Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghearele si pletele noastre


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
laura, nu cred ca trebuie sa fie musai lungi, ci sa nu fie taiate "din carne", adica prea scurte. atita vreme cit poti sa tragi macar o dunga alba, este ok. important e doar ca acea dunga sa nu fie trasa prea gros, pt ca atunci se va vedea prea "fake". in rest, spor la frantuzareala [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

laura, uite aici http://de.geocities.com/melanie_haupt/Bilder/Fusspflege da click pe french-pedique_3.JPG ce-i drept, tipa are numai degetul mare "frantzuzit", insa nu are nici ea unghia lunga. cert este ca acest tip de manichiura da un aspect foarte ingrijit unghiilor. eu mereu am fost nemultumita ca nu am niste unghii mai patratoase, ci lunguiete, insa, de data asta, poti sa dai tu ce forma vrei unghiei, ca nimeni nu vede dedesubtul ei, ca sa isi dea seama ce forma ai de fapt [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

na ca ma bagarati si pe mine la cheltuieli! dupa ce ca si dusul a devenit un lux de cand cu asta micu' (il practic in stil "drive through" :)), mi-am mai luat si hot oil... doo cutii! :) unu' e pt. volum, ca sa nu mai arat ca sfanta filofteia, si altu' care cica-mi intareste firu' de par ca sa nu se mai despice. da' nu le-am incercat inca, asa ca rezultatele vi le spun mai incolo. sper (pt. voi :)) sa fie pozitive. M http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Julie
Facut manichiura si pedichiura frantsuzasca [:D]. Doar ca tre sa mai perseverez - la chicioare nu iesi perfect, la maini insa - super! Jul
felicitari!! [flo] des-facut french manicure cu foarfeca stop taiat unghiile din carne stop astept urgent sfaturi pentru unghii fragile stop se rup ca ramurelele de salcie, bietele. adevarul e ca si muncesc. :) btw, voua va rezista gherutele daca tacaniti in tastatura toata ziua?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aida, Maine ULTA scrie pe mine, pentru -mi cumpara setul de french, la un asa pret bun. Am unul dar il am cam de un an si paca nu se intinde asa de bine pe unghii. Conchita, In Romania , lucram toata ziua la computer, scriam la maina de scris, toata ziua butonam si aveam o manichiura de nota 10. Pe bune. Aici nu mai am acelasi regim de lucru, mai folosesc manusi la curatenie, dar degeaba. Unghiile mele se rup, se exfoliaza, si nu prea pot sa le tin tare mult lungi. Am cam o luna si mai bine de cand iau zilnic vitamine si parca- parca vad o schimbare in bine a unghiilor mele!(Doamne fereste sa nu le deochi acuma![bang])Maine o sa le trang o french manichuiure!Daca nu s-or rupe pana maine, mai ales ca am de facut si curatenie intre timp. Acum cu parul am de lucru, am facut cura cu hot oil,rezultate asa si asa, acum incerc cu uleiul de masline si prosopul cald. Sa vedem cum v-a fii. Acuma ca se ingrasa repede, il spal, dar tare nu-mi place ca tare mult cade. Sotul meu ma tot intreaba de unde mai am pas si in cap daca atat de mult imi cade!? La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...