Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

tratamente naturiste


Recommended Posts

quote:
Originally posted by scarmanus
Fetelor, si eu cred cu toata convingerea in puterile plantelor. Nu ati vrea sa dezvoltam putin subiectul si sa ne impartasim ideile si mai ales experientele cu privire la puteriel lor miraculoase? Haideti ca incep eu. Eu una am probleme cu sistemul urinar (timp de 4 ani din clasa 1 pana in clasa a 4-a eram internata de 2 ori in spital cu diagnosticul de reflux ureteral stang, adica urina in loc sa coboare in vezica urca inapoi spre uretra, de aici infectii urinare repetate. Problema s-a rezolvat de-a lungul anilor si odata cu aparitia menstruatiei, insa am ramas cu o mare sensibilitate a sistemului urinar si fac foarte des cistita. Ma puteti ajuta cu remedii naturiste incercate de voi sau cu alte sfaturi? Pana una alta am grija ca de ochii dein cap sa nu ma asez pe scaun rece, sa nu-mi fie frig, stiti voi, din astea, insa as vrea sa scpa de asta odata pentru totdeauna. Va multumesc. scarmanus
Buna ideea ta de a dezvolta subiectul.Cat despre infectia urinara, aici in Romania este un ceai special pentru asta.Daca vrei iti dau pe PM sa nu fac publicitate.Am auzit ca e foarte bun pentru rinichi in general.Si eu beau acum. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns
DA, cred cu tarie in acestea! De la multe m-au scapat de-a lungul anilor!! Mai intai gelul de aloe vera, apoi argila.. am descoperit ca e mult mai ieftina decat gelul de aloe, apoi tinctura de soc... apoi pulberile de plante luate sublingual, infuzii, si multe pe care nici nu le mai tin minte acum! Si la noi catina uscata facuta pulbere e pe post de vaccin antigripal. Argila pe post de "sapun" intern! La fel diverse uleiuri volatile (Atentie: cele ptr uz intern, nu cele care se folosesc la aromoterapie si care in general sunt sintetice!!) sunt mana dreapta, inclusiv ptr "frumusete"!! de multe ori ma intrebam ce m-as fi facut daca nu as fi avut "natura" in trusa de prim ajutor?!? Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Ma puteti ajuta cu remedii naturiste incercate de voi sau cu alte sfaturi? Pana una alta am grija ca de ochii dein cap sa nu ma asez pe scaun rece, sa nu-mi fie frig, stiti voi, din astea, insa as vrea sa scpa de asta odata pentru totdeauna.
Si eu am avut reflux vezico-ureteral drept, infectii urinare garla urinam sange si cheaguri..etc.., microcalculi. Insa de cand am descoperit argila. adios! Ceea ce m-a ajutat la fel de mult cand deja era mai stabilizata situatia a fost tinctura de merisor. Desigur exista multe alte remedii, insa iti spun cu ce m-am vindecat eu. Daca te mai intereseaza ceva, iti stau cu placere la dispozitie. Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, este un subiect senzational! Pe mine acum tocmai ma chinuie o raceala, pe care am facut-o din neglijenta.[bang] Vroiam sa va intreb: sa iau echinaceea pentru raceala mea? si in ce forma este mai bine tinctura sau pulbere? Am auzit ca exista chiar si pastile. Credeti ca mai are efect atata vreme cat eu sunt deja racita? Sau mai stiti alte remedii naturiste pentru raceala, tuse,febra, nas infundat? Va pup[pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...