Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum vi se pare viata in Japonia? (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 162
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, iaca ma bag si eu in seama dupa a mea surioara Sorina-Alexa[il] Bubu,nu stiam de noul rest. rom. din Urawa,dar cica s-a mai dechis unul in Yokohama(nu stiu sigur unde) am o cunostiinta acolo si ea mi-a spus.[papica] Julie,Eli merci pt. lista cu locatia celor de pe forum in Jp.......ce multe suntem[si-eu] Fetele cu bebelusi ce fericite trebui sa fiti[copil] vreau si eu un bebe [gravi] dar din pacate se cam lasa asteptat[q] Pupici [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bey s-a intors mey Eddy ca era ieri in floarea ciatului!Mai aveti rabdare olecutza ca intra si pe la noi, usurel! Si la mine o fost cald azi ...fromos... da batu oleaca vantu` mai pe la mare pe la mine si fu destul de racoare. Io creca vine primavara ca zambilele din gradina mea dau semne ca ar vrea sa infloreasca![:D] Va pup dulce pe toate ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offff! Am scris un ditamai mesajul si s-a sters[bang]. Va intrebam cum vi se par hair saloanele de la ei. Pretzurile nu vi se par un pic cam ridicate? Voi cum ii explicatzi individului cum vretzi sa va tunda si sa va coafeze? Ca la mine e o adevarata aventura![alcool] Vin cu poze, ii mai si explic cu japoneza mea de balta, plus ca nu-l slabesc din vedere o secunda pe individ[:)] Ce imi place e masajul capilar! Off offf mai mai vorba cantecului[:)] Povestitzi-mi si experientzele voastre. Si daca avetzi timp as vrea sa vb si de manichiura si pedichiura de la ei. [pup] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wau!Ce de s-a mai scris!Am ajuns deja la volumul doi!Ma bucur sa vad ca suntem asa multe,chiar daca departe una de alta,ne regasim aici! Elenalove,cand ti se face dor de Japonia da o raita pe aici sa te mai racoresti. Mai fetelor cum de la voi e soare si frumos si eu nu pot opri soba zi si noapte de frig ce e?Mai nu opriti tot soarele pe acolo! Aliada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralule .....io nu ma mai duc la coafor decat sa ma tund , si assta din cand in cand doar.Inainte aveam boala cu frezatu!Eram ``abonata `` la un hair salon d-asta din chiba.Scumpuletz si nu prea, da` dupa ce m-au nenorocit de doua ori m-am lasat de sportu asta.M-au omorat cu zile o data cand m-au tuns,ca l-am lasat p-ala profesionistu` (cica) sa ma tunda cum crede el ca mi-ar sta mai bine, si ce a iesit.....groaza!Dupa ce ca ma ciumpavise ca pe japoneze cand mai lung casnd mai scurt, imi filase cu foarfeca aia tampita de subtiaza varfurile parului, si aratam ca o varva murata ceruita! La cat par am io in cap ( adeca de-o baie si un taifun) nu mere sa filesti varfurile in halu ala, ei au clai de par d-aia isi permit!M-a tuns taty acasa a doua zi scurt de tot, ca de retusat nu aveai ce!A iesit mai bine decat ma steptam. A doua oara m-am ars rau de tot cu permanentul drept, ca a fost un timp cand aveam asa un fix cu paru lins[:D]!JALEeeeeeeee.IO cred ca ala mi-a pus amestec de solutie ca pentru firul lor de par , ori cum paru meu dupa ce ca e putin mai e si subtire in fir, a facut atac de cord si dus a fost! Pe moment a stat asa lins ca mi-a mai dat el cu neste crema , n-am facut baie pe cap 4 zile ca am zis sa fie de ajuns sa intre permanentu in el ( si ma manca in capppppppppp).Dupa prima baie eram mai creatza decat fusesem io vreodata![afro] Da un cretz d-ala matura!Oribil..si d-abia imi crescuse si mie paru oleacutza![bang] Imi venea sa ma duc la ala si sa-l strang de gat!Geaba am incercat io cu creme de indreptat ca io-l trageam in jos si el fugea ca arcu-n sus! Am jurat ca nu ma mai fac permanent de nici un fel! Daca cu tunsu si cu permanentu ma linisti, imi place in schimb sa ma vopsesc la hair saloane si sa ma maseze ala pe cap! Spre deosebire de vopselele cu care ma faceam in rom la coafor si care necesitau o atentizie marita de genu sa nu cumva sa ma ploua ca imi coloram instantaneu si hainele ( am incercat toate marcile posibile si la toate am patit asa da mai ales la pallete si mai era una scumpa cu care am incercat o data - la pretu ala!- si s-a intamplat acelasi lucru), vopselelor de aici nu am ce sa le reprosez....De curs nu mi-a curs culoarea niciodata, nci la baie nici la ploaie, .....dar la un timp asa de o luna jumate doua... se duce undeva culoarea.Isi pierde din intensitate! Nu zic ca ale noastre vopsulici is rele sau ca astea-s bune, da stiu un lucru : am un par super de dosarele X! Acu ma linisti de tot si cu vopsitu ca nu ma mai vopseste nenea pana nu iasa bebe! va pup si va doresc p@ermanente faine![:D] ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io o singura data am fost sa ma tund, undeva la tzara. Avea acolo un morman de reviste cu tot felul de hair style-uri, am aratat cu degetul o poza si m-a tuns a-ntaia! Io eram pregatita la buzunar pentru orice eventualitate, ca auzisem zvonurile despre preturile cele piperate. Dar, spre mirarea mea, cu tot cu spalat, masaje, lotiuni si tratamente m-a costat fix 2.000\ ! De, la orash e alta treaba, e mai cu dichis... Barem aici in Tokyo am auzit ca fara 15-20.000\ nu scapi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Vi s-o facut dor de mine,huh???Shi mie mi-atzi lipsit taaare mult mey calculatoristelor!Ne-am intors de la Romanika Luni dupa-amiaza shi abia nuaptea tirliu am reushit sa intru pe ciat ca sa ma bag in seama oleaca,cu lumea prezenta in sufragerie.Sincer sint inca frinta de oboseala shi ma oftic de mor ca voi scrietzi aici intr-o veselie iar io n-am apucat sa citesc nici macar un forum de la data la care am plecat,pina astazi.Mai bagatzi bey shi voi o pauza ceva,ca sa ajung shi io la zi cu documentatzia DC.Ginditzi-va ca am lipsit totushi o luna juma' nenica shi numa de vacantza shi rilacs nu pot sa spun ca avui parte;ca sa nu mentzionez shi ce "mijto" s-a comportat tero-chan pe toata durata drumului de intoarcere,cit de greu se readapteaza la viatza de aici shi ca sa fie shi o cireasha pe tort,ii mai ies shi caninii [audinti] shi sa auzitzi concerte [q] nocturne,la fiecare 30 de minute.Eh,viatza meseriasha,nu? Va las acuma,sa ma duc sa arunc un oki pe ciat,sa ma arunc la o birfa mica daca ie ceva in toi shi apoi sa bag cornu'-n perna pentru a recupera macar o particica din energia pierduta. [pup] tuate lumile shi sper sa revin soon la scris pe forum! [pup] Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...