Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bancuri, poante, .....alea, alea.


Recommended Posts

Intelepciunea copiilor... Ce sunt microbii? Microbii sunt niste gindacei mici de tot care sunt ascunsi pe la aprozar. Ei vede ca ai cumparat cartofi, sare pe cartofi si daca nu-i speli pe cartofi, tu mori. (7 ani) De ce isi fac oamenii cadouri? Oamenii isi fac cadouri ca sa nu fie nesimtiti. (7 ani) De ce da dirijorul din maini cu un bat cind dirijeaza? Dirijorul are un bat in mana, ca e urat sa arate cu degetul, ca sa vada aia care canta cum merge simfonia. (10 ani) De ce gaina nu zboara ca celelalte pasari? Gaina nu zboara pe sus ca celelalte pasari pentru ca-i e frica sa nu scape oul cand ii vine ca sa-l faca. (10 ani) Ce este sufletul? Sufletul e atunci cand iti pune mama prajituri pe farfurie si ii lasi prajituri si lu' ala mic. (8 ani) Ce este tristetea? Tristetea inseamna cand un om vine la altul si bea mult. (7 ani) Ce este respectul? Respect e atunci cand te scoli de pe scaun ca sa stea babele jos. (9ani) Ce inseamna cuvantul "modern"? Modern e atunci cand vezi ceva frumos si e scump si n-ai bani. (7 ani) Daca pamantul este rotund, cum de nu cadem de pe el? El este rotund, dar noi nu mergem acolo unde se face el rotund. (7ani) De ce se invarteste pamantul? Pamantul se invarteste ca sa aiba toate tarile pamant. El cand se invarte da pamant la toate tarile. (7 ani) Ce este acela un secret? 1. Secretul este atunci cand nu trebuie sa stie militia. (6 ani) 2. Secretul este un om, care-i spune secretar de partid. (6 ani) Ce inseamna a zambi? A zambi e atunci cand niste oameni rad cu gura inchisa ca sa nu deranjeze oamenii de la bloc. (7ani) Ce sunt somnambulii? Somnambulii au o boala care nu-i lasa sa cada de pe acoperis. Microbii astia le da echilibru. Cand somnambulii vin intr-o parte, microbii vin in cealalta parte, si asa mereu. (13 ani) La ce foloseste steagul? Steagul foloseste ca atunci cand veneau turcii peste noi, ei nu stiau peste ce tara veneau si atunci noi le aratam steagul si dupa aia ei stiau.(7 ani) Ce este ministrul? 1. Ministru e un om care sta pe scaun si le spune la altii sa faca cerere. (7 ani) 2. Ministru e un om care a invatat zece clase si dupa care s-a dus la serviciul de ministrii. (8 ani) Ce sunt taranii? 1. Taranii sunt niste oameni saraci care nu au ce sa manance si vorbesc pe alta limba, pe taraneste. (8 ani) 2. Tarani inseamna un om care vrea sa-si faca buletin de Bucuresti. (8 ani) Ce este igiena? Igiena este atunci cand vin neamurile si vede ce curat e in casa. (7 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 119
  • Creat
  • Ultimul răspuns
> > > O tipa imbracata super elegant statea pe marginea > > > unui drum de tara. La un moment dat trece un taran > > > cu o caruta plina cu fin. > > > -Conita, spune acesta, vreti sa va duc undeva? > > > -Sigur! Pina la primul sat... la gara, raspunde tipa tuguindu-si > > > buzele. Taranul innebunit de felul in care arata "minunea asta > > > cereasca" o ajuta pe individa sa se suie in caruta si da apoi bice > > > cailor. Merg ei ce merg si la un moment dat tipa se descheie la > > > bluza si scoate o acadea pe care incepe sa o suga zgomotos. > > > Taranul se tot intorcea, se tot foia si era cu ochii numai pe > > > buzele tipei care se mulau pe rotunjimea bomboanei. > > > -Ai fute ceva bade? zimbeste femeia. > > > -Aoooleuuuuu cucoana, mai intrebi! > > > -Atunci, fute niste bice la caii aia sa mearga mai > > > repede ca ma grabesc !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doi soti se cearta deoarece el o inseala pe ea. Sotia ii spune suparta ca pleaca si isi va insela sotul cu primul barbat intilnit. Pe drum gasete un betiv pe care il duce acasa. Ajunsi acasa el il intreaba pe betiv: Ce aivrea sa faci? El: Sa beau! Ea: Du-te la frigider! Cind se intoarce de la frigider ea in capot il intreaba: Ce ai vrea sa faci? El: Sa beau! Ea: Du-te la frigider! La intoarcere ea e in bikini si il intreba: Ce ai vrea sa faci?? El: Sa beau! Ea(enervata): Du-te la frigider! El, la intoarcere o gaseste goala. Ea: Ce ai vrea sa faci dragul meu? El: Treci... capra! Ea, fericita ca in sfirsit isi va insela sotul, se aseaza capra. El, urcindu-se cu greu pe ea, ii spune: Du-ma la frigider!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefan cel Mare in razboi cu turcii, inaintea unei batalii. Fiecare tabara era instalata pe un deal. La un moment dat, un strajer intra la Stefan in cort si ii spune speriat: - Maria Ta, turcii au adus un tun pe dealul lor! - Nu-i nimic, infige un steag in pamant... Zis si facut. Nu trece mult timp si vine iar istericu: - Maria Ta, inca un tun! - Mai pune un steag ma... Si asa mai departe... Turcii au adus 100 de tunuri, pe dealul moldovenilor erau 100 de steaguri. " Baiazid " se uita prin binoclu, se scarpina in cap si nu intelege ce se intampla. Nu stie ce sa faca si mai bine se retrage. Gata, pleaca, ma rog... Peste 20 de ani, erau pe Coasta de Azur Stefan cu " Baiazid " la un cockteil. Turcul intreaba: - Ia zi ba Stefane, de ce ai facut ma faza aia cu steagurile? Pentru fiecare tun al meu tu ai infipt un steag in pamant? - Am vrut sa-ti arat ca mi se falfaie...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A blonde girl enters a store that sells curtains. She tells the salesman: I would like to buy a pink curtain in the size of my computer screen. The surprised salesman replies: But, madam, computers do not have curtains.... And the blonde says: Helloooo.... I've got Windows!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

> Salut! > > Am fost uimit sa gasesc un website care contine informatii si detalii > de pasaport ale oricarei persoane. Oricine are acces la datele personale > ale oricui, fapt care reprezinta, bineinteles, un motiv de ingrijorare in > termeni de frauda de identitate, et caetera. > Eu mi-am sters datele de acolo. Va sugerez sa faceti la fel si eventual, > anuntati si familie/prieteni. > > Adresa este: > > http://www.humnri.com/enter/passport >
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un politai ii incheie tura de noapte si vine acasa . Nevasta-sa era in pat cu lumina stinsa . Se dezbraca si da sa o sarute cind aceasta incepe sa se plinga ca o doare rau capul si ca vrea neaparat o aspirina si sa plece sa ii ia una imediat. Politistul se ridica , se imbraca pe intuneric pleaca la farmacia din colt. Acolo dupa ce ii da banii, farmacistul in intreaba : - Sunteti cumva ofiterul de politie Paolo, de la et 3 ? - Da, raspunde adormit omul , da ce , nu se vede ? - Pai atunci daca sunteti politist de ce naiba v-ati imbracat in pompier acum ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fun: intrebari si raspunsuri reale la *222... > > > > > Cand credeti ca veti putea achita factura? > > Am sa achit cand primesc duplicatul, factura nu imi place cum arata! > > > > > > Trebuie sa achitati o suma in avans in contul facturii. Credeti ca > > eu am bani de dat in avans? De ce imi cereti asta? Eu sunt om > de > > onoare si somer! > > > > > > Imi pare rau ca lucrati in seara asta, domnisoara! > > Ce vreti sa spuneti? > > Ca voiam sa va invit in oras! Daca iesiti cu mine, platesc si > > factura! > > > > > > Ia ziceti, serviciul asta, Cost Control, pe cine controleaza, de > > fapt? Pe noi sau pe dumneavoastra? > > > > > > Si este cineva acuma pe Chat? Daca intru si nu e nimeni, ce fac? > > Stau asa, > > ca Bula, singur acolo? > > > > > > La 211 apare suma fara TVA si fara abonament ? Fantastic! Cum > > reusiti asa > o > > performanta? > > > > > > Cu cine am placerea sa stau de vorba? > > Cu mine personal. > > > > > > Puteti sa achitati la orice banca! > > Da, dar nu stiti care din ele nu dau faliment? Ca sa nu mai patesc > > ca la BIR! > > > > > > Nu stiti cat aveti de plata? > > Nu, ar trebui sa stiu? > > Ce valoare are factura dumneavoastra? > > Nu stiu, de-aia am sunat la dumneavostra! Cand stiu ca e gratuit > > apelul, mi-e lene sa mai deschid plicul. > > > > > > Cand platiti cel mai urgent? > > Pai, nu stiu, ca deja mi-au taiat curentul si cablul acasa! > > Taiati-ma si dumneavostra, ca oricum mi-ar sta rau sa vorbesc pe > > intuneric! > > > > > > Buna seara, vreau sa dau si eu un telefon pe ascuns! > > Ce tip de telefon folositi? > > Nu stiu, ca e intuneric in casa. > > > > > > Am sunat la 444 si colega dumneavoastra automatizata mi-a spus la > revedere! > > > > > > Ce ocupatie aveti in acest moment? > > Sunt in luna de miere la Brasov. > > > > > > Ce tip de aparat utilizati? > > Un abonament fara SIM, in sensul ca functioneaza pe Cartela CONNEX > > GO! > > > > > > Buna ziua! Va sun de la CONNEX. > > ... Daaaa! > > Ma scuzati ca v-am trezit din somn? > > Nici o problema, oricum trebuia. Si asa am fost atat de beat aseara, > > ca nu > > stiu unde mi-am parcat masina, unde mi-am lasat nevasta si daca mai > > am portofelul. Ce mai conteaza acum si vestea de la CONNEX?! > > > > > > Doream sa stau de vorba cu domnul X. > > Nu-l cunosc. > > Dumneavoastra cum va numiti? > > Nu stiu. > > Puteti transmite mesajul va rog? > > Dac-ati stii dumneavoastra cate pot eu.... > > Fiti amabil, cu domnul Mihai X, as vrea sa vorbesc. > > Pentru dumneavoastra, domnisoara, sunt Misu. > > > > > > Buna ziua, cu cine am onoarea? > > Onoalea? Eu chinez, nu stiu? > > Daca nu sunteti titularul, cine sunteti? > > Prietenul titularului! > > Si cum va numiti? > > De ce nu il intrebati pe el? > > > > > > Spuneti ca sunteti sotul? Si de ce va cheama altfel? > > Pai, ea nu a divortat de primul si traim si noi asa. > > > > > > Eu am inteles ce ati spus dumneavoastra, dar creditu' meu ce face? > > Se darama de tot? > > > > > > Mai vreau si eu PUK-ul odata! > > Ce s-a intamplat? > > L-am scris pe nisip, dar a trecut un drac de copil si l-a sters. Pai > > si acum se poate intampla. Nu, ca acum am intarit cu apa si am > > batatorit locul cu lopatica lu' fiica-mea. > > > > > > Am si eu un Ericsson 1018 si am intrat in meniul 7-7. > > Da, si? > > Pai, de ce am intrat acolo? > > > > > > Aveti factura detaliata? > > Cred ca da, ca mi-o aduce postasul acasa. > > > > > > Meniul telefonului cum este? In limba romana sau in engleza? In > > dreapta. > > > > > > As dori sa reziliez si eu contractul. > > Si care ar fi motivul rezilierii? > > Ieri mi-am pus telefonul la incarcat si dupa o ora a explodat! > > > > > > Deci, pentru anularea redirectionarilor, trebuie sa mergeti in > > meniul "Configurare apeluri"? Tacere. > > Ati inteles? > > Da, deci ma duc inapoi de unde l-am luat, acolo in Tineretului...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nevasta unui detinut în audienta la directorul penitenciarului: - Domnule director, am venit aici sa va rog sa-i dati barbatului meu o munca mai usoara. - Dar, doamna, barbatul dv. lipeste etichete pe sticle, deci nu vad în asta un lucru greu. - Nenorocitul, mie mi-a zis ca sapa un tunel...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...