Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghearele si pletele noastre


Recommended Posts

Multumesc Anca! Dupa baie am incercat si eu la subratz si-am urlat, am topait, m-am lovit la cot, si-am ramas cheala pe jumate de subsuoara ca mai mult n-am avut singe in mine. Si-am si singerat oarece. Da eu ma rad de ani buni, firul meu e probabil virtos (nu Julia[:D]?). Mai incerc , A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mey, nu la subrat cu smulgatori din astea ca cica nu-i bine, ceva cu sistemul ganglionar. Cand eram in Romania mi-a povestit o colega de-a mea ca i-a fost depistat un nodul mai demult la san si s-a dus ea la medic, (nu mai tin minte cum au scapat-o de el) dar doctorita aia i-a zis ca nici deodorantul spray nu e indicat pentru subrat si i-a zis sa foloseasca numa' gel, stick sau rol. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Andrada
Multumesc Anca! Dupa baie am incercat si eu la subratz si-am urlat, am topait, m-am lovit la cot, si-am ramas cheala pe jumate de subsuoara ca mai mult n-am avut singe in mine. Si-am si singerat oarece. Da eu ma rad de ani buni, firul meu e probabil virtos (nu Julia[:D]?). Mai incerc , A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Identic si la fel patzii si io, parol....Ma resemneaz, nu-st Iancu Jianu...Lama sa traiasca!!! Cu sprayul asa am fost sfatuita si eu de dr, sa nu aplic direct pe piele, sa fol. numa stick sau roll-on. Succese, V, cea-cu-parul-putzind-de-gaz-ca-o-lampa, da luciooos si formooosss veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tine figura cu dupa baie cand e radacina mai "ne-infipta bine si ne-teapana"... Chestia cu epilatul la subrat eu stiu ca e valabila pentru cerara calda (caldura prea mare acolo cica irita ganglionii si cica ar face rau si la san). Puteti incerca cu ceara rece pana se mai subtiaza radacina. Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[neand] Mah! Ca tot nu poci sa dorm! Ia bagati aici: ghearele de la chicioare se fac "french"? Sau - daca aveti alte idei? Vara trecuta le-am purtat cu lac incolor si abtibilduri sclipicioase. De cand am trecut la sosete insa... le-am lasat nude[alcool][neand]. Juli
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jules, le-am vazut si pe alea frenciuite da' n-am incercat niciodata, ori le dau cu oja normal ori deloc. Da' apropos de mazgalit unghiile la picioare, intr-o iarna cand eram prin liceu, n-am avut de lucru si mi-am dat unghiile la picioare cu oja si am stat cu ea asa cateva luni, din cauza ca eram tot timpul incaltata nu s-a curatat. Cand in final m-am plictisit de oja, am sters-o si am inlemnit: unghiile la degetele mari erau moi si se exfoliau daca racaiam nitel mai tare se facea gaura in unghie...brrr, ce poa' sa faca oja. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julie,french arata super la picioare;cu unghiile scurte si patratoase.Daca te uiti atenta prin cataloage de moda sau sandalute,majoritatea tipelor au french. Io-te aici se vede ceva: http://www.wilde-cosmetics.com/Website%20Englisch/START.html http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=KJ-170679&cgnbr=OSSHUSANZZZ&rfnbr=705&page=4&cgname=OSSHUSANZZZ [cool] [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa ma bag si eu in seama pe aici,ca tare multe lucruri interesante mai aflu de la voi. In primul rand parul:am par lung si in ultimul timp imi cadea foarte mult,de ordinul sutelor de fire(nu exagerez).Am cumparat o solutie pt par pe baza de petrol-Nada se numeste,am amestecat-o cu ulei de ricin si rom.. [alcool] cum ati zis voi.Am suportat mirosul cateva ore,dar a meritat!Am stat 5 zile fara sa imi spal parul(mi se ingrasa foarte repede),dar de data asta nu mi s-a ingrasat si s-a mentinut la fel de matasos si stralucitor si nu mi-a mai cazut deloc.Asadar,multumesc,fetelor,m-ati salvat! [flo] Cat despre manichiura frantuzeasca-am fost la manichiurista,mi-a dat "forma" la unghii-nu-mi venea sa cred ca sunt unghiile mele! Daca va intereseaza un lac pt manichiura fr,pt fetele din Romania-incercati-l pe cel de la Kallos,o sa va zic si numarul,ca o sa ma uit acasa.Este mai deschis decat culoarea piersicii,ieftin si foarte bun.Si cel mai mult imi place ca se usuca aproape instantaneu. Pentru degetele mai scurte,ca ale mele,eu zic ca e cea mai buna solutie,pentru ca da impresia de degete lungi. La picioare mie mi se par sexi unghiile de la degetul mare lasate mai lungi.. Sa nu radeti de mine,dar sa va zic cum mi-am facut eu unghiile aseara.Pentru ca oja alba mi s-a intarit,am folosit corector alb-pasta pentru varful unghiilor .Ma gandesc ca e toxic,dar deocamdata n-am patit nimic. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, dar vad ca stiti foarte multe lucruri folositoare. Eu nu reusesc sa imi fac manichiura frantuzeasca, pt ca ori mi se rup unghiile cand au o marime acceptabila, ori ma manjesc atat de tare, ca nu mai am deloc rabdare sa le mai fac. Iar la picioare ma dau fie cu un lac incolor sau o oja de culoarea pielii. In ceea ce priveste epilatul la subrat.... Nu pot nici sa vreau! Am incercat mai demult si mi-a dat sangele si de atunci m-am astamparat. In rest epilator. Aveti vreo idee ce sa fac pt a nu mi se exfolia unghiile?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina,pt.manichiura frantuzeasca nu trebuie sa ai unghii lungi neaparat;daca se vede macar 1mm-2 din partea alba a unghiei e de-ajuns ca s-arata frumos. Exfolierea unghiilor poate fi o cauza a lipsei de calciu,a dezidratarii sau afolosirii incorecte a produselor care eventual pot fi si ele de proasta calitate.Incearca sa rezolvi problemele astea,eventual ia niste Revalid (asa se cheama?!?!),care-i special pt.par si unghii.Mai poti folosi lacuri speciale cu calciu si vitamine pt.intarirea unghiilor(se gasesc in comert) si ca sa previi exfolierea incearca sa speli vasele cu manusi,nu pili cu pila metalica si cand pilesti fa-o intr-un singur sens,cauta acetona cu vitamina A si E,eventual si cu aloe vera,poti face bai cu ulei de masline caldut (10 minute),incearca sa nu inlaturi pielitele prin taiere;mai degraba inmoie-le bine si impinge-le cu un betisor de lemn.In timp,daca le pastrezi hidratate si nu le mai tai,cuticulele devin mai putin vizibile....Si nu mai stiu[:D]...Succes! [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...