Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi din aprilie 2003 (9)


Recommended Posts

Pt.Cary "Pledoaria" ta m-a impresionat. Esti o comoara la "casa" omului. Pt. Mihuletu' Nici mica mea minune nu se arata prea impresionat de jucarii. Daca in preajma are cinci jucarii si o telecomanda ... opteaza pt. ultima... Intrebare: David are 10 luni. Culoarea ochilor este greu de definit. Oare ii raman asa? Cele bune! Bendis DD
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna tuturor,caci azi n-am prea avut timp de calculator. Noi jucarii avem din belsug(noroc cu Rebecca)dar nu-i prea plac,in schimb se joaca cu sticle de plastic,cutiute de la medicamente(bine spalate)pe care le baga una intr-alta si baloane(chiar daca se sparg nu se sperie). Cand merg la bucatarie sa gatesc vine repede si imi zdrangane tigaia(asta e preferata lui).Mai nou de cate ori merge la Rebecca in camera,da jos papusile si le trage de par,rade de fericire. Mihaela sa stii ca va veni si ziua cand Sara va intelege ca muncesti pentru binele ei.Cand Rebecca a vrut sa se inscrie la engleza am fost de acord,dupa aceea a vrut la gimnastica(nu fac mare lucru si nu au nici sala la gradinita pentru asa ceva)si am strambat din nas spunandu-i ca nu am bani!!!!!Stii ce mi-a raspuns: Sa muncesti mai mult mami ca o sa-ti dea seful mai multi bani si putini aia bani o sa ne ajunga si pentru gimnastica!!!!PAM,PAM. Vorbeam de BB2 ca sa nu lasati sa fie un interval mare intre ei mai ales mamicile care au acum baieti,care sunt super gelosi. Mamele de fete o sa aiba un mare ajutor in cresterea lui BB2 din partea surioarei mai mari. Si eu incerc sa ma controlez in exprimare,caci nu ma pot abtine sa nu-l pupacesc pe asta micu si sa-i spun:IEPURASULE si cand me prinde fimea la o faza din asta ma intreaba:Si eu???? Imediat sar pe ea si o pup si ii spun ca ea este IEPURICA SEFA deoarece e mai mare si trebe sa-l ajute pe Axel,sa-i dea exemplu!!si incingem o joaca de-a smotoceala in 3 pe cinste. Bendis nu prea stiu eu daca sunt o comoara,dar incerc din rasputeri sa multumesc pe toata lumea ca nu se stie cand binele te va rasplati cu bine.Mereu sunt in criza de timp,mereu vreau sa fac 10 lucruri odata si ma supar cand nu-mi iese. Pentru mine o zi la Carrefour inseamna sa pierd 3 ore,o sa ma intrebati dar ce fac acolo???ei bine eu fac cumparaturi pentru 4 case:eu;mama;soacra;sora-mea,fiecare vine cu lista si banii si nu va spun cat de incarcata e masina,caci de regula cumparaturile sunt pentru 2 saptamani. Mi-am propus ca dupa 8 Martie sa ma apuc de curatenia de Pasti(este pe 11 Aprilie)dra pana atunci trebe sa-mi fac timp sa mut mobila la mama.Mie imi place foarte mult chestia asta cu mutatul,sa fac aranjamente si sa arate un pic altfel casa,parca m-as fi mutat in casa noua!!!Voua nu va place???? Gata va las'maine ma asteapta o excapada la spital dupa foaia de externare,un drum la CNA si sa GATESC(nu prea imi place).Va anunt maine ce ne-a mai iesit in urina in urma tratamentului injectabil. Pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat de aniversari. Stiu ca o sa fie post,de regula eu tin doar in Saptamana Mare,dar findca 19 cade vineri,m-am gantit sa dau o masa sambata seara cu tineretul si duminica cu burlacimea,ca sa nu se muste intre ei.Asa cu siguranta va fii OK cu muzica. Voi la ce v-ati gandit???Inchiriati vreo sala la restaurant???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bendis
Fetelor... Cum sa fac sa va arat si eu o poza cu micutul DAVID? A trimis vreo mamica poze cu BB la poze@desprecopii.com? Bendis
bendis, trimite-mi mie pozici cu david (pe mihaela@haihui.ro) si le pun la albumul copilasilor de aprilie. insa voi reveni in bucuresti abia sambata la pranz, asa ca le voi pune abia atunci. da, am trimis eu o poza a sarei la adresa amintita, insa nu a aparut. ori am ales eu una proasta ori au foarte multe si nu i-a venit inca randul. sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu ca voi...........se pare ca v-ati luat vacanta,mai e pana la caldura torida asa ca e timpul sa mai scrieti!!!! Ultima perla a Rebeccai. Am luat-o de la gradi si seara a inceput.Pe la 21.30 nu stiu pe ce canal vede Rebecca cum o tanti se dezbraca in fata unui domn si ma intreaba cu un aer inocent de ce tanti se dezbraca??? Eu ma jucam pe covor cu Axel si cand mi s-a pus intrebarea am privit TV!Asteptam sa vad daca tanti e goala pusca,dar nici gand,era mai sumar imbracata. Am raspuns ca tanti nu mai poate de cald si simte nevoia sa se dezbrace asa cum Rebecca se schimba de maieul transpirat dupa 1 ora de gimnastica. Ce credeti!mi s-a dat si replica,la care am ramas masca,caci era prima data cand mi se intampla!!! Cum nu stii mami!!!tanti se dezbraca ca sa-i arate fundul lui nenea. Am incercat s-o conving de raspunsul meu dar Rebecca radea cu gura pana la urechi,iar BB se uita nedumerit cand la una,cand la alte! Pupici si noapte buna!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua la toata lumea. Cary, ma bucur tare mult ca baietelul tau e bine! Si ... [:D] [:D] [:D] ... Cati ani are Rebecca? Diana, la 11 luni face deja strip-tease. De ieri ma tot incearca o raceala si azi pe la pranz am atipit pe canapea, copilul fiind in mijlocul camerei in tarculet. La un moment dat ma scol de galagie: Diana isi scosese pantalonasii si-i aruncase in afara tarcului; langa ei zacea frumos si diaper-ul, iar ea se agita in poponetzul gol si ma "certa" ca nu o bag in seama! [:D] De cateva zila am observat ca arunca lucruri pe jos si cat mai departe posibil (cand e in scaunel sau in patut) si se uita la mine cu o privire foarte sugestiva, "sa i le ridic si sa i le dau". In plus ieri cand o schimbam a descoperit ca pana poate trage si ea de bentita diaper-ului, ca atunci el scoate un sunet amuzant si ca asa il poate desface. Cele doua combinate si iata la ce a dus-o mintea! Noi avem in continuare probleme cu alimentatia. Laptele il bea foarte bine, orice altceva numai daca are ea chef sau daca o pacalesc cu cateva lingurite. Realitatea e ca si mie mi-e teama sa-i dau bucatele de legume sau fructe ca sa nu cumva sa se inece cu ele. Am observat ca daca o las cu o bucatica de mar sau banana in mana, e tentata sa muste fie o bucata mare, fie multe-multe mici inainte sa inghita ce are deja in gurita. De frica ii fac piureuri sau tai bucatele minuscule pe care i le dau eu. Aproape ca i-au dat si dintisorii 5 si 6 (perechea a doua de sus). In legatura cu intrebarea referitoare la o "fratioara" pentru Diana - as cam vrea! Nu imediat acum, poate peste 3 ani. O sa repet si insist si eu cu o intrebare pe care am mai postat-o: cum merg copilasii vostri? Diana merge cu piciorutele indreptate cu varful spre interior si usor si pe margine exterioara a labutei. Stiti cumva daca e "normal", fiind la primii pasi si se va rezolva pe parcurs (eu asta sper sa fie)? Multa sanatate la toata lumea si numai bine. Laura http://photos.yahoo.com/laura00ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici! Astazi am aflat ca am mult mai mult sange rece decat mi-as fi imaginat. A venit la David medicul pediatru (pt.tuse!) si dupa un control f. amanuntit a trecut la o manevra extrem de dureroasa pt. el - decalotarea penisului. Daca pana atunci BB a fost extrem de simpatic, lucrurile s-au schimbat dramatic ... urlete sfasietoare. Manevra asta sotul meu o facea lui David dar cu f. mare blandete. Medicul mi-a atras atentia ca va avea dureri mari la urinat vreo doua zile. Vreau sa va spun ca astazi a urlat cum nu l-am auzit niciodata in 10 luni. Seara nu am mai rezistat si i-am bagat in fundulet un supozitor de algocalmin. Acum doarme linistit. Sper din tot sufletul sa-i fi trecut durerea... Dar ce m-a revoltat cel mai mult este faptul ca in 10 luni medicul de familie (care este pediatru!) nu i-a facut niciodata un control amanuntit. Sotul meu a insistat sa ramanem cu fisa la ea pt. ca e f. aproape de casa. Asa ca de acum vom avea doi medici. Unul de forma si altul adevarat. Cum stati cu sucurile? David refuza orice suc. Greseala mea este ca pana acum nu am insistat. Din dorinta de a-i da totul cat mai natural nu i-am dat nici un suc gata preparat. Dar acum cred ca am sa incerc cu Tedy si Santal (Parmalat?!?). La capitolul perle pot sa spun ca nepotica mea de 2 ani jumate este experta. Ieri dupa ce a plecat medicul am fost in vizita cu David pe la ea. Cumnata mea i-a explicat de ce David plange atat de tare. Dupa un timp o intreaba pe femeia care are grija de ea ce-i cu David. Ea ii raspunde ca medicul i-a facut o injectie. Teodora o dezaproba ... cum nu stii? I-a dat medicul o pielita jos... Peste un timp din prea multa dragoste il strange pe David de lobul urechii. Bineinteles ca David a reactionat imediat. Se intoarce spre mine si ma intreaba f. candid: De ce plange David? Eu i-am raspuns ca l-a strans prea tare. Ea ... ba nu ... il doare putica. E nostima... Cary, ma bucur ca ati scapat de probleme Fetelor ce mai faceti? Ce mai mananca BB-usii? Eu inca nu i-am dat lui David din mancarea preparata pt. noi. Mananca fructe (in special banane!), cereale, branzica, piure, supica, gris, biscuti, Danonino ... Nu i-am dat peste si nici paste... Cum ziceti sa i le prepar? Sa auzim numai de bine! Bendis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...