Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sa scap de matreatza......!!!


azumi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor daca tot vorbim de masti de par. Sa va spun si eu una care la inceput mi se parea foooooarte bizara. In oras cu mine mai traiesc si filipineze si nu mica mi-a fost mirarea cand am vazut-o pe una ca si-a cumparat 4 tuburi de cate un kg de maioneza. [alcool] Am intrebat-o daca ii place asa de mult maioneza si razand mi-a spus ca ea o foloseste ca masca de par. Deci DA! Ati citit bine! Masca de par! Cica o aplica pe parul un pic umezit si sta cu ea cam o jumatate de ora- o ora. Acum gandind la rece nu are de ce sa nu fie buna caci e vorba de ou, lamaie si ulei. Individa sustine ca ii face parul foarte sanatos si stralucitor. Eu nu am incercat-o niciodata , dar cine stie?!?! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androcelu... ii zice stai sa-ti scriu exact cum zice pe tubu de tratament: FOLTENE Double Action Traitement Anti-chute des cheveux Da gasesti si sampon tot de la Foltene, si ala costa cam 600.000 lei ( parca) iar tratamentul era mai scump ( vreun milion parca), dar sa sti ca merita!La mine cel putin au facut banii si nu am terminat tratamentul ca sa vad rezultatele, au aparut dupa cateva spalari bune. Cand l-am cumparat io , l-am luat sin Unirea de la parter, e o farmacie acolo , Sensi Blue daca nu ma insel...., si la sfatul farmacistei l-am cumparat, desi nu fara indoiala.I-am promis tipei ( in gand [:D]) ...ca daca nu are efect o bat de toti banii, da a scapat ca si-a facut efectul![:D] Da io am mai scris si la ghearele si pleata noastra, ca rezultate sigure are si tratamentul cu gaz, ulei de ricin si alcool(se amesteca si se lasa cateva zile la macerat intr-o sticla, iar apoi se pun cateva picaturi la radacina parului-cat sa moaie toat scalpul asa, putin cate putin- masandu-se , la terminare se inveleste capul cu o punga de plastic cam o jumate de ora, si se spala normal). Acuma si p-asta l-am incercat si la fel am fost tare multumita de rezultate, iar mama il foloseste mereu si are asa un par fain si cret...As fi continuat tot cu gazuuuu...da cum io am stat acasa doar o luna si trebuia sa ma intorc in japan, iar nenea de la aeroport nu da voie cu chestii inflamatoare....n-am riscat si am cumparat tratamentul asta de la Foltene, care nu m-a dezamagit! va pup ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarumana, Ana! Intradevar stiam de Foltene ca este eficient dar din auzite la a treia gura. Si da intradevar e cam scumput, dar acum ca aud in mod cert ca merge cred ca ma risc si il incerc. Stiam si eu de tratamentul cu gaz: in parti egale: gaz, ulei de ricin si usturoi pisat. Dar stiti care este problema mea in ce priveste acest tratament? Stiti ca nu stiu de unde sa cumpar gaz? [bang] Am intrebat la o benzinarie si mi s-a spus ca nici nu mai exista. Imi spune si mie cineva daca stiti de unde pot sa cumpar? [pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puiu` nu cu usturoi ca mor aia de pe langa tine![:D]E adevarat ca si asta cu usturoiu` e bun da` e un tratament pe care poti sa-l faci daca chiar nu iesi cateva zile din casa[:D]! problema cu gazu.....sa sti ca asa e, ca si io am cautat de numa numa.La benzinarii am incercat si io prima data sa vaz daca au gaz lampant , da nu aveau.Norocul meu a fost ca a gasit mama la o babutza si i-a dat sticluta d-aia mica de acetona( marimea aia am vrut sa zic).Mie mi-a ajuns cantitatea aia ca pusa in combinatie cu uleiu de ricin si cu alcoolul ( cica asta sa fie de 90 de grade) se facuse destul si-apoi nu tre sa pui mult sa-ti uzi parul ci doar la radacina trebuie masat. Inceaarca sa intrebi pe la oameni mai batraniori, ca ei se mai trag cu gaz p-ici, pi-colea..[:D] sau ai intrebat la farmacie? Zic si io .....poate sa aiba[biz] pupe dulci ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci masca cu ulei de masline si ou merge nu numai pentru matreata ci si pentru stralucirea parului?...pe mine ma intereseaza subiectul asta cu stralucirea parului ...am un par frumos(zice lumea) insa mie mi se pare ca de ceva ani e uscat...si as vrea s aii redau stralucirea din tinerete[:D]...o sa caut masca aia de la Foltene sau ce altele sugerati?va pup Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut aceasta problema cu caderea parului si cojite si cand ma spalam pe cap imi dadeam cu o sticluta de vitamina A uleioasa la radacina, stateam asa in weekend si duminica seara ma spalam.Eu am parul foarte uscat si lung pana la fund si dupa ce mi-am dat de 2 ori cu vit A nu mi-a mai picat parul, dar de cojite nu am scapat.Cand m-am spalat ultima data pe cap, mi-am pus o masca din 2 galbenuse, miere de albine si am subtiat cu ceai de musetel, am stat cam 30 min cu ea pe cap si cand m-am uscat am vazut ca mi-au disparut cojile, asta dupa o singura spalare.Cum am parul asa de lung ma spal pe cap mai rar, cam 2 sapt si sunt de cateva zile dupa masca si nu mi-au aparut cojile... Eu sunt fericita ca nu puteam sa las parul pe spate, doar strans in coc ca mi se vedeau asa de urat [bang] Sper sa fie bine si in continuare, va pup! Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, uleiul de masline din masca sigur va ajuta parul sa arate mai stralucitor. Ptr voi toate: indiferent de tratamentul extern pe care-l alegeti ingurgitati si vitamina B, zilnic ptr citeva luni !!! este foarte recomandata ptr par ca tratament intern... Eu fac asta si imi merge mai bine (ca la masti sunt cam lenesa), 3 pastile pe zi , Vit B este buna si ptr sistemul nervos de asemeni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...