Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Apendicita?!Anexita?!


florypop

Recommended Posts

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Florypop, La fel zic si eu, fugi la medic! Pe de alta parte eu astfel de simptome am avut la inceputul sarcinii (greata si dureri in dreapta, chia radeam ca daca nu as avea apendicele operat mai intai la asta ma gandeam). Oricum, trebuie sa te vada un medic ! Sanatate! Mina[gravi] 7 saptamani si 3 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La apendicita durerea apare intai in zona buricului si-apoi se muta spre dreapta;dar poate iradia in tot abdomenul.Dupa durere apar si celelalte simptome:greata si stare de voma,lipsa poftei de mancare,febra si uneori diaree,urinare frecventa sau constipatie.Dar nu-i neaparat nevoie sa ai toate simptomele astea... Si eu te-as sfatui sa mergi la un doctor! Sanatate maxima! [flo] [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simptomele mele de apendicita au aparut intai ca niste intepaturi la ovare, apoi au fost dureri de burta, apoi de stomac, in final si umerii ma dureau si cand respiram simteam niste junghiuri puternice in zona ficatului (doar daca nu respiram nu ma durea), toata treaba a durat 10 zile pana nu m-am mai ridicat din pat. N-am avut stari de voma, dureri la flexarea piciorului si nici durere la palpare. Am chemat salvarea si tipa mi-a zis ca poa' sa fie ori apendicita, ori anexita ori sarcina extrauterina..da' mai bine sa ma vada un doctor. Neaparat si pe tine sa te vada un doctor! Multa sanatate, Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lipsa poftei de mancare...nici vorba, mananc de sparg...:)Febra nu am ... cel mai tare ma deranjeaza starea de greata... Sarcina? hm..nu cred avand in vedere ca am avut contact cu o zi inainte de ovulatie si apoi nimic.... Oricum multumesc de sfaturi. Voi merge cat de curand la medic. Sper sa nu fie nimic grav. Va pup, Flory
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu anul trecut mergeam la gineco foarte des.Motivul: dureri puternice in partea dreapta.Toti spuneau anexita anexita.Cand la un moment dat a inceput sa se lase in picior.Pina la genunchi.Era apendicita.Am fost la medic si cum m-a apasat a si spus ca asta era.Fara febra sau altele.Din senin. Cel mai bine da fuga la un chirurg sa te vada.El nu greseste(cu conditia sa fie unul bun si sa nu te taie degeaba pentru bani). Sanatate iti doresc.[flo] Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...