Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

tratamente naturiste


Recommended Posts

Hi, despre argila este adevarat. Pe domnul ing. Bocan il cumosc personal, a lucrat impreuna cu matusa mea. E un tip destept raspunzator si cu mult suflet. Am fost la el sa iau pentru o cunostiinta un tratament pentru rinichi care s-a aratat foarte eficient. Eu personal folosesc argila in prepararea mastilor de infrumusetare si imi fac foarte bine. Cred ca produsele naturale pot sa vindece insa trebuie sa fii foarte constiicios si sa te tii de tratament
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai adaugati si cate o rugaciune la bunul Dumnezeu si Maicuta Sfanta. Nu radeti, eu sunt convinsa ca au efect miraculos dar trebuie sa te tii de ele, sa ai incredere si sa-l rogi si pe bunul Dumnezeu sa sufle un pic de bine peste ceea ce vrei sa te vindece. Va pupa DanaR
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by DanaR
Mai adaugati si cate o rugaciune la bunul Dumnezeu si Maicuta Sfanta. Nu radeti, eu sunt convinsa ca au efect miraculos dar trebuie sa te tii de ele, sa ai incredere si sa-l rogi si pe bunul Dumnezeu sa sufle un pic de bine peste ceea ce vrei sa te vindece. Va pupa DanaR
korekt! [:D][:D][:D] Roxana&Ruxandra http://community.webshots.com/user/aquariusrpro si un nepotel super http://community.webshots.com/user/lucaandrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumesc de raspunsuri! Pentru ca mi-ati zis sa va tin la curent iata ultimele noutati: de ieri seara iau la greu propolis cu vitamina C, tinctura de echinacea, sirop de patlagina, iar pentru nas ziua ser fiziologic si noaptea bixtonim. Vreau sa va spun de la bun inceput ca la mine racelile dureaza mult si cu nasul infundat raman si cate doua luni de zile. Acum insa ceea ce iau se pare ca are efect pentru ca ma simt mai bine, iar in ce priveste nasul infundat nici nu puteam sa supravietuiesc pe timp de zi sau noapte fara bixtonim din ora in ora. Deci nu va puteti imagina ce incantata sunt acum cand nu mai folosesc bixtonim decat o singura data la culcare. Mai ales ca acum prestez [pathot] pentru [bb] si nu as prea abuza de bixtonim. Rinita de sarcina, asta e alt cosmar de-al meu! Va pup, Andreea PS Scarmanus, as incerca remediul tau cu vitamina C dar trebuie sa ma vad cu prietena mea cea mai buna care este asistenta sa-mi faca ea, ca eu singura nu pot si la doctor nu ma duc. O sa va zic despre rezultate daca o sa fac si asta. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Orice terapie, inclusiv cea naturala trebuie insotita de rugaciune pt a avea efect ! Ne intoarcem la natura si folosim remediile ei, care fac minuni de multe ori cind medicina clasica ramine neputincioasa ! Beau cu placere ceai , folosesc si creme si unguente bazate pe extracte din plante ! dar mai cred ca exista si efectul placebo, autosugestia... Sanatate multa !
quote:
Originally posted by DanaR
Mai adaugati si cate o rugaciune la bunul Dumnezeu si Maicuta Sfanta. Nu radeti, eu sunt convinsa ca au efect miraculos dar trebuie sa te tii de ele, sa ai incredere si sa-l rogi si pe bunul Dumnezeu sa sufle un pic de bine peste ceea ce vrei sa te vindece. Va pupa DanaR
"Daca dragoste nu e, nimic nu e" Lili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...