Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata si legile din Japonia!!!


Recommended Posts

Bine ai venit Nana si i-mi pare rau sa aud ca treci printr-o astfel de situatie.greu e sa traiesti departe de tara si e si mai greu sa nu merite sacrificiul facut!Mult curaj si tine-te tare pentru copilul tau!Banuiesc ca toate sfaturile date aici i-ti vor fi cumva de folos!Apoi mai gandeste-te ca nu esti singura! Aliada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna ziua fetelor,si dati-mi voie sa-mi fac introducerea.Sint casatorita in Japonia, m-ai exact orasul Shizuoka de 4 ani.Am un baietel de 3 anisori,si un sot caz de targa,si acest subiect ma intereseaza foarte mult.Draga Nana,ai grija ce faci daca vrei sa divortezi ca s-ar putea sa nu ramai cu nimic.Imi pare rau ca spun asta,si iti sugerez sa m-ai astepti cel putin 1 an.Daca te intereseaza raspunsul meu,trimite-mi mesaj pe adresa mea personala de i-mail.Scuzati-mi greselile gramaticale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pt.tot ce mi-ati scris si scuze pt. intarziereProbleme ar fi o groza de povestit,dar mai intai vreau sa ma lamuresc cu legile ,care sunt destul de grele(mai ales ca engleza mea nu este perfecta).dar o sa ma descurc pana la urma.Dupa care v-a trebui sa-mi ga sesc un loc de munca,ceea ce este f. greu mai ales in Sasebo. Va pupic si va doresc succes![pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pt.tot ce mi-ati scris si scuze pt. intarziereProbleme ar fi o groza de povestit,dar mai intai vreau sa ma lamuresc cu legile ,care sunt destul de grele(mai ales ca engleza mea nu este perfecta).dar o sa ma descurc pana la urma.Dupa care v-a trebui sa-mi ga sesc un loc de munca,ceea ce este f. greu mai ales in Sasebo. Va pupic si va doresc succes![pup][pup][pup][grup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Nana, Aceasta pagina are posibilitatea de trimitere si primire mesaje private (PM) daca te uiti sus in randul scris marunta o sa vezi si "mesaje private". Odata intrata acolo e simplu sa te descurci cu trimisul si primitul. Ca sa trimiti special cuiva apesi pe numele respectiv si ti se deschide pagina cu informatii iar acolo in dreapta vei gasi si PM. Daca nu ma intelegi, mai intreaba. Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Am recitit inca o data mesajele voastre si m-am gandit ca poate am mai putea discuta pe temele astea sau eventual altele.Va multumesc inca odata pt. amabilitate si incurajari.Acum m-am mai linistit putin dar stresul continua.[flo][flo][pup][pup] Oricum sunt fericita ca v-am gasit pe acest forum si nu ma mai simt atat de singura .[cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Nana, Eu sunt casatorita cu roman,dar am cateva prietene casatorite cu japonez,si majoritatea se plang,sunt tratate rau de catre soti,si le neglijeaza.... Imi pare rau ca te afli intr-o situatie asemanatoare,si ai atat de multe probleme,sfaturi nu pot sa-ti dau,ca nu ma pricep la legile de aici,dar sper ca bunul Dumnezeu sa te ajute! Noi iti tinem pumnii si speram sa se rezolve totul cu bine! [pup] Sorina. "If you respect others,they will respect you!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by nanatigru
Am recitit inca o data mesajele voastre si m-am gandit ca poate am mai putea discuta pe temele astea sau eventual altele.Va multumesc inca odata pt. amabilitate si incurajari.Acum m-am mai linistit putin dar stresul continua.[flo][flo][pup][pup .
nana sigur ca putem discuta despre orice. Te asteptam si cu noi subiecte de dezbatut. Sper sa scapi si de stres cat mai repede! Succes sa gasiti calea cea buna! La
quote:
Originally posted by nanatigru
sunt fericita ca v-am gasit pe acest forum si nu ma mai simt atat de singura
subscriu si eu! [pup][pup] tie si baietelului tau! "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eliza, [gravi] in 17 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...