Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghearele si pletele noastre


Recommended Posts

ar cam trebui sa mai si faci pauza de la vopsit.. si eu l-am vopsit vre-o sase ani incontinuu apoi am facut o pauza de cam jumatate de an. nu iti spun sa faci si tu acelasi lucru dar cred ca ar trebui sa faci niste pauze mai mari intre vopsiri daca parul nu arata ingrozitor.. eu am avut noroc ca culoarea s-a dus treptat din par nu s-a observat diferenta.. eu am facut pauza pt ca am considerat ca e bine si pt par dar si pt sanatate ingeneral.. desi parul meu nu avea nici o problema.. daca nu.. apeleaza la masti, sampoane si vopsele de calitate.. si nu uita de balsam.. sper ca ti-am putut fi de folos un pic.. pupici..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pentru par vopsit ,foloseste mereu balsam,hidrateazal cu minerale...ou crud (ochi-ul cu putina apa)sau cu ulei de masline,vb serios,prosopul nu trebuie sa fie neaparat cald(asta vb. paralel)se face masaj capilar cu ulei...se freaca uleiul in palme ,la radacina ,usor,apoi se maseasa podoaba capilara,asta am invatat eu in sc..Acum fiecare cum stie ...ma rog
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As vrea si eu sa aflu, de la fetele care s-au vopsit cu ambele variante de vopsea, cu henna si normala, care este diferenta, daca au fost multumite si de henna,in conditiile in care au vrut o nuanta mai puternica, etc...eu, de exemplu, ma fac cu cel mai puternic rosu de la L'oreal, si am inteles ca cel mai puternic rosu de la henna e un saten mai rosiatic, cel putin asa am gasit eu... si inca o nelemurire, chiar dauneaza vopseaua normala bebeului? Iren[gravi]&Bogdanelu nazdravanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am vopsit numai cu vopsea normala, dar nu foarte des, in sensul ca ma vopsesc de 3 ori pe an. Stiu ca daca te vopsesti cu Henna, dureaza procesul de vopsire mult mai mult, dar, din cate am auzit, dauneaza mai putin parului. Dar! Odata vopsita cu Henna, nu mai poti aplica vopsea normala pe par si invers, in zonele vopsite. Asta stiu tot din auzite! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by iren ... si inca o nelemurire, chiar dauneaza vopseaua normala bebeului? Iren[gravi]&Bogdanelu nazdravanu
Draga Iren, Avand in vedere ca eu ma vopsesc de aprox. 15 ani, si in ultimii 10 ani in fiecare luna apropape ,deoarece am multe fire albe, adica apropape tot capul, si nu ma pot lasa asa pentru ca as parea cu 20 de ani mai batrana decat sotul meu, m-am vopsit si in perioada sarcinii, si nu a avut absolul nimic bebele meu, si nici eu. Aceasta idee vine si de la faptul ca organismul unei femei insarcinate este mai sesibil si pot aprarea problema la pielea capului sau unele iritatii, dar nu in mod obligatoriu. Eu una mi-am intrebat si medicul si mi-a zis ca el nu stie sa aiba vreo legatura una cu alta, si nici nu a avut, doar ca am folosit produse mai bune si m-am orientat spre cele fara amoniac sau cat de cat naturale. La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, multumesc frumos, miine zbor sa-mi iau vopsea, ca am aproape 3 luni de pauza, si m-am plictisit de nuanta mea- eu am parul roscat de la mama lui, mai exact mama mea[:D] ,ca e ereditar, dar il mai "aprind" nitel,ca mi se pare prea tern. Iren[gravi]&Bogdanelu nazdravanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca unele fete se pling de parul vopsit care s-a uscat. Io ma vopsesc de vreo 10 ani, iar in ultimii ani am tot schimbat cite ceva, ba suvite, ba blonda, apoi iar satena etc.Am trecut prin toate fazele si s-a cam resimtit la par. Era f uscat, pot spune ca nu se mai ingrasa deloc. De vreo juma de an coafeza mi-a spus de gama "Les Karites"( cu unt de shea), exista sampon si masca de par. Mie mi s-a parut excelent..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by iren
As vrea si eu sa aflu, de la fetele care s-au vopsit cu ambele variante de vopsea, cu henna si normala, care este diferenta, daca au fost multumite si de henna,in conditiile in care au vrut o nuanta mai puternica, etc...eu, de exemplu, ma fac cu cel mai puternic rosu de la L'oreal, si am inteles ca cel mai puternic rosu de la henna e un saten mai rosiatic, cel putin asa am gasit eu... si inca o nelemurire, chiar dauneaza vopseaua normala bebeului? Iren[gravi]&Bogdanelu nazdravanu
Se gaseste vopsea Henna si in Romania? Si cum se numeste mai exact? Este mai putin " stricacioasa" pentru par, decat vopseaua normala? [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 5 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata! mi-ati facut destula pofta, pe linga cita aveam eu dinainte, si am fost ieri sa-mi iau un french manicure kitt[il] fetele din america: am gasit la ULTA setul Sally Hansen french manicure kit (vezi http://www.cosmetic-4-all.com/Sally-Hansen-Sally-Hansen-French-Manicure-Clearly-Buff-Kit.asp sau http://www.cosmeticmall.com/product_detail.aspx?product_id=8164&) , care contine una bucata oja rozata, una bucata oja alba ca hirtia, si niste bucati de hirtie de ghidaj, care se lipeste pe unghie, daca va tremura mina [:D] a costat $5.59, si acum am vazut ca pe site-ul de la ULTA costa $2.79 (insa cred ca, daca faci comanda pe net iesi mai scump, pt ca tre sa adaugi si shipping-ul) foitele de ghidaj se gasesc pt cumparare si separat (vezi la http://www.drugstore.com/qxp42612_333181_sespider/sally_hansen/self_adhesive_french_manicure_guides.htm) ce sa mai, aseara am pus-o de un french manicure de stau acum si ma admir din minut in minut [:D] un pont, pentru cele interesate: pentru ca manichiura de la picioare sa iasa frumoasa, daca nu aveti foite de ghidaj, folositi banda adeziva (adica scotch, pe "romaneste"). acoperiti cu el zona din unghie pe care nu vreti sa dati cu alb, si apoi puteti sa va albiti linistite virfurile. imediat ce ati dat si sunteti multumite de intensitatea albului (eu am fost multumita de la prima aplicare de alb cu Sally Hansen), dezlipiti imediat scotch-ul, pentru ca, altfel, daca apuca sa se usuce oja, pueti sa antrenati (prin tragerea benzii de scotch) si albul de pe unghie. la mine a mers super-rapid la picioare, si e super-mega-misto [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...