Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghearele si pletele noastre


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by conchita
Lia, dar se picteaza pe dinafara sau pe sub unghii? [flo] si in americaneste cum se cheama domnu' lac cu pricina? [mariaj]
Se picteaza pe dinafara,avcorz.In americaneste se keama tot "nail enamel":).E un lac de unghii normal,de coloare alba,cu care pictezi doar partea unghiei care-i in mod firesc de coloare alba.Dupa care lasi sa se usuce ce-ai pictat si pictezi toata unghia cu lac de unghii transparent..si gata,ai facut rost de frantzozeaska:).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita
Lia, si daca iti tremura mana? exista fo micro-rigla sa aplici enamelu' ala fara cusur? mie mi-i frica. [ups]
Daca-ti tremura mana,rogi pe cineva caruia nu-i tremura sa-ti picteze gherutele.[:D]Io aplic lacu' cu gramada de succes,nu tremura nemik pe nicaieri:).Si daca gresesti,stergi si pictezi iar.succes![:)] Ma-ntorc,ca am uitat sa-ti spui ca 'abar n-am daca iegzista vreo unealta ajutatoare...io fac ashea cum am spus si ies dragutze.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exista, conchita, unelte ajutatoare intr-un kit care chiar asa se numeste french manichiure. Parca iti da niste "tape" ca sa acoperi pe rind portiuni de unghie, lacurile ajutatoare, pensule, etc. Am luat asta acu multi ani cind am venit aici... Vroiam sa va dezvalui (fara legatura totusi cu subiectul) ca cel mai aproape de "wow" e Braun-ul silk-epil eversoft care mi l-a adus moshu. Pe picioare nu doare ABSOLUT deloc, in zonele sensibilioase trei sa ai ceva stofa de ecaterina teodoroiu, dar la subrat creca nici iancu jianu nu rezista. Da or'scit. Pentru picioare merita depilatorul., Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita asa, si mai era chestia cu samponul de hena. in USA l-ati gasit, mai surorilor de suferinta capilara? ca eu am dat din prima peste el (asta foloseam si acasa, printre altele) si am zic ca umbla cainii cu el in coada, mi-am luat doar doua. si dupa aia, nexam hena, ca n-am mai gasit. nu, nu folosesc lama la calcaie, ca nu stiu cum. am un dispozitiv ca o razatoare, dar zace fara utilitate, ca nu prea am nevoie.
hena: poate-ti spun lucruri deja stiute, dar la "whole foods" sau "natural foods" ai incercat? ca io am vazut acolo si-am tras un "aaaaa" pen' ca-mi amintea de noptile mele pierdute in baia de acasa, asteptand sa mi se coloreze paru'... calcaie: pedichiurista mea din ro nu ma "radea" niciodata la calcaie si m-a sfatuit nici singura sa nu ma apuc de "sportu'" asta. cica pielea moarta se "indeseste" asa :)) http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita asa, si mai era chestia cu samponul de hena. in USA l-ati gasit, mai surorilor de suferinta capilara?
Daca nu-l mai are la alimentara aia unde zice Iubibubi, ia-l derect de la www.drugstore.com Daca te-mprietenesti cu postasul, poate-ti aduce si-un conditioner in acelasi pretz. :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...