Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Singura cu un copil....


Recommended Posts

Salutare la toata lumea!Am si eu o intrebare..poate cineva imi poate da un raspuns,o indrumare.Este vorba de prietena mea.Are un bb mic de 5 luni,in scurt timp divortul se va pronunta,si nu se gandeste decat cum sa faca sa plece din tara.Este si normal, in conditiile in care nu mai are pe nimeni aici, si viata in RO este asa cum o stim cu totii....groaznica.Singura ei sansa ar fi emigrarea.Stie cineva ce sanse ai cu un copil mic, sa emigrezi?Daca este posibil, unde ar trebui sa se intereseze, cam cat ar fi costuril...orice indrumare este mai mult decat binevenita.Eu va multumesc, si sper ca din atatia romani,plecati din tara cineva detine cateva detalii despre emigrare si o poate ajuta, macar sa se lamureasca.Multumesc mult Corban Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Are nevoie de acordul fostului sot prima data.El trebuie sa dea o declaratie la notariat cum ca este de acord ca bb sa locuiasca permanent in tara respectiva,alaturi de mama sa. Unde vrea sa emigreze? Daca poti sa-mi dai mai multe detalii poate te pot ajuta cu explicatii,eu am trecut de curand prin ceva asemanator.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...