Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghearele si pletele noastre


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hai sa va spun ce-am mai citit: sa se foloseasca dupa fiecare al doilea spalat un conditioner si o data pe luna o cura pentru par. Julie uite si french manicure (fara floricelele alea [:D]): [img]http://www.lavazone2.com/welovett/nails/pictures/donna1.jpg[/img] ~~ Adela & Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by roxana1974
Laura, prietena mea din State foloseste cu succes vopseaua si samponul Herbal Essentials si mi-a adus si mie si am fost foarte multumita.
Pentru mine nu e bun ala, m-am spalat de doua ori cu el si mi-a aparut o matreataaaaaaa si eu n-am avut in viata mea asa ceva. Le mai schimb si eu cand imi aduc aminte da' tot Pantenului raman fidea. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acu sincer va intreb!!! Vi s-a intimplat vreodata sa folositi un produs "magic" pentru unghii, par sau piele ? Ceva dupa care ati spus "wow"? Ca mie nu mi s-a intimplat....da ca si voi Lia si Julie, inca le mai cumpar Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adela, saru'mana :)))) Produse magice...nope. Si incep sa nu mai cred ca iegzista [:D] Pentru cuticule, cum am zis, imi lua okii Revlonul ala, dar ma lasai pagubasa dupa ce-mi scriseserati voi aici... Forfecutza sa traiasca :) Folosii mai aku un timp un sampon care cica face sa creasca parul mai repede - vrajeala :). Anti-frizz-ul pe care il utilizez in ultima vreme are ceva rezultate, insa am senzatia ca usuca parul. Vopsea de par... ma vopsii aseara...cu un produs pentru berbati[:o)]. Culmea, a fost bun (adica ini acoperii radacinile albe :), timpul de asteptare - 5 minute, vopseaua se aplica din tub pe peria din dotare si se da pe parul uscat. Creme... ultima chestie pe care o folosesc e o lotiune "inmuietoare" pentru fimei peste 50 de ani (primita de Mos Nicolae de la al meu sot... initial i-am zis s-o bea el[:o)]). Culmea: e foarte buna! Imi mai atenua din ridurile orizontale de pe frunte, pe care ma gandeam sa le injectez cu colagen (ma gandeam numai [hot]). Hai va pup, Julie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by amik asa ca foloseau doar betisoare de santal si pila de lustru si imi iesea o manichiura de murea lumea.acolo am invatat ce inseamna manichiura french adevarata!
stai asa si nu misca. adica? ce le face la betigasele de santal? le da foc sa miroasa unghiile frumos? nu mai vorbiti limbi straine, va rog io frumos, ca mai sunt si d-astia ca mine pe zona care habar n-au. dati detalii foarte explicite si desenati, eventual, sa pricep si io. [flo]
quote:
spuneti-mi de parul cret,pliz![:D]
io n-o stiu decat p-aia cu "fura rata din cotet". ops, pardon :)) nu stiu. asa, si mai era chestia cu samponul de hena. in USA l-ati gasit, mai surorilor de suferinta capilara? ca eu am dat din prima peste el (asta foloseam si acasa, printre altele) si am zic ca umbla cainii cu el in coada, mi-am luat doar doua. si dupa aia, nexam hena, ca n-am mai gasit. nu, nu folosesc lama la calcaie, ca nu stiu cum. am un dispozitiv ca o razatoare, dar zace fara utilitate, ca nu prea am nevoie. tot la capitolul unghii, ati folosit vreodata dintr-alea false? ca mi-am lipit si eu o data si le-am pierdut pe drum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita
quote:
Originally posted by ellys
Julie, manichiura "french" se face astfel: varful unghiilor se dau cu pasta alba,
cum se numeste pasta aia alba totusi? parca era si un creion alb special sau mi s-au incalecat amintirile din copilarie cu creioanele de colorat? :))
Conchita,pasta alba se numeste "lac de unghii de koloare alba".Ashea se face manichiura frantzozeaska,cum pofestea Ellys.Si nu ti s-au incalecat fuarte tare amintirile,ca-ntr-adevar in tara se pectau gherutzele cu un creionash alb.[:)] Lia&Andrew
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...