Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi din aprilie 2003 (9)


Recommended Posts

Bine v-am regasit mamici, A trecut ceva timp de cand nu am scris si vad ca ati fost harnice la scris. In primul rand urez bun venit noilor mamici si bebicilor mici si multa sanatate tuturor puilor pt. ca am citit ca unii au avut probleme.Anisia ma bucur ca te-ai gasit de lucru, iti doresc mult noroc. Sa povestesc si eu ce mai face mica mea buburuza...nu merge inca singura, vrea doar tinuta de manute, se catara unde poate, trage tot ce prinde, nu sta nici o clipa locului.Cu mancatul stam bine, nu refuza nimic, daca vede ca mananc ceva, deschide si ea gura, chiar daca au trecut doar cateva minute de cand a mancat; aplauda si de o saptamana a inceput sa spuna "pa", "danseaza" cand aude muzica; se bucura si rade cand vede copii si caini. Atat pt. azi, ma striga "sefa"...va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[bruta]Draga Cary, parca mi-ai citit gandurile! Si eu vroiam sa va pun aceeasi intrebare! Si eu imi doresc un al doilea bb(Radu vrea 3).M-am gandit ca diferenta ar tebui sa fie de maxim 3 ani. Nici nu ma gandesc sa nu-l fac pe al doilea.Multa lume cu un singur copil mi-a spus ca regreta ca nu au avut 2 copii,dar nu asta e motivul pentru care imi mai doresc un bb.Motivele le-ai enuntat tu mai devreme. Nu este treaba mea,dar va vorbesc ca unor prietene apropiate,....e infinit mai bine sa fie doi copii.Eu am o sora si imi este foarte bine. Chiar le-am spus parintilor ce mult ma bucur ca o am! Nu stiu ce sa zic dar menstruatia mi-a intarziat[bruta].De obicei este ceas.Se poate sa fie o dereglare...ceea ce imi doresc!!!!!Dar....nu stii niciodata!! Ar fi cam repede! Daca am ramas gravida, DPN ar fi 24 octombrie iar eu am licenta in septembrie. Sper sa fie o alarama falsa! Vreau si eu sa va intreb care credeti ca este cea mai buna diferenta(de ani)intre bb-ei? Multi pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei! Hei! Nu stiu cum a aparut chestia aia la inceput,pt ca trebuia sa urmeze dupa cea de-a doua! Cary sa nu intelegi gresit! Draga Mihuletu, Ioana mea sta la parintii mei,apoi va sta impreuna cu soacra mea pentru ca eu voi placa la Bucuresti la facultate!Anul asta am si licenta,trebuie sa fac si lucrarea de diploma,sa invat pentru sesiunea urmatoare,sa invat pentru licenta iar cea mai mare parte a timpului o petrec la Bucuresti. Nu pot sa-ti spun ce aiurea ma simt!Parca sunt data la o parte si mi-e teama ca puiutul meu va face primii pasi si nu voi fi eu cea care o va vedea prima. poate suna aiurea(ma repet)dar simt chestia asta desi ceilalti(parinti,socrii)ma ajuta.Plus ca, mi se pare ca nimeni nu are asa grija de ea cum am eu. asta e!Abia astept sa-mi termin facultatea ca sa petrecem cat mai mult timp impreuna!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit gasesc si eu putin timp pentru scris, ca de citit v-am citit regulat, dar de cand am inceput serviciul sunt intr-o alergatura continua. Eu care stateam 24 din 24 cu Cezar, acum imi mai raman doar 1-2 ore de joaca cu el in cursul saptamanii si evident weekend-urile. S-a obisnuit cat de cat cu femeia, dar mi-e un dor de el in cursul zilei...Merge foarte bine nesustinut prin toata casa, trece cu lejeritete pragurile, cauta peste tot, am inceput sa lipesc sertarele cu banda adeziva, vorbeste la telefon, da drumul la tv, schimba canale, imi arata unde are nasul, bate din palme daca ii spun, se da jos si se suie singur in pat, papa de toate, adica mai papa si titi, dar am inceput sa-i dau lapte de vaca si Dorna albastru, lactatia fiindu-mi in scadere libera, are parul foarte lung, si nu prea mai suporta mot se bucura foarte tare cand vin acasa si este un dulce. In legatura cu impozitul, nici mie nu mi-au oprit, si vreau sa spun ca as fi luat mult mai multi bani daca stateam acasa, nemaipunand la socoteala banii femeii, dar de daca nu m-as fi dus, as fi riscat ca in 2005 sa nu mai am unde sa merg. In rest, imi pare rau pentru cele dintre voi care a-ti avut de suferit din pricina bb-ilor. Va pup si sper sa-mi fac timp mai des sa scriu, caci de citit sunt la zi. Dy - mami de Cezar si sotie de Danut http://community.webshots.com/user/dienuta101
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Noi, saptamana asta suntem in pregatiri pentru turta. Trebuie sa comandam tortuletz si inca o tarta mai mica ptr ca Ilincutza sa-si bage manutzele si sa i-a singurica cu mantutza ca m-a zapacit: vrea sa bage singura in guritza mancarea cu linguritza sau cu manutza. A fost o scumpa in acest week-end: a ras intr-una si s-a jucat cu noi. A inceput iar sa manance bine si ii place Dorna, eu nu mai pot sa o satur cu tzitzi. De cand ii si dau Dorna seara, nu se mai scoala noaptea: doarme de la 10 seara la 7 dimineata.Si adoarme singura in patul mare de la ea din camera. apoi eu o iau si o pun in patutz. Degetul mare de la mana dreapta e la mare pretz atunci cand adoarme. Asta e, o las in pace: sper ca pana la 2 ani sa renuntze. Vom face o petrecere cu bb-ii pe la pranz: Ilincutza si inca trei copilasi cam de 2-3 ani si apoi seara cu babacii. In rest, cu serviciul, ajung seara acasa, mai ies cu ilincutza in parc, baitza si s-a dus ziua. Corina si bb Ilinca 11 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici! Se pare ca sunteti cam ocupate. As mai avea si eu o intrebare pentru voi.(astept raspunsul si la cealalta) Eu m-am nascut si am crescut in Bucuresti.Acum trei ani m-am mutat la Brasov(unde m-am si maritat).In Bucuresti,la fetite,li se rupe turta dar la BV cica li se taie motul. Cum e traditia pana la urma? Pls, spuneti-mi si mie.Faceti-va pomana si scoateti-ma din ceata! A,apropo......deocamdata nu se zareste nici un iepuras la orizont.A fost doar o alarma falsa![bis][8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor! Sunt cam racita si am o stare de moleseala ceea ce pe mine ma DOBOARA caci sunt o fire foarte activa.Axel merge SINGUR in toata casa si abia asteapta sa-l scap din ochi ca sa mearga la lucrurile interzise. Draga PICO la capitolul diferenta de varste nu pot sa-ti dau sfat,dar am sa-ti spun cazul meu. BB1 e fata,imi este de un real AJUTOR(caci fetele sunt mamoase)si mult mai inteligente,daca pot sa spun asa,iar daca stai de vorba cu Rebecca si ii explici,nu e geloasa pe Axel.Il iubeste foarte mult si cand vine de la gradinita ii place sa-l ajute,sa-i arate jucariile sa se joace cu mingiile. DACA BB1 era baiat atunci cu siguranta diferenta de varsta era cam de 2 ani si jumatate,caci la aceasta varsta baietei nu sunt gelosi si isi doresc companie,ii atrag carucioarele si tot ceea ce circula pe roti.Dae sa stii ca baietii nu te prea ajuta si isi dau seama ca nu mai sunt pe locul 1 atunci cand apare BB2. Cat privesc obiceiurile e cam asa:pentru fete este TURTA,iar pentru beieti este MOTUL,dar eu la Rebecca i-am taiat un pic din par(era blond-roscat)ca sa vada si ea peste ani ce culoare de par avea,deoarece acum i s-a mai inchis.Acel smoc i l-am pus intr-un plic la ea in jurnal.Asa am sa procedez si la Axel. ACVI du la servici ceea ce a scris la Probleme Legislative-Ellys ca sa se lamureasca cu impozitul,eu asa am facut,iar reglarea mi se face la urmatoarea lichidare. Pupici si sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei mamici CE VACCIN ati ales pentru varsta de 1 an??? Unul este gratuit,nu prea stiu ce este ca ma durea tare gatul si n-am avut rabdare s-o ascult pe doctora,mai cu seama ca saptamana viitoare merg din nou la cabinet pentru analize asa ca promit sa fiu ATENTA! Dar am tras concluzia ca vaccinul gratis se distribuie o fiolo la mai multi bebeii de aceeasi varsta,iar cel care se plateste(este mai imbunatatit)vine la fiole individuale,normal ca doar platesc. Voi ce ati auzit de acest vaccin de 1 an si pentru care ati optat???? Pe maine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Nu stiu ce mai facetzi, dar pe forum nu prea mai scrietzi in ultimul timp.Ex: pe Mamamariana nu am mai ''vazut-o'' de loc activand.Noroc cu mamicile nou venite. Noi suntem binisor, am facut iar falcutze si picioruse (avem pozici noi).Nu avem nici un dintzos.Alergam, dar doar tinuta un pic de manutza ca suntem tare fricoase.In parc:ne plac catzeii si sa ne dam in leagan. Suntem inca in perioada in care suntem suspicioase cu necunoscutzii. Imi caut o bona care sa stea cu Ilincutza, caci mama da semne vizibile de oboseala.daca auzitzi sau stitzi pe cineva de incredere, sa-mi spunetzi. Pe 2 martie ii voi face examenul de bilantz: masuratori, cantariri, evaluari, iar pe 16 ii fac Tetracoq-ul. la 1 an si doua luni ii voi face si Prorix-ul. Eu ii cumpar vaccinurile deoarece la 2 luni am avut cea mai neplacuta experientza: pe langa faptul ca a plans toata ziua dupa vaccinul din piciorus, unde de altfel a si ramas o galma timp de 5 luni, vaccinul oral i-a declansat infectzia la stomacel cu Klebsiella (pe care a luat-o din Municipal). Asa ca, de la 4 luni eu i le-am cumparat pe toate. Pupici. Corina si bb Ilinca 11 luni http://community.webshots.com/album/102112374prZfDZ
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...