Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum e corect in CV...


Recommended Posts

trebuie sa trimit un cv unei firme din anglia. eu sunt, incepand cu 1 iulie 2003 in concediu de maternitate. ar trebui sa trec asta in cv, sau mai bine nu? mai stiu ca nici nu verifica... in cartea de munca se trece concediul de maternitate? cat de mult sunt influentati angajatorii de concediul de maternitate si mai ales de lungimea lui? Oana si bb Erik http://community.webshots.com/user/oana_noemi http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca esti in concediu, inseamna ca mai inca slujba si asta e tot ce-i intereseaza, treci numai functia si institutia. Faptul ca ai concediu de un anumit tip, ca ai un bebe, astea sint date personale...nu le pui in CV, Succes, Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Cartea de Munca nu se trece faptul ca esti in concediu de maternitate. In general un angajator - oricare ar fi el apreciaza sinceritatea... Dar daca crezi ca te-ar dezavantaja faptul ca esti in CIC nu mentiona acest fapt, dar nu minti daca esti intrebata direct, caci poti pierde mai mult decat castiga. Stiu ca, odata, cand am dat un interviu la o firma- in alta parte, nu aici, individul care se ocupa a vazut ca am facut Masterul, dar in acelasi timp am lucrat si a fost foarte impresionat... Poate tine si cu chestia cu copilul, poate nu. Sa nu interpreteze ca nu esti suficient de familista...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...