Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

viata in Germania


Recommended Posts

  • Răspunsuri 185
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Crystinne - Bonn Vikinga - Sylt Tinatache - Muenchen Mirunda - Bonn Yasmine shi AlexandruL - Heidelberg Cristinacsa-Hamburg Gabrianah=Ana Hoza -linga Köln Osolita - Hamburg Cristina30 - Mainz AlinaPopa - Frankfurt Camelia - München Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crystinne - Bonn Vikinga - Sylt Tinatache - Muenchen Mirunda - Bonn Yasmine shi AlexandruL - Heidelberg Cristinacsa-Hamburg Gabrianah=Ana Hoza -linga Köln Osolita - Hamburg Cristina30 - Mainz AlinaPopa - Frankfurt Camelia - München roxy-Essen huianur [i] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=366&page=1 http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=roxy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crystinne - Bonn Vikinga - Sylt Tinatache - Muenchen Mirunda - Bonn Yasmine shi AlexandruL - Heidelberg Cristinacsa-Hamburg Gabrianah=Ana Hoza -linga Köln Osolita - Hamburg Cristina30 - Mainz AlinaPopa - Frankfurt Camelia - München roxy-Essen alba - Bremerhaven [flo] & [pup] Corina & Darian,tot mai nazdravan...(4 ani si 6 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamica dulce-Anca Hoppe-Euskirchen-intre Köln si Bonn si acum,strigatul de ajutoooor!!VA ROG SA AVETI RABDARE PT CA AM MARE NEVOIE DE SFATURILE VOASTRE!! de vreo ora citesc subektu asta,din scoarta in scoarta si inca ma simt pe dinafara[bang]am ajuns la concluzia ca o gasca de fete se pricep la examinari de limba,va rog din suflet ajutati.ma. so,io sprehuiesc olea de jermana[:D]acum 2 luni chiar eram mandra de mine dar am fost in ro 6 sapta si am uitat tot[bang] boon problema mea:in tara mi.am luat diploma de la fac-tradus-legalizat si vreau sa fac studii postuniversitare ,aprofundate/master ce se poate eu am terminat GEOGRAFIA..exista vreo sansa sa mi.o recunoasca? acum ,ultimele informatii,proaspete:tre' sa ma duc la fachhohschule (köln in cazul meu) cu diploma in dinti,acolo un mic interviu cum ca ce vreau,planuri etc ,ei imi trimit actele la düsseldorf(ca acolo e sediul din landul meu) si imi vine raspuns acasa daca e ok sau nu(eventual ma duc eu la ei la sediu sa vorbesc direct cu un coordonator-cica e mai bine asa,dar la mine e problematic ca n.am cu cine lasa pupilu si sotzu' e prea ocupat la firma sa umble cu mine).Daca e ok cu actele,prin august am examen de limba si daca il iau sunt apta sa incep cursurile din octombrie la..ce.o fi. acum..ce e cu examenul asta??ca voi ati vorbit de atatea incat sunt complet dezorientata.. inca ceva..acu vreo 2-3 luni am sunat la fac de geogr din bonn si am vb cu o domnita amabila care nu pricepea deloc de ce vreau io sa fac studii aprofundate/master in geografie ,din moment ce am facut fac 4 ani[:0]i.am zis ca asa e la mine in tara blablauri si a zis ca aici pot sa fac master in ce vrea muschiu meu(aproximativ) din moment ce am deja o fac,chiar si in limbi straine..mie mi se pare cam intoarsa treaba..adica ce.ar fi sa fac studii de arhitectura sau psihologie or mai stiu eu ce,io care n.am habar de asta..hmm.. acum...ca un rezumat.. -ce e cu examenul asta de limba din august? -ce e cu recunoastere/echivalarea diplomei ca sa ma primeasca la studii superioare in toamna? -ce Dumnezeu sa mai inteleg? mai am o mie de intrebari,dar pt fetele in cunostinta de cauza,sper sa intelegeti umpic dilema mea,va rog lamuriti.-ma! http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu va suparati,eu incerc sa ne grupam: zona BONN-KÖLN: Crystinne Mirunda mamica dulce(intre Bonn si Köln) gabrianah(linga Köln) BREMERHAVEN: alba ESSEN: roxy Fr.MAINZ: AlinaPopa cristina30 HAMBURG: osolita cristinacsa HEIDELBERG: Ysmine si AlexandruL MÜNCHEN: Alina Camelia Tinatache SYLT: vikinga [pup]Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...