Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cursuri de scurta durata


Recommended Posts

[help]Dupa cum v-am mai spus de la 1 februarie ma mut in Bucuresti. Eu am terminat cursurile Facultatii de Teatru, iar posibilitatile de angajare pe baza acestei diplome sunt limitate[bang]. As dori sa fac niste cursuri de relatii publice, resurse umane, marketing si orice altceva care m-ar putea ajuta sa imi gasesc mai usor un job. Aveti idee unde se fac aceste cursuri? Imi puteti da o sugestie ce altceva as putea face pentru a gasi cat mai repede un job? Majoritatea aveti copii. Poate stiti de vreun post de educatoare la vreo gradinita particulara. Am facut cursuri de psihopedagogie si am si experienta in acest domeniu. Luminita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Din proprie experienta, in Bucuresti gasesti foarte greu un job bun.In sensul de bine platit.Tu spui ca te muti in Bucuresti deci esti din provincie?In cazul acesta salariul va trebui sa acopere cheltuielile de intretinere in Bucuresti, care nu sint deloc neglijabile.Si tot din proprie experienta,cursul meu de master nu a contat deloc la angajare.Nimeni nu m-a intrebat nimic si nici nu s-a uitat peste asta. Eu iti doresc multa bafta, nu vreau sa te descurajez.Totul e sa incepi de undeva, chiar cu mai putin , ca apoi sa te poti reorienta. [flo] Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, si eu tot din provincie venisem (piatra neamt) si totusi am avut niste joburi fantastice in bucuresti, interesante si pentru ro foarte bine platite. Cred ca e chestie de noroc. Dar ai dreptate, nu e ushor sa gasesti! Una dintre idei, Luminitza, e sa te duci la firme de intermediere a locurilor de munca. Eu asa mi-am gasit primul job in capitala. Apoi a urmat o saptamana ca translator la un targ international si cu prilejul asta mi-am gasit un job super! Ba chiar a trebuit sa ma hotarasc intre mai multe joburi !!! A! Masterat n-am, si nici un fel de cursuri de marketing, etc, n-aveam pe vremea aia. Deci, mult mult noroc si ai incredere in tine, asta e foarte important! Sanatate la toata lumea! Lorelei & Family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...