Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

posibila infectie la san?


caarra

Recommended Posts

Alaptez de 6 luni jumate si in ultima perioada am lasat-o mai moale cu golitul sanilor dupa supturi. Vreau sa spun ca de circa 24h am o durere continua dar destul de suportabila in unul din sani. Banuiala mea este ca mi s-a infundat ceva canal,exista lapte statut pe acolo care "lucreaza" sau ceva de genul asta. Am dedus asta deoarece am observat ca atunci cand mulg, din sanul respectiv vine laptele mai greu decat din celalalt si pot spune ca nu se prea imbunatateste situatia dupa muls sau dupa ce trage copilul. In cazul in care este ceva infectie stiti cumva in ce consta tratam.si daca influenteaza alaptatul?(nu as vrea sa renunt la alaptat) Multumesc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am avut si eu infectie la san dar la o saptamana dupa ce am nascut.E foarte dureroasa,se intareste sanul si apare pe el o pata rosie in locul unde exista problema.In plus,am facut febra mare.Ca tratament mi-a dat dr.antibiotic.Mi-a recomandat sa alaptez in continuare si sa pun comprese cu frunze de varza tinute la frigider. Pupici si multa sanatate. Claudia&Laurici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi, nimeni nu a mai patit asa? Ideea este ca nu pot merge la medic pt.ca nu am cu cine sa las copilul. Durerea parca a mai cedat(am insistat cu mulsul), nu am temp.si nici sanul nu s-a intarit. Ma gandesc ca daca insist cu mulsul poate trece dar mi-e frica sa nu fie cauza vreunei afectiuni pe mai tarziu. Please...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit asta de vreo 3 ori, si a trecut cu supt mai mult al copilului.E greu cand bebe incepe sa manance si altceva..probabil ca ar trebui sa le dam treptat mai putin, pana ajunge la 2 mese de san pe zi. Din pacate la mine se mai adauga inca 3 noaptea... Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...