Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum interpretam testul de sarcina?


Costi

Recommended Posts

Sint atit de bulversata si nervoasa ca nu stiu cu ce sa incep. Am facut un test, clar negativ.Sint dezamagita.Sinii nu ma mai dor asa tare desi temperatura in dimineata aceasta era 37/1.Cred ca trebuie sa astept rushii.Nu mai pot continua cu scrisul deoarece ma abtin prea tare sa nu pling.Cine, sau ce ma poate consola?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
acum cate minute ai facut testul? la mine testele facute s-au pozitivat mult mai tarziu decat zicea la instructiuni! nici eu nu stiam cum sa le interpretez si am facut poze si le-am intrebat pe fete. mult succes, sa dea Domnul sa fie bebe! Samara care e [gravi]in 9 sapt. DPN 29 august 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, mi-am amintit ceva si trebuie sa va cer parerea: In ziua 9 a ciclului aveam doi foliculi in urma stimularii, unul de 25 mm si pe celalalt ovar unul de 9 mm. In ziua 11 cel de 25 mm nu mai era dar doctorul nu m-a amintit nimic de celalalt. In ziua 17sau 18, mucusul era ca si cum as fi fost la ovulatie. Se poate sa fi avut dubla ovulatie luna aceasta? Temperatura dupa cum am scris undeva, a avut doua cresteri pina la 36/8 dypa ziua 10 si dupa ziua 17 peste 37/1.In prima faza am facut tratament cu estrogeni pentru ca "productia" de ovule aproape lipsea, FSH mare, estrogeni putini,brocriptina iau pentru prolactina mare si mi s-a spus ca ciclul se va regla. Nu este asa. In ultimii ani este adevarat ca am avut un ciclu scurt dar destul de regulat 24-25 zile, acum de patru luni nu mai sint sigura nici cind am ovulatie nici cind vin rushii. 27 zile,33 zile, 26 de zile si acum sint in ziua 30 si nu stiu in ce situatie sunt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

costi stiu ca unele medicamente gen urogesttan pot da rezultate fals pozitive. Verifica prospectele daca poti. Cu exceptia asta dc testul e pozitiv , e sarcina. De regula rezultate eronate apar cand testul e negativ. si zici ca a aparut liniutza aia a doua chiar daca f stearsa...hammmm...probabil o sa vedem in timp! Eu astept vesti bune! Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...