp am sa va scriu de ce am pus intrebarea cu viitorul BB. Bendis sa stii ca o data pe saptamana trebe sa curat la greu oglinda de la sifonie ca ne pupam...de numai putem! Tuchi daca nu ai inteles ceva la calculul indemnizatiei sunt dispusa sa-ti mai explic o data cu sume. Pe curand! Mamamariana cred ca a plecat in vacanta,o tot vad on-line dar nu presteaza nimic??????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Tocmai vorbeam de vit D3 si uite ce mi s-a intamplat. I-am spus mamaei sa-i dea Ilincutzei inainte de somnul de la ora 10 doi ml de Peritol. Nu stiu ce a inteles mama, ca vorbesc apoi cu ea de la serviciu si-mi spune i-am dat cu seringa doua liniute de Vigantol. Eu sa mor. Sun disperata pe la doctori, apoi la linia toxo-line de le Grig Alex. Un dr imi spune ca nu este f grav, organismul isi va crea un depozit de D3 si apoi va consuma pe masura necesarului, dar sa nu-i mai administrez timp de 2 saptamani Vigantol. Vorbesc cu mama, urlu la ea, si imi spune ca de fapt, i-a dat 2 liniute mici dintr-o seringa de 6 ml, adica subdiviziuni de ml. M-am mai linistit acum: dar trebuie sa vad cam cate picaturi de Vigantol sunt in 0,2 ml. Asa ca vrand-nevrand a luat o doza mai mare de D3. In rest, Ilincutza e cam constipata, de cand a inceput sa bea laptic Dorna, nu mai vrea ceiut sau apa, si mai usor face la olitza decat in pampersi. Corina si bb Ilinca 11 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina nu te ingrijora,dar pe viitor e mai bine sa lasi scris mamei cat trebe sa-i dea,la ce ora si ce anume. Sa nu uitam ca toata lumea are o varsta,ca parinti nostri dragi au si ei problemele lor(de sanatate,stresul financiar si gospodaria)si sunt convinsa ca fac tot ce le sta in putere sa te ajute si pe tine cu BB. Si eu incerc sa fiu cat mai ingaduitoare cu ei,dar de multe ori imi sare si mie capsa si imi pare rau dupa aceea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru suflet de parinte. DE CE am pus intrebarea cu BB2 ????? Am intalnit multe familii care isi doreau un BB2,dar le era frica de nastere(fiind trecute deja printr-o experienta)sau nu mai puteau avea alta sarcina,iar discutand cu copiii acestora am inteles ca nu e bine sa fii SINGUR PE LUME! Cand copiii acestia au crescut le-au “reprosat”parintilor ca nu au o sora sau un frate!!!ca atunci cand parintii n-or mai fi,copiii cui vor cere ajutorul sau sfatul necesar?!?!?!? A fi singur la parinti nu inseamna neaparat sa fi egoist,dar cu siguranta ai mult mai multe greutati de infruntat in viata in comparatie cu un copil care are un frate/sora(un suport sufletesc din acelasi sange cu el,care a avut aceeasi educatie).Nimeni nu spune ca e usor,dar unde mananca unul,mai poate manca unul si viata merge inainte.Noi ca parinti nu stim ce ne asteapta in viitor,dar speram ca macar unul dintre copii sa fie aproape de noi cand vom fii batrani si neajutorati. ATENTIE!nu mi-am facut copii cu gandul ca o sa ma intretina ei si nici nu-mi doresc asta,dar orice copil isi va da seama cat efort face un parinte pentru al creste si ai oferi o educatie si cu siguranta va veni clipa sa faca un bine parintelui,sa-l ajute atunci cand este stramtorat. De regula nu pun niciodata RAUL inainte si sunt o persoana optimista,dar Doamne Fereste ,ce s-ar intampla daca intr-o buna zi SINGURUL meu copil nu ar mai fi,tocmai atunci cand am mai mare nevoie de el?!?!? Parinti mei nu-mi cer niciodata ajutor,isi iubesc din tot sufletul nepotii si ar face orice ca sa ma ajute,incerc din rasputeri sa nu-i critic atunci cand gresesc,caci la varsta lor orice suparare poate agrava si mai mult situatia(mai rau sa raman fara ei)si implicit mi-ar fii si mie mai greu.Desi nu-mi cer ajutorul,asa cum am spus,incerc sa-i rasplatesc(si eu si sora mea) pentru ajutorul acordat si constientizez ce norocoasa sunt ca INCA ii am. Nu mi se pare normal ca parinti sa te intretina pana cand tu copilul lor ajungi la pensie,au si ei dreptul la viata.De aceea bunici isi rasfata acum FOARTE MULT nepoti,caci sunt lipsiti de griji,de stresul alergarii la condica de dimineata,de rate pentru bunuri si altele,bucuria lor cea mai mare fiind nepotii. Pentru bunici o terapie sunt acesti nepoti,iar cine are parinti sa aiba mare grija de ei si sa nu uitam sa le spunem ca ii IUBIM. Imi amintesc ca dupa revolutie tata tot copleta formulare pentru noi (copii lui)ca sa plecam in SUA la o viata mai buna si mereu ochi lui erau inlacrimati,nu am vrut sa-l dezamagesc niciodata in aceasta privinta de a completa in zadar,iar acum ca exista posibilitatea plecarii nu o fac pentru ca-I iubesc,stiu ca au nevoie de mine,iar in sufletul meu ma consider DATOARE sa le ofer ajutorul,pentru ca s-au chinuit crescandu-ne! Nu doresc ca fetele din strainatate sa se supere pentru acest mesaj,poate la ele au fost alte conditii,poate au putut sa-si i-a acolo intreaga familie si la o adica, cine sunt eu sa judec LUMEA! Avem si noi pozute noi la adreasa data de Mihuletu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! In sfarsit mai reusesc si eu sa scriu cate ceva pentru ca Vlad nu ma slabeste nici o clipa. Si noi ne mai dorim un bebe, mai ales ca cea mai mare dorinta a mea a fost sa am o fetita ... si acum am cel mai dulce baietel! Numai ca noi il crestem singuri, fara nici un fel de ajutor, si atunci am zis sa mai asteptam inca putin, pana reusim sa ne intelegem cat de cat cu Vlad.Dar nici prea mult,ca nu as vrea sa fie mare diferenta intre ei. Am vorbit si eu cu cei de la personal si au spus ca stiu ca nu se mai impoziteaza indemnizatiile, dar astept sa vad peste 3 zile cand voi lua banii daca se tin de cuvant.As vrea totusi daca stiti sa-mi spuneti cam cu ce suma se mareste avand in vedere ca pana acum eu luam 6.000.000 lei. Si noua ne-a recomandat doctorita sa facem la 1 an D3 injectabil, dar nu sunt f. convinsa ca ar fi bine,pt. ca in urma analizelor facute s-a constatat ca are Ca putin peste limita normala si atunci nu inteleg de ce sa-i mai administreze. Voi ce ziceti? In rest abia asteptam si noi vremea frumoasa ca bebe e innebunit dupa plimbari. P.S.: Imi pare extrem de rau Cary ca a trebuit sa treci prin momente asa de neplacute si sper sa se rezolve cat mai repede. Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa precizez in legatura cu D3 ca m-a anuntat ca ar fi bine sa-l facem cu cateva zile inainte de vaccinul de 1 an pt. ca ,fiind uleios, este f.f. dureros si nu ar suporta ambele vaccinuri in aceeasi zi. Nu as vrea sa chinui puiul daca nu e neaparat necesar.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa precizez in legatura cu D3 ca m-a anuntat ca ar fi bine sa-l facem cu cateva zile inainte de vaccinul de 1 an pt. ca ,fiind uleios, este f.f. dureros si nu ar suporta ambele vaccinuri in aceeasi zi. Nu as vrea sa chinui puiul daca nu e neaparat necesar.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Vlada cred ca tu vorbesti de vitamina D3 fiola cu ambalaj galben care este uleioasa,dar mai exista una cu ambalaj verde si nu e asa de uleioasa. In ceea ce priveste cresterea copiilor,stai linistita eu ii cresc singura;in timpul saptamani merg de 2 ori la babaci si stau DOAR o ora ca sa nu-l rasfete prea tare.Imi iubesc parinti si crede-ma las' lasa si mai mult,dar mi se urca BB pe cap.Sigur ca mai apar si cazuri urgente cum a fost ca trebuia sa merg cu Axel la spital sambata si atunci am lasat-o pe Rebecca la ai mei. Dragostea bunicilor ma sufoca,in zilele in care NU ma duc la ei ma suna sa vada ce face Axel si Rebecca si ma roaga mereu sa vin la ei. Mentionez ca ma duc pentru 1 ora cand le i-au facturile ca sa le achit odata cu ale mele,sau ma duc la supermarket sa fac cumparaturi pentru ambele familii,ca doar nu ii las'sa patineze sau sa mearga pe frig cand eu am masina. Ei au avut grija de Rebecca de la 2 ani la 3ani si juma pana a mers la gradi,dar si atunci au fost mari discutii,ca sunt rea ca dau copilul la gradi cand ea are buni care o SUPER-RASFATA!!!!! Pe curand,pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cary, ai si tu dreptate, dar fiecare mamica stie ce vrea pentru si de la puiul ei. eu deja simt ca sunt o mama denaturata: nu stau cu sara decat maxim o ora pe seara si in week-enduri. plec dimineata la 7, ma intorc seara la 19.00 acasa, cata educatie, atentie si cat confort pot eu sa-i ofer in timpul asta? sa mai fac unul sa-l privez de toata splendoarea prezentei mele? cred ca o sa ajunga sa le spuna mama si tata bunicilor ei :((. sa va spun cum isi arata sara dragostea pentru noi? ne baga degetelul ei aratator in gura. e comoara ei cea mai de pret, toata ziua o rontaie, asa ca ne ofera si noua privilegiul de a ne bucura de ea, bagandu-ne degetelul in gura cand ne vede. si-a scos somnul de dupa-amiaza, asa ca acum cade franta pe la 7.30 - 8.00 seara, pana a doua zi dimineata. aveati dreptate cu mancarea, am inceuput si noi sa-i dam soldatei de paine iar azi a rontait atat de natural un biscuite de parca toata viata ei a rontait biscuiti. cu ce jucarii se joaca ai vostri? ca puiu nostru mic nu prea se joaca cu jucarii, are doar un ursulet si paturica ei preferata, de care se alina din cand in cand. cand le serbati zilele avand in vedere ca mai toate cad in post? pupici dulci de la noi sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...