Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghearele si pletele noastre


Recommended Posts

DC, nici io nust tocmai lamurita - si eu mai sar de la o sticla la alta... Io am folosit gheare false - da numai o data, mi s-au parut incomode si imposibil de sfasiat cu ele :) Apropo de french manicure - merge si la unghii scurte[alcool]? Adela, io folosesc de ceva vreme masca de par de la L'Oreal... Am fo trei - una pentru par vopsit/degradat, una pentru par friabil, una pentru indreptat parul. Petra, pe bune ca m-am vopsit cu vopsea pt. berbati :) (si nu pt. prima oara...) si a iesit beton. Io am parul lung, il vopsesc (in koloare neagra) doar la radacina...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by desprecopii Trebuie folosit cite unul pina se termina si dupa aia schimbat - sau se poate folosi la nimereala?.
Uite,Mirelo,ce-am gasit: Schimbarea samponului poate face parul sa arate mai sanatos? ADEVAR:Pare sa fie asa,dar expertii ne contrazic."Parul nu poate deosebi marcile una de alta si nu-si poate construi rezistaenta la vreun produs,"spune Philip Kingsley,expert londonez in par si scalp."Samponul favorit va avea acelasi efect de fiecare data cand il folositi,saptamana dupa saptamana si luna dupa luna."Doar daca aveti parul foarte gras sau folositi un produs de styling continand ceara,puteti folosirea unui sampon "clarifying" odata la doua saptamani pt. a inlatura rezidurile.(Recomandate:Clinique Exceptionally Clean Clarifying Shampoo si Neutrogena Anti-Residue Shampoo). (http://magazines.ivillage.com/goodhousekeeping/hb/health/articles/0,,165679_290056,00.html) [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by petra Cel mai sfant tot gazul ramane!!Dar aici de unde sa-i scoti
cum de unde? din Iraq, ca doar am invins :)) deci in uichend ma duc la manichiurista, asta e concluzia mea dupa scolarizarea facuta aici,pentru care va multumesc din inima. macar ca am mai invatat limbi straine ("French bla-bla"). [flo] o sa fur meseria de la ea. si cum va spuneam, in seara asta am gasit gel de exterminat cuticulele (zicea ca in 15 secunde nu mai ramane nici amintirea de ele), l-am pus in cos, m-am asezat cuminte la o coada luuunga si cand mai erau vreo trei persoane in fata mea m-a luat somnul rau de tot, am lasat gelul de izbeliste si am plecat acasa.Julie, mi-e rusine de fapta mea, dar promit ca voi repeta aventura curand si iti voi da raportul. sper sa mai am degete sa scriu dupa experimentul cu gelul, ca dupa cum scria pe cutie, e o adevaraciune de terminator. Veve, pensonasul ce mai e? Amik m-am lamurit cu santalul, eu ii dadeam foc ca fraiera, pfiuuu [bang] :)) desprecopii nu te mira de succesul topicului, ca daca femeia nu e multumita de cum ii sta parul, s-a dus naibii pacea lumii :)) [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita
Veve, pensonasul ce mai e? [/quote] Sper sa nu supar pe nimeni! Nu sunt Veve, careia ii era adresata intrebarea dar PENSONASUL, este o forma diminutiva de la penson, adica pensula[ups] de la sticluta cu lac de unghii!!! Veve a folosit acest diminutiv sa-ti sugereze ca pentru manichiura french la unghii scurte, iti trebuie un penson de ala foarte fin!! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
[i]desprecopii nu te mira de succesul topicului, ca daca femeia nu e multumita de cum ii sta parul, s-a dus naibii pacea lumii :)) [flo]
Asa-i, asa-i, subscriu si io! Foarte bun subiectul! Camelia, m-ai speriat! Pai eu iau "antinevralgic" si inainte sa ma fac pe picioare cu philipsu' si e din ala "anti-durere". Dar la subrat[wow]!?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tre' sa ma inscriu si eu la categoria Iancu Jianu, merge Braunu' la subsuori, eventual se mai poate alterna cu fashii cu ceara, am avut de acasa karaver, bune bestiale, da s-au cam terminat, trec la experimentat fashii in cele Americi... French manicure am bun, cu penson adecvat...dar [bang] nu stiu sa le fac patrate...pe aici mult persoane avansate, nu fac un howto? Hai v-am pupat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, azi am fost la coafor (dupa mult, mult timp...[bang]) ca trebuia si eu sa ma fac frumoasa (ca deh, sa aiba si fetita mea o mamica frumusica la botez...) si dupa ce m-a vopsit (dupa 1 an...) si tuns (dupa 4 luni...) si coafat (nu mai tin minte decand...), Bobby (coaforul meu minune...) mi-a zis ca nu a mai vazut demult un par asa frumos si sanatos (ca el stie multe de parul meu ca fusei bruneta albastruie din saten deschis natural, apoi roscata-bineinteles ca fuse nevoie de 3 decolorari-, apoi permanent spiralat pe par vopsit si pot continua...). Ideea e ca nu m-am mai vopsit de 1 an (cu o luna inainte sa raman gravida) si deja cand m-am tuns ultima oara mai scurt (am parul de 35-40 cm) s-a dus toata vopseaua. Ma spal la 4-5 zile intotdeaua cu alt sampon (am cam 3-4 pe care le alternez, cand mi-e lene ma spal cu 3 in 1, cand nu mi-e lene ma spal cu samp.obisnuit si dau balsam si cand sunt tare vrednicuta imi pun si masca de par pe care o las 20-30 min si pun un prosop bagat in apa fierbinte pe cap-m-a invatat tot Bobby saracul cand aveam parul sarma de la permanent). Deci va recomand si voua acest tratament pentru par ca face bine... Cu unghiile stau cam prost dar tb.sa rezolv si pb.asta (promit solemn). Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mastile de par sunt un fel de balsam mai concentrat. La mine au ajutat, parul meu e mai stralucitor, nu mai am deloc fire despicate si s-a indesit. Cred ca importanta e si chestia cu prosopul cald (am uitat sa va spun ca pe par puneam o tichiuta de plastic cu elastic la margine si apoi prosopul). Eu zic sa incercati o data chestia cu prosopul cald si sa ne spuneti daca parul nu era altfel dupa tratament... Si inca ceva, ca sa te poti epila cu braunul la subrat si la chilot tb.ca radacina firului de par sa fie subtiata. Eu m-am epilat f.mult cu ceara la cosmetica si cand mi-am luat braun chiar nu m-a durut deloc (si ma fac pe picioare, pe maini, la subrat si la chilot). O smecherie ca sa doara mai putin e sa te epilezi dupa ce ai facut o baie fierbinte (se dilata porii si firul de par iese mult mai usor). Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...