Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghearele si pletele noastre


Recommended Posts

mi-am cumparat o solutie pt ingrijirea unghiilor,romaneasca,care are vitaminaB in compozitie.se aplica intocmai ca oja dar nu confera luciu.arata cam naspa ca prezentare,dar sper sa fie ceva de capul ei. mi-am tras un french fain de tot,ca tot mi-ati deschis apetitul.Veve are dreptate,manichiura frantuzeacsa arata foarte bine si pe unghii scurtute.chiar mai bine decat pe cele lungi-lungi!si daca mai sunt unghiile si patrate,e beeeton! stiti ceva? eu am obiceiul sa imi fac masti.daca mananc unmar,imi dau cu o bucatica si pe fata,etc.prepar de asemenea masti din miere cu zeama de lamaie,cu ulei de masline sau ou...astea sunt foarte bune si pt par!daca adaugati si vitamina A uleioasa e nemaipomenit.si dupa ce imi dau masca jos si ma spal de cap cu sampon,ma clatesc cu ceai de musetel!rezultate se vad. chiar azi am fost la stilista ca sa ii cer sfatul in privinta permanentului care imi statea pe creieri de ceva vreme!si mi-a spus ca am un par sanatos,des,dar cu firul subtire.mi-a recomandat sa nu imi fac permanent!asa ca m-am linistit![:D] pupici! Alexandra mare si Alexandra mica...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu inca sunt cu ceara de epilat clasica....am tot cautat tot felul de chestii care sa ma multumeasca(de la aparate la ceara rece,calduta etc)...nimic nu ma multumeste ca ceara clasica...adica o luna de zile aproximativ nu am treaba cu epilatul si firul de par e rar si moale.M-am si ras in momente critice si am zis dupa aia la momentele de epilat clasic ca[bang][bang][bang] masca de aia Hot oil am cautat dar nu am gasit inca...Ce firma o produce?..abia astept s ao incerc... Anda, nici eu nu am zis inca wow la nimic...dar abia astept sa aflu ca cine stie...eu french manucure nu mi-am facut decat in tara la cosmetica ca sunt stangace tare...la maini nu prea ma omor dupa oja ,mai mult lac, iar la picioare o oja si gata...dar imi place ideea..[:D] PS mare lucru nu am avut eu de zis ,dar ca sa stiit ca sunt si io pe aici in cautare de marca fabricanta de Hot OIL[:D][:D]...iar sampon mi-am luat unul nou (de volum)de la L'Oreal care vad ca imi merge deocamdata... Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lauriciule,gasesti "hot oil hair treatment" la orice farmacie sau supermarket la raionul de produse pt.par.Uite niste exemple,ca sa stii dupa ce sa te uiti: http://www.stives.com/products/show_product.cfm?pid=42 ...si mai e unul produs de "VO5",nu se poate sa nu-l gasesti! Uite si un tratament "la domiciliu" pe care l-am gasit: -2 linguri ulei masline -1 lingura miere de albine Amestecati uleiul cu mierea intr-o punga mica de plastic si lasati-o cateva minute intr-o cana cu apa clocotita pt.a se incalzi.Aplicati uleiul pe parul uscat incepand de la radacina inspre varfuriAcoperiti-va parul cu o casca de baie si lasati 15 minute.Spalati parul ca de obicei.Puteti aplica tratamentul in timpul dusului sau relaxandu-va intr-o baie calda.Cu cat sta mai mult in par cu-atat va actiona mai bine. Pt.par semilung/lung se pot dubla/tripla cantitatile. [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai c-am mai gasit niste tratamente simplute;vi le traduc si voua: PENTRU PAR DETERIORAT(Frizz) Intr-un castronel amestecati 4 linguri de iaurt cu un ou.Dupa sampon,aplicati amestecul pe par si masati foarte bine,intinzandu-l de la radacina spre varf.Lasati in par 5-10 minute.Clatiti foarte bine cu apa rece. Pe parul proaspat spalat aplicati PT.PAR GRAS:piure de castravete sau penene rosu PT.PAR USCAT:piure de avocado PT.PAR NORMAL:piure de piersici Masati si lasati 15 minute,apoi clatiti bine. [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Veve, muah apasat! esti o comoara de informatie! totusi, cum aflam ce fel de par avem? uscat, gras, normal? eu ma spal zilnic pe cap de cand ma stiu. scuze ca pun iarasi o intrebare de goofy, poate, pentru voi, dar eu am anuntat de la inceput ca m-am inscris la prescolari in chestii de rafinament cosmetic. :)) [pup] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Veve
Hai c-am mai gasit niste tratamente simplute;vi le traduc si voua: PENTRU PAR DETERIORAT(Frizz) Intr-un castronel amestecati 4 linguri de iaurt cu un ou.Dupa sampon,aplicati amestecul pe par si masati foarte bine,intinzandu-l de la radacina spre varf.Lasati in par 5-10 minute.Clatiti foarte bine cu apa rece. Pe parul proaspat spalat aplicati PT.PAR GRAS:piure de castravete sau penene rosu PT.PAR USCAT:piure de avocado PT.PAR NORMAL:piure de piersici Masati si lasati 15 minute,apoi clatiti bine. [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Vevik,io dupa ce m-am intors din Bali,cu carticele nou-noutze despre tratamente de framasetze natiurele asiatice,mi-am facut masca de avocado,pen' ca peru' meu e uscat.Darz si 'otarat de vreo 3-4 ori,cam cate odata pi saptamana.iesperentza mea spuni ca nu foloseshte dilok,n-ai nici o senzatzie di catifea pi nicaieri,bashca tre sa curetzi resturile de avocado di pi shower cap-u' pi care-l foloseshti,prosop,etc.un bleah entuziast pentru avocado pi per.Dispri celelalte dispri care ai spus 'abar n-am, ca n-am incercat.Poci sa mai dau un bleah pentru oloi di cocos special pentru per,pentru sampon facut din frunze de hibiscus si alte remedii fantastice natiurele trompicale pi care le-am folosit. gramazenie de pupicei la matali,Vivik mik si burtik, Lia&Andrew
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor ma bag si eu...[flo]Eu schimb mereu samponul,iar pentru par folosesc uneori galbenus de ou,sa nu uit stiti ca se gaseste in farmacie ,tratament pentru regenerarea parului?Este cu ulei de richin,petrol si vitamina A si E,de la "gerovital"eu il folosesc si-i tare bun...Iar pt. unghii am folosit ulei de masline (cald) si calciu. Angi[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hopa...cand era sa killaresc un avocado...La faza cu resturile de fruct ramase in par chiar nu a gandii[:D] Asadar raman la sampon-balsam/masca, cel putin pana imi iau ulei de masline (tocmai se termina), poate incerc pe aia cu miere/ulei. Daca a incercat careva, poate da totusi un semn! J.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce m-a invatat pe mine Lilach (multumesc, Lilach [asia]): pe par uscat se aplica ulei de masline si apoi se infasoara capul intr-un prosop fierbinte (incalzit in cuptor) si se sta asa cat mai mult (eu stateam cam o ora).Operatiune valabila pt par deteriorat.Adevarul e ca se vad rezultatele dar, dupa cum am mai spus, mi-am patat frumusel cada .[bang] Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...