Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi din aprilie 2003 (9)


Recommended Posts

Buna mamicilor de berbecuti! Vreau sa multumesc lui Cary pentru invitatia facuta aici. Adevarul e ca vazusem subiectul,dar m-a incurcat anul "2003" si m-am abtinut. Am incercat sa citesc putin din mesajele voastre,nu e prea usor cu gemenii la picioare... Cary,multa sanatate si astepta si eu vesti bune. Sper ca incet-incet sa reusesc sa va cunosc pe toate,impreuna cu piticii vostrii si sa pot sa va ajut daca aveti nevoie de ceva,avind in vedere faptul ca noi avem 1 an mai mult de experienta. Am vazut 3 bebei nascuti in aceeasi zi cu noi...va fi mare petrecere pe 3 Aprilie... Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis 2 ani pe 03.Aprilie.2004. [loveyou] http://community.webshots.com/user/theodorapap
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ai venit Theodora,de altfel eu am mai citit despre nazdravanii tai pe la alte subiecte. In tot cazul ca sa ma cunosti mai bine am sa-ti spun ca Baietelul meu Axel este pestisor,iar fetita mea Rebecca (5ani)este sagetatoare. Cred ca nmai este catalogul bebeilor la o pagina anterioara,asa ca ne poti cunoaste pe toate din aceasta grupa. Oare cum faci fata cu 2 de-odata,ca eu sunt foarte curiosa,ai vreun ajutor???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Cary imi pare tare rau ca te confrunti cu atitea pb ,iti doresc sa termini cit mai repede sa te mai linistesti si tu ca-ti ajunge prin cite ai trecut!!Multa sanatate lui Axel si pupici Rebecai ca e fetita cuminte!! Bine ai venit printre noi Theodora[flo],cred ca ne-ar fi de mare folos sfaturile tale mai ales ca esti norocoasa"posesoare" a doua bucati de berbecuti minunati[copil],si al meu baietel e nascut tot pe 3 aprilie ,eu personal am mari emotii in ceea ce priveste personalitatea lui(socrul meu e tot berbec[bang][bang] si era singura zodie pe care nu o doream copilului meu[V]!!),dar sper ca prin educatie sa mai corectez ceva ,ceva!!! Pico ,felicitari pt sesiune!! Alex a primit de ziua lui (10 luni) un dinte nou nout pe nume SASE a prins curaj si a inceput sa mearga curse lungi prin camera ,cind oboseste se pune in 4 labute si continua traseul!!!Luna asta am fost o lenesa nu i-am facut tort si mi-a facut observatii sotul desi nu stiam ca conteaza pt el acest lucru!![;)] Sotul meu cauta sa ma convinga sa incercam sa-l dam pe Alex la o cresa 4 ore pe zi mai mult pt copii sa aiba tovarasi de joaca si eu sa pot sa mai fac cite ceva pt mine,si parca inca nu am curaj.Voi v-ati gindit la asa ceva pt pitici?? Multa sanatate!! Gabi[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Sotul meu cauta sa ma convinga sa incercam sa-l dam pe Alex la o cresa 4 ore pe zi mai mult pt copii sa aiba tovarasi de joaca si eu sa pot sa mai fac cite ceva pt mine,si parca inca nu am curaj.Voi v-ati gindit la asa ceva pt pitici??
Mie mi se pare ca la 10 luni un copil nu are nevoie de tovarasi de joaca. Desigur ca se simte foarte bine in prezenta altor copii si ii place sa ii observe, insa nu e nevoie sa-l dai la cresa pentru atata lucru. Incearca sa rezolvi problema in alt fel, invita cateva mamici cu copii de varste apropiate la tine, alta data mergi tu la ele, astfel ca pruncii sunt in colectivitate de cate ori simti nevoia. In afara de faptul ca personalul de la cresa este specializat [discutabil, de la cresa la cresa, de la om la om], copilul tau nu va mai primi aceeasi atentie pe care o primeste acasa si asta fara sa mai punem la socoteala relatia de incredere pe care si-o construieste cu tine. Nu neg importanta statului in colectivitate, dar, la 10 luni, asta nu e o nevoie stringenta (mai ales daca iti permiti luxul de a sta tu cu el). Si mai ia in calcul si marirea posibilitatilor de imbolnavire, mai ales acum, pe perioada virusilor de iarna. E parerea mea, repet, tu iti stii mai bine pruncul si ce e bine pentru el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

greu v-am mai gasit, fetelor. acvi, si pe mine m-ar fi tentat o cresa, ca am avut impresia ca isi dezvolta mai repede unele calitati, dar barbac'meu e total impotriva, iar argumentele lui sunt aceleasi expuse de lexi. asa ca, mamasoacra sa traiasca si noi serile si in week-end. tu nu poti pleca cu copilul o perioada la parintii tai sau ai lui sa te mai odihnesti nitel? ce mai faci mamamariana, ti-a trecut boala? am iesit sambata cu sara in Gradina botanica... erau 15 grade afara. Am mers de manuta cu ea, ne tinea pe amandoi de cate o manuta, pana a descoperit tufele cu frunzulite si bancile si garduletele verzi, ca nu o mai puteam scoate din ele. noroc ca i s-a facut foame si am putut pleca acasa. ce va mai fac bebeii? cary? ce mai faceti? continuati naveta spital-casa? bine ati venit Theodora si bebei nazdravanei. sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,vad ca merge greu cu vestile?!?! Mamamariana ce-ti face pareza,ai trecut la viteza 2 sau 3?? Acvi trebe sa te gandesti bine la capitolul NU gradinita,caci acolo nu ti-o prea schimba nimeni si bolile sunt in floare si gandeste-te,daca se imbolnaveste ce-ai rezolvat ca trebe sa-ti iei concediu medicat sa stai acasa sau mai rau,in spital!!!Ca sa nu vorbim la capitolul hranire!!! Acvi sunt curioasa si te rog sa-mi spui daca ti-a mai oprit impozit la indemnizatia pe luna ianuarie??Eu una nu am primit-o inca,dar astept cu nerabdare!!! Ariel ce-ai facut cu serviciu???? Vesti despre noi,ca daca nu am inebunit pana acum,poate am sanse de acum inainte!!! Reiau un pic povestea: Pe 15 ian. am facut prima analiza si a iesit sterila; Pe 30 ian. am facut analiza 2 si a iesit infectie cu PROTEUS,in spital am dus analiza 3,4 si 5,iar analiza 3 a iesit sterila!!!!sa inebunesc,iar de luni am inceput injectiile cu antibiotic care DOOOOORR! Nu stiu ce sa fac!!! Daca analiza 4 si 5 iese sterila,atunci unde este infectia??in tot cazul m-am hotarat ca daca totusi e sterila sa nu-i mai fac injectiile si sa ma opresc. Am aflat cat de toxica este cistografia,in sensul ca il radiaza pe BB si acea substanta care i se baga(cu o sonda cu anestezie,nu va spun unde ca lesinati)poate duce mai tarziu la piederea spermei!!! Ma intreb cati doctori spun mamelor chestia asta si le imping totusi sa faca aceasta analiza!!!si durereasa. Pe joi cred ca se termina balamucul,in tot cazul s-a terminat naveta spital-casa daca refuz sa-i mai fac cistografia. Gata va las,ca trebe sa fac supita ca se scoala fomila. Pupici si sanatate! P.S. Si am uitat sa va spun de bomboana de pe tort. Dimineata in intersecti mi s-a rupt cablul de acceleratie si m-am dus lipa,lipa inca 5 m sa o parchez undeva(am lasat-o la metrou Gorjului)am luat-o pe Andra m-am dus acasa,mi-am sculat sotul din dotare si l-am trimis la locul cu pricina.Cand a iesit sotul pe usa,a intrat asistenta sa-i faca injectia lui BB care dormea,asa ca BB s-a sculat cu un mare tipat de durere in fund! Pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cary,eu primesc banii pe 13 ,te anunt cum i-am primit impozitati sau ne(si eu sint taaare curioasa)!!.Tu nu ai primit hirtiuta din aia cu rezilierea contractului???Eu a depus o cerere la Casa de Pensii in care cer sa mi se explice pe ce temei legal au facut acest lucru!! Cu cresa ne-am linistit ,oricum nu ma indur eu sa-l las,numai ca l-am vazut cum tinjea dupa copii si cum amici cu copii nu prea avem,verisorii lui sint de la 5 ani in sus si nu prea interesati de gigilici asa mici,dupa ce am citit si la ei in zodie ca au tendinta sa fie cam egoisti....de aceea inclinam spre cresa, dar oricum eu stau 2 ani acasa ,si mi-e drag de el de mooor ,nu-l lasa mama!!! Soacra mea se ofera sa stea cu el dar nu vreau eu sa apelez prea mult la ea ,desi il iubeste si are rabdare(a fost invatatoare),sint genul care nu-mi place sa ma stiu datoare la cineva si care prefer sa-mi rezolv singura pb!! Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Eu sunt o mamica de mai dar care nu va scapa din ochi :))Am intrat sa va scriu doar ca am si eu contract suplimentar si am primit banii de la firma (ii iau cumulati) si nu mi-au retinut impozit. Sper sa va bucure vestea. Pupici la puiutii vostri si sanatate tuturor. http://community.webshots.com/user/aalinador
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Tuchi, te rog sa ma scuzi ca am intarziat cu rasapunsul dar am ajuns in fiecare zi foarte tarziu acasa si prima grija a fost pustoaica si apoi somnul si n-am mai intrat pe net. Eu i-am dat micutei picaturi(ser efedrinat de la farmacie),Nurofen sirop(pt copii) si la 37,8 un supozitor cu algocalmin(care scade febra).I-am facut ceiut cu lamaie si suculet de portocale. Acum mai este putin.....muciolino,dar....e O.K! Mersi pt mesaj. Multi pupici si bb-ei sanatosi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...