Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

tratamente naturiste


Recommended Posts

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La noi, catina, echinaceea, tinctura de afine si ceaiul de patlagina(uneori siropul +siropul de brad) sint la mare cinste.Cu primele doua reusim sa trecem iarna fara probleme majore.Iar la nevoie, o frectie buna cu bitter suedez face minuni.Arnica ne ajuta sa diminuam efectele cazaturilor sau loviturilor.Iar bobitele homeopate isi fac datoria, destul de rapid.Asa ,flacaul meu nu a mai degustat antibiotic de 4 ani si paracetamol, o singura data in 4 ani, cind a facut o otita bilaterala si durerile trebuiau calmate pe loc.In rest, sanatate si Plafar!Restul tratamentelor alternative ..........nu stiu.Nu am incercat!Ba da!O singura data acupunctura, cind m-am razboit cu medicul sa foloseasca ace noi de fiecare data.Si am facut 10 sedinte, penibile ( nu prea e grozav sa stai cu ace infipte peste tot!!!!!), fara prea mult ajutor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, si eu cred cu toata convingerea in puterile plantelor. Nu ati vrea sa dezvoltam putin subiectul si sa ne impartasim ideile si mai ales experientele cu privire la puteriel lor miraculoase? Haideti ca incep eu. Eu una am probleme cu sistemul urinar (timp de 4 ani din clasa 1 pana in clasa a 4-a eram internata de 2 ori in spital cu diagnosticul de reflux ureteral stang, adica urina in loc sa coboare in vezica urca inapoi spre uretra, de aici infectii urinare repetate. Problema s-a rezolvat de-a lungul anilor si odata cu aparitia menstruatiei, insa am ramas cu o mare sensibilitate a sistemului urinar si fac foarte des cistita. Ma puteti ajuta cu remedii naturiste incercate de voi sau cu alte sfaturi? Pana una alta am grija ca de ochii dein cap sa nu ma asez pe scaun rece, sa nu-mi fie frig, stiti voi, din astea, insa as vrea sa scpa de asta odata pentru totdeauna. Va multumesc. scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...