Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghearele si pletele noastre


Recommended Posts

Mai fetilor,imi facuratzi pohta si mie...hehehe...ma duc sa fac ravagii la supermarket... Vreau sa testez si io samponu Loreal ...eu foloseam mai mult Pantene si ce-mi cadea prin mana... Eu am probleme cu fii-mea-are parul cam pufos si-i cade f. mult(am spalat-o mult timp cu Johnson ,iar acum am dat-o pe Pantene si parca-parca e mai viguros,dar tot numai in ochi ii sta:-))).N-are lipsa de vitamine sau calciu...zic eu...si as vrea sa incerc Hot Oilu ala cu care va laudati.O sa fac gaura la bazanar ca pe aici e fo 8-9 $ sticulta mica:-)...plus ca vreau sa-mi iau si neshte creme revitalift de la Loreal:-)heheh-n-am riduri (Inca) dar preventiv...zic io:-)Le-ati incercat,is bune?Mai fac astia reclama aici unei creme de la Vichy-ceva cu Mio...incepe-ii buna la ceva? A,tot de la Loreal vreau sa-mi iau si vopseaua de par sa-mi acopar firicelul alb ce-mi aparu ieri... Unghiile-si mie imi plac alea french la nebunie si la maini si la picioare.Dar le fac destul de rar,din lipsa de timp,mai ales acum pe timp de iarna. Asa-la capitolul podoaba capilara,ca sa revin-vreau sa-mi cumpar si io perie de aia smechera-am o intrebare pt. cele care si-au cumparat-deci ,in principiu creca am sa-mi iau de la Braun ca-s multumita de marcca-are peria asta mai multe perii de dif dimensiuni sau e doar una mare si lata? Va pup mult si spor la infrumusetare:-) Ortansa-de[copil][copil]X mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Ortansa Asa-la capitolul podoaba capilara,ca sa revin-vreau sa-mi cumpar si io perie de aia smechera-am o intrebare pt. cele care si-au cumparat-deci ,in principiu creca am sa-mi iau de la Braun ca-s multumita de marcca-are peria asta mai multe perii de dif dimensiuni sau e doar una mare si lata? Va pup mult si spor la infrumusetare:-) Ortansa-de[copil][copil]X mamica
Eu am o perie electrica Braun.Are 3 capete (unul pt volulm si doua pt bucle).Sunt multumita de ea, isi face bine treaba.Singura chestie care nu-mi place e ca usuca prea tare parul si varfurile au un aspect de par degradat dupa ce folosesc aceasta perie. Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita
Camelia, data aviatoare pune o bucata de plastic peste chiuveta si aplica mirodeniile de par deasupra ei. e mai sigur si nu patezi nimic, vorba aia, daca e protejata, pot sa ud si canapeaua, mama nu se supara, de ce oare? :) Petra, antrenamentul se capata stand in cap si respirand yoghin sa nu-ti mai tremure manurile, eu la concluzia asta am ajuns dupa ce mi-am vazut manichiurista azi la proba de dexteritati frantuzesti. :))
Da da Conchita, faine incurajari![bang][bang] Toata chestia este ca mi-e imi place doar manichiura french, nu si yoga!! Cand ma uit ma manichiura mea de la mana stanga imi place, cand ma uit la dreapta imi vine a rade. Dar o sa mai perseverez, cine stie? La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am peria aceea de la Braun cu 3 capete, dar eu o felosesc doar pe cea pentru bucle mari(de fapt mai mult indrept parul cu ea)si sunt tare incantata;cum imi dau dupa fiecare baie cu o masca de la Amway si o folosesc doar la prima treapta, nu mi-a deteriorat varfurile, desi o folosesc de vreo 2,3 ori pe saptamana. Mie in schimb mi s-a terminat crema de zi..si nu stiu ce sa fac;am studiat cateva posibilitati, am vazut ca se tot vorbeste de o crema de la Vicky,foloseste cineva aceste produse??Pana acum am avut o crema de la ROC si nu stiu daca sa schimb marca sau nu..astept rezultate spectaculoase [:p] Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita
fetelor, frumoaselor! azi am vazut crema pentru par din ulei de masline si din morcovi! daca e crema, poate ca nu mai pateaza! stiati de asta?
Unde ? Unde si cum se cheama??? Mai multe detalii te rog, acum mi-a intrat in cap tratamentul parului si manichiura french!! Cu manichiura m-am lamurit, doar indemnarea imi lipseste , dar ce or sa faca manichiuristele? acum i-am pus gand rau parului meu sa-l dau pe brazda![:D] La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut la TV un reportaj, despre duritatea apei, si consecintele sale negative asupra puterii de curatare a apei. Asa se face ca rufele de multe ori nu ies chiar albe sau curate chiar daca folosim detergent f. bun, masi de spalat destepte, si acolo amintea chiar de fenomenul permanent al uscarii pielii folosind apa dura la baie. Posibil este ca problemele pe care le avem cu matreata aparuta din senin, parul necesita spalari dese, se fie si din cauza apei. Eu imi aduc aminte de mama mea care punea intotdeuna la spalatul rufelor un pic de soda de rufe, si apa se facea asa un pic mai "soft"(nu stiu cum sa explic!![bang]) si aveam intotdeauna rufele foarte curate , si fara pete, cand eram copii si erau vremuri in care detergentii erau cum erau , numai buni nu! Poate o fii o legatura si intre apa dura si problemele noastre capilare! Voi ce ziceti? La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita
Petra, o sa ma benoclez mai bine azi, ca ieri ma dusesem doar dupa lapte si am trecut razant pe langa rafturile cu cosmeticale. asa scria pe borcan: crema ulei de masline, crema cu morcovi. de la hollywood, pe ambele :))[pup]
Multam fain, acum ma pregatesc sa ies in targ, si direct la cosmeticale ma opresc, sa vad si eu minunea! O sa am un par cat pentru 2 capuri [vampa]la cate idei am gasit pe aici si m-am hotarat sa le incerc!!! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...