Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sa ma ingrijorez?????


MALUBA

Recommended Posts

buna fetelor!!!! intru in sapt. 35 de sarcina si am contractiile fiziologice din ce in ce mai dese, de cele mai multe ori cam la 1/2 ora. este normal???? astazi de ex am avut si la 15 min. am luat un NO-SPA si acum e mai binisor. incerc sa dau de doctorita mea dar deocamdata nu raspunde , asa ca va rog pe voi sa-mi spuneti daca sa-mi fac griji. bebele e coborat cu capul in jos din sapt 29. in rest nu am avut nici un fel de problema. merci mult! pupici pt bebici,mamici si burtici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ramai pe No-Spa si stai linistita la pat - asta conteaza foarte mult. E bine ca deindata ce reusesti sa iei legatura cu doctorita, sau chiar daca nu reusesti, in situatia in care lucrurile nu se amelioreaza, sa te vada un medic - trebuie sa vada cum e colul tau, sa te vada la ecograf si s-ar putea sa-ti mai indice si alt tratament. Oricum ar fi, repausul e foarte important, incearca sa stai la orizontala cit poti de mult. Tine-ne la curent, Catalina. This is the first day of the rest of my life!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa fie niste contractii "de pregatire", care nu duc la nastere. Oricum poate e bine sa vezi cat dureaza contractia, cat timp e intre contractii, cat sunt de dureroase. Eu nu stiu la ce foloseste No-Spa, dar cred ca e bine sa stai linistita, eventual intinsa in pat si nu te speria.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc la toate de sfaturi. tocmai am venit de la doctorita si mi-a zis sa fiu linistita ca am colul inchis (chiar radea ca de ar fi sa iasa si n-are pe unde ca am colul f f ingust). mi-a dat niste medicamente (magne b6 si gravibinon fiole-la nevoie) si mi-a zis multa odihna . asa ca mergem mai departe !!! ca mai avem un pic. sa auzim numai de bine ! pupici pt bebici,mamici si burtici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...