Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi din aprilie 2003 (9)


Recommended Posts

Multa bafta si sanatate draga Cary.Sa va intoarceti sanatosi si sa aveti parte de un tratament bun!E groaznic prin ce treci dar capul sus ca va fi bine!E bine ca atzi scapat de atele!!!!Asteptam in continuare vesti de la voi!!! Pupici ca nu mai pot sta ca s-a trezit raresu si tre sa-i dau sa pape!Eu trec printr-o perioada nasoala!Sunt deprimata ca nu ne gasim de munca si tre sa paltim caminul si alte cele!Rraesu e bine!Se lupta cu dintii(avem deja doi)si cu mersul in picioare sustinut bineinteles!Acusi o luam singuri la fuga!Hai ca am plecat sa-i dau papa ca acusi ma cearta!!!
quote:
Originally posted by Cary
VESTI Am fost la ortoped si se pare ca am scapat de atele,urmeaza sa facem masaj. Urologul mi-a dat internare,dar am aranjat sa fie totul ambulatoriu asa ca maine ma duc la spital la 7 si nu prea stiu cand apar?! Urmeaza sa-i i-a din gat sange,apoi urina,se face ecografie si cistografie. Inca nu stiu ce medicament se va prescrie,dar poate aflu maine dupa proba de urina,in tot cazul cam 4 zile voi fii mai mult in spital. Nu-i voi da mancare de spital,ci mi se va aduce de acasa,iar laptele cu cereale vor fii la mine. Cred ca o sa am nervii intinsi la maxim,avand in vedere ca BB o sa oracae mai tot timpul,fiind supus la atatea aparate si lume straina. Schimbarea mediului o sa-i cauzeze atat lui cat si mie,caci atmosfera de spital ma deprima,dar trebe sa vad si partea buna a lucrurilor, aceea de a veni acasa in fiecare seara. Gata ,pe curand,poate maine alte vesti,in functie de cum scap de la spital. Pupici si sanatate!
"Copilul nu datoreaza parintilor viata ci cresterea" Adina si bb Rares Costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
imi pare rau sa aud vesti proaste de la voi, cary si anisia. va tinem pumnii sa dureze cat mai putin statul in spital, cary, iar tie, anisia, sa-ti gasesti foarte repede de lucru. ai fost la interviuri? unde iti cauti de lucru, in romania libera sau pe net? eu m-am cam saturat de servici, regret zilele monotone in care stateam acasa cu sara. ungureaa, am auzit ca foarte multi copii merg intai in picioare si apoi o iau de busilea. asta e varianta fericita, ca altfel, daca prind gustul busilitului, devin lenesi la mers in piciorute. tuchi, pauze lungi si dese... stii tu, cheia marilor succese. pupici fetelor, si numai bine va doresc sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, cary imi pare tare rau ca va trebui sa stai ceva timp prin spital. eco stiu ca trebuie facuta, si ilincai i-a prescris dr sa-i fac dar inca n-am ajuns. in ceea ce priveste cistografia, ar trebui sa fie facuta sub anestezie. intereseaza-ta din timp, altfel vei avea surpriza sa-i fie facuta mai mult pe viu. de luat sange din gat n-am auzit. veti trece voi peste asta. ti-am spus si eu am avut o perioada in care am fost ambulator la budimex cand ii faceau injectii ilincai. sanatate multa! Corina si bb Ilinca 11 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina m-ai bagat in sperieti,cum adica sub anestezie???? La cistografie stiu ca-ti da o substanta(reflectorizanta)apoi te pune la un aparat sa vada cum circula urina si eventual se vad malformatiile daca e cazul? Sa inteleg ca introducerea respectivei substante e dureroasa???? Spune-mi repede ca mor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne mai Cary! Cum adica sa-i ia sange din gat????? Imi pare sinceer rau !Iti doresc sa ai parte de cat mai putine momente neplacute.Alte metode de analiza nu exista?Mai ales la un copil asa de micut? Te pup dulce si pe tine si pe voinicel si tine-ne la curent! Si Ioana este putin racita si facem tratament....in rest e la fel de nazdravana ca toata gasca! e tare rasfatata sufletica lu'mama! Eu mi-am terminat sesiuneeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaa!!!!![:D][:D][:D][bis][bis] dar......acum lucrez[zid] deci nu mai am prea mult timp de petrcut cu pustoaica.Doar seara mai stam o ora sau doua impreuna. Multi pupici si Cary multa sanatate!!! Raluca si Ioana-Carrina(un r de la mami,un r de la tati)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ptr cary: cistografia consta in introducerea in vezica si apoi spre rinichi a unei substante de contrast prin intermediul unei sonde speciale. la fetite (am doua prietene ale caror fetite au facut la # 1 an) si e neplacuta, bb au plans. inainte se administreaza supozitor cu diazepam special, care induce somnul, dar trebuie administrat cu ceva timp inainte. spre deosebire de ecografie , care da informatii despre starea rinichilor si a vezizii, cistografia da informatii despre functionrea lor si anumite malformatii cum ar fi: refluxul vezico-uretral. vorbeste cu medicul inanite, nu stiu cum e la baietei, dar cel mai bine spune-i dinainte. Corina si bb Ilinca 11 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vesti, La 7 am fost la spital,la insistentele mele ne-a luat sange din vena de la mana(din gat se ia mai usor deoarece vena este mult mai vizibila)cam 3 eprubete ca sunt analize multe,urina ducem maine,sambata si luni. Maine cand duc urina o sa am gata analiza de sange,iar dupa ce iese si urina de la analiza o sa fac tratament injectabil din 12 in 12 ore.Maine voi face si ecografia,iar cistografia nu pot s-o fac decat atunci cand urina e sterila,deci pana atunci astept. Nu cred ca are rost sa va spun ce conditii sunt in spital,ca mor si asa am plans mai tare ca BB la sange,dar ce sa-i faci a trebuit sa-i ia.Eu l-am tinut in brate,o asistenta ia tinut mana,iar alta ia luat sange ca un vampir. Sper sa trecem cu bine peste tot si toate. Corina multumesc pt.informatii,am sa vorbesc cu doctora inainte,sa vad cum se procedeaza la baieti,iar daca e cazul plec de acasa cu supozitoarele sa nu-mi spuna ca nu are c-o omor!!! Multumesc ca sunteti alaturi de bine. Pe maine cu vesti noi,va pupam.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doar citeva mesaje tintite: Cary iti tinem pumnii sa scapati repede si usor, fiti tari si curajosi. (nu mi te pot imagina plingind, ca doar tu esti una din cele mai bataioase de pe aici) Asa ca nu va lasati, ca ne aveti pe noi toate ca sprijin. [grup] Pico bravo de sesiune ca tare ma mai enervau si pe mine si spune-mi si mie cu ce tratezi "un pic de raceala" ca si la Dragos ii curge nitel nasucul dar nu prea stiu ce as putea sa-i fac in afara de picaturi si curatat nasuc. Salutari fetelor si [copil], spor la munci si la papat. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vesti, Azi am facut ecografia si se pare ca nu sunt malformatii,dar rinichiul stang are ceva probleme,tot azi am dus 3 probe de urina,iar restul se duc maine si luni. Analizele de sange sunt OK,doar viteza sangelui e cam mare 55 ceea ce arata infectie. Duminica seara o sa vorbesc cu doctora din spital sa vedem cum a iesit proba 1 si 2 de urina si in functie de ele voi stii daca fac sau nu cistografia! Am intrebat daca il adoarme pe BB cand baga sonda si mi s-a spus ca DA. De luni fac injectii din 12 in 12 ore cu AMIKACIN,inca nu stiu cate zile,dar probabil ca 10. Pe curand. Week-end placut tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...