Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia? (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 162
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Madalina eu am gasit ceva, nu stiu cat o sa te ajute, poate o sa te inspire. Daca mai gasesc o sa iti mai dau si alte link-uri. Sa stii ca metoda asta o folosesc si eu in Jp si pana acum nu a dat gres niciodata.Una e sa vada ce vrei, si alta e sa le explici tu. Deci: http://www.jeanlouisdavid-angri.it/galleria.htm si http://www.cadim.it/pgs/prodotti.htm si aici http://www.henkel.com/int_henkel/schwarzkopf_com/index.cfm?pageid=445 si ar mai fi http://www.virtualhaircare.com.au/virtual%20salon/blow%20and%20style/menu.html Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada,cauta daca esti prin Tokyo sau oras mai mare revista HAIR STYLE GUIDE,costa in jur de 1.390 de yeni. Acum doua zile m-am tuns eu,tot asa parul la fel de lung ca al tau,samponat,tuns si tratament,totul a iesti la 6.300 de yeni,asta in Tokyo- Shinagawa. in revista asta gasesti toate stilurile de tunsori.de la cei mai buni stilisti,eu asa m-am dus,cu revista,i-am aratat poza si ma tuns,exact ca in poza. SA AUZIM NUMAI DE BINE!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eddy draga,nu ti-au luat si taxa de inscriere?MAmei mele i-a luat cam 700 mii,parca doar ca sa se inscrie si plus nu stiu cit pe kg.ASa e se plateste taxa de inscriere sau a fost fr..? Fetele ,voi stiti care este programul de la Cosulat, ca eu nu-l mai am si trebuie sa apelez la consul neparat sa-mi fac pasaportul. Lidia ,Tiara si David D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bey Ralu pana acu nu i-au controlat pachetele maica-mi da....poti sa sti? Nu ii pun bijouri ca nici pana acu nu i-am pus, nici electronice...maruntisuri mey si haine , chestii d-astea. Sper sa se descurce! Tiara, mi se pare ca nu se pot face pasapoarte la consulat...Cel putin mie asa mi-au spus in februarie anu trecut ca nu se mai pot face aici la consulat ca nu au matrice pentru noul tip de pasaport si ca tre sa ma duc in tara.M-am dus si l-am facut in tara si aia de la pasapoarte la fel mi-au spus ca acu e altfel tiparul pasaportului si ca nu se mai pot face la consulate.Sper ca intre timp sa fi adus la consulat tiparul nou si sa se poata.Intereseaza-te si spune-ne si noua ca-s curioasa! Va pup ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu,Tiara,nu mi-au luat nici un fel de taxa de inscriere.Sincer,nici nu shtiu la ce se refera aceasta taxa.Dar cind i-au cerut mamei tale aceasta suma,nu i-au explicat shi la ce se inscrie?Singurele taxe ce le-am platit au fost taxele de 180.000lei ce se cereau la greutatea mare a coletelor mele +taxele vamale [bang] Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, mi-am luat de curand o camera video digitala pe care vreau sa o iau cu mine in Ro. Vreau si eu sa stiu daca o sa am probleme la vama in Otopeni, pentru ca de fiecare data cand ajung acolo, sunt intrebata cat cash am la mine, ce bijuterii si daca am aparaturi electronice?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eellya,noi nu am avut nici un fel de probleme la vama cu camerele digitale(foto+video);nici la intrarea in Romania shi nici la ieshire.Am fost intrebatzi de contzinutul valizelor,de suma cash de care dispunem shi de aparatura electronica de care le-am spus ca la fel cum am intrat in tzara cu ea,la fel v-om shi ieshi. Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eely, io am fost acasa ultima data in octombrie , cu tot cu taty, si am avut la noi camera video.Nu am platit nimik pentru ca i-am pus-o de gat lu` taty si am zis ca daca-i turist inseamna ca tre sa vada, sa fotografieze, sa filmeze locurile pe unde il duc.Bine ca m-au luat la intrebari, ca a cui e, ca sigur nu e a mea, c-o fi, ca n-o fi....Da vezi io nu le spusei ca taty e sotzu...sau ca-s maritata..omisei!Si nici aia nu bagara de seama pe pasport ceva .Asa ca am spus ca e a lui si ca si-o ia inapoi la plecare, ca daca vrea ii dau scris ca o aduce cand pleaca.Au facut ceva mutre da` nici nu le-am dat nimik, si apoi m-au mai intrebat asa in treacat daca am alte electronice, bijouri si cati bani....si le-am spus sa stea linistiti ca am sub 10.000 de para cat ai voie...cu tot cu banii lu taty! Nu-ti spui cat de urat s-au uitat la mine ca nu ma simteam de nici o culoare sa dau ceva.Au zis ca or sa caute in bagaj si daca mai am alte chestii iese urat,....da cand au vazut ca le desfac geamantanul...au dat-o la intors- ca de ce sa mai deranjam lucrurile..... ca si asa is puse fain acolo, imi ia timp sa le pun la loc, ....sigur n-am nimic? Le-am ,mai spus o data ca nu si daca au vazut ca n-au ce-mi face m-au lasat sa trec. Io am avut tupeu ca eram cu taty si el era cu viza de turist, si d-aia il bagai la inaintare ca e a lui! Da stiu ca mi-au mai spus neste pretene ca si-au dus camerele acasa si ca au bagat in pasport 50 de para si gata!Nici nu le-a mai controlat. Partea proasta e ca daca ala care te controleaza nu vrea spaga? sau i se pare putin cat ii bagi in pasaport???? hai sa mai vedem ce mai zic si fetele...........da in principiu nimic nu e imposibil de bagat in romania! va pup ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...