Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghearele si pletele noastre


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by conchita
Lia, dar se picteaza pe dinafara sau pe sub unghii? [flo] si in americaneste cum se cheama domnu' lac cu pricina? [mariaj]
In americaneste se cheama "The French Manicure" si se cumpara ambele lacuri in set. Eu una nu am vazut de cumparat separat. [img]http://img.kelkoo.com/shopbot/34001/medium/07/26/77/7267797.jpg[/img] Nu iti recomand creoinul (beah). Se da pe sub unghie si nu prea tine... doar daca nu te speli pe maini. [:D] Ultimele tendinte in french manicure e maro-bej cu dunga galbena. Aaa... am gasit si cum sa-ti faci acasa french manicure: http://www.free-beauty-tips.com/frenchmanicure.html ~~ Adela & Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da! deci:cu betisorul de santal se imping pielitele spre baza.nu stiu care-i faza cu santalu',dar ele asta foloseau! manichiura french nu e deloc greu de facut daca iti formezi mana. se poate face drept-ceea ce mi se pare mai "adevarat"-sau rotund,urmarind linia unghiei!acum,depinde si cum ai unghiile. mie imi place foarte mult sa imi port unghiile astfel gatite pt ca arata chic si curate, ingrijite. si la picioare se poarta,cel putin asta vara era la mare cautare.si arata chiar misto! Alexandra mare si Alexandra mica...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit acest subiect , cap-coada ieri si azi am dat fuguta la magazin de mi-am cumparat "Hot Oil" penru par. Sa vad ce dracovenie am mai luat, ca de atatea incercari am dulapul plin de fel de fel. Cel mai sfant tot ramane gazul!!Dar aici de unde sa-i scoti Julie, chiar te-ai vopsit cu vopsea pentru barbati???[hagi][wow]. Cum ti-a prins, si ce fel de tunsoare ai? Oricum mai povesteste-ne de aventurile tale cosmetice, ca esti simpatica foc! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Andrada dar la subrat creca nici iancu jianu nu rezista. Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
No, eu cred ca-s Iancu Jianu ca n-am nici o taina la epilat subrat cu epilatorul [alcool] Si nici macar nu-i zice Braun ca-i zice Philips...ma rog, tot aia e .[:D] Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita
Lia, si daca iti tremura mana? exista fo micro-rigla sa aplici enamelu' ala fara cusur? mie mi-i frica. [ups]
Conchito,io nu m-as risca cu "tape" de aia ajutatoare pt.french.Prima si ultima data cand le-am folosit,una c-a durat o gramada pan' le-am potrivit frumusel pe unghiute si pe la toate colturile si-a doua,cand le-am dezlipit,surprize-surprize:tot cleiul de pe ele ramas pe unghiile mele[bang].M-am sters frumusel si-n 5 minutele am avut french-u gata cu manuta libera....tre' sa ai si talent,ce-i drept![:D]Incearca,e simplu si daca gresesti...nu-i permanent! [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adela Sar la altceva: Ce masca de par folositi? [afro] ~~ Adela & Julia
Eu am folosit mai toate "culorile" de masti de pe piata si nu mi se pare vreuna mai desteapta ca alta.Sunt cam la fel de bune (sau de proaste, cum vrei sa zici [:D])Cred ca cel mai bun tot uleiul de masline ramane da e mai complicat de aplicat si mi-a patat si cada. [bang] Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
moama ce interes la topicul asta. am si eu o intrebare marunta. la spalatul pe cap folosesc de fiecare data alt sampon - care imi pica la mana. (Pe marginea cazii zac cam 6 tipuri.) Trebuie folosit cite unul pina se termina si dupa aia schimbat - sau se poate folosi la nimereala? [afro]
Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...