Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Atributiile unui asistent manager


Recommended Posts

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Alecsia
Dupa parerea mea, asistent managerul este egal cu secretara romaneasca.Daca s-ar putea sa faca de toate, sa aiba multe studii,sa fie frumoasa, fara obligatii,si sa vrea si bani putini. Parerea mea. Mihaela
Sunt de acord. Acina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by acina
quote:
Originally posted by Alecsia
Dupa parerea mea, asistent managerul este egal cu secretara romaneasca.Daca s-ar putea sa faca de toate, sa aiba multe studii,sa fie frumoasa, fara obligatii,si sa vrea si bani putini. Parerea mea. Mihaela
Sunt de acord. si eu...in cea mai mare parte... Acina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint mai multe tipuri de assistent manager chiar in sinul aceleeasi companii. Totul depinde de managerul caruia ii "asista". In general il ajuta pe manager de-a lungul zilei: convoca oamenii ptr conferintze, raspunde la telefon cind seful e ocupat/plecat, tine legatura cu dif intstiturii/firme/clienti, organizeaza petreceri, intilniri de afaceri, tine inventarul rechizitelor (poate). In general depinde mult de manager. Sint unii assist manager care au proprii admin (adica secretara). parte din toate slubele de assistent manager care le-am vazut eu aici este sa-l tina informat pe sef asupra colectivului, cine birfeste, cine vine tirziu, etc. Assist managerul de obicei nu are prieteni buni in firma (trebuie sa tii distantza de ceilalti angajati) Succes, A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca e vorba de Romania iti spun eu ce face "assistent manager".E o denumire pompoasa pt clasica secretara (apropos,daca-i zici "secretara" ia foc,se simte jignita). Tine evidenta pixurilor,o data pe luna imparte bonurile de masa,mai raspunde/nu raspunde la telefon,bea multe cafele,sta mai mult pe Internet,pleaca in pauza de masa 2-3 ore (la cumparaturi in Mall),se fataie peste tot cu un aer important.Nimeni nu poate spune cu ce se ocupa,ce face concret. Foarte important : trage cu urechea sau se baga in vorba (aparent prietenoasa) ca sa stie ce se mai discuta,care mai e atmosfera.Evident il informeaza pe sefu' despre tot ce misca.Nu are cine stie ce studii,mai ales daca arata bine. E un post bun,cald,fara multa treaba si cu salariu bun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Romania poate insemna orice de la clasica secretara (mai curand transformata in office manager decat in assistant manager) pana la mana dreapta a sefului. Depinde de firma. Nu poti sa stii pana nu te duci la un (eventual) interviu. Moka si Mokutza (3 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...