Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Furtuna si avalansha in Alpi


Recommended Posts

Fiica mea (12 ani) este plecata in tabara de Ski in Alpi (aici in Elvetia). S-a starnit o furtuna cumplita, strazile sunt blocate, ninge si viscoleste, iar in Alpi sunt avalanshe. Sunt speriata de nu mai stiu ce sa fac. Imi vine sa ma duc s-o iau acasa, nu alta! Poate tot pericolul e doar in inchipuirea mea. Ea e la incepatori si cred ca nu s-or duce copiii pe vremea asta sa skieze. Voi ce spuneti? Cum sa procedez? Nu i-o fi frica acolo? Nu s-o intampla nimic? Deocamdata nu pot decat sa ma rog la Dumnezeu pentru ea [q] Lorelei & Family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu poti sa o contactezi telefonic? Ar fi cel mai usor sa afli ce se intampla si daca vrea sa mergi dupa ea.Sunt convinsa ca e pe maini bune si ca nu ar trebui sa-ti faci probleme insa mai stiu ce inseamna sa fi mama si sa nu ai copilul langa tine asa ca.... Multa rabdare si vreme buna! Raluca mama Ilincai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suna.. la ea, la un profesor, la postul de politie din loc respectiva sau la serviciul de urgenta de acolo.. salvamont etc! La voi sistemul de comunicare e mai bun! Sa stii ca este ok! SUNA! Roxana&Ruxandra http://community.webshots.com/user/aquariusrpro si un nepotel super http://community.webshots.com/user/lucaandrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ufff e o vreme sa nu dai un caine afara. Te ia vantul pe sus (si eu nu sunt la munte!!!) SUNA PROFESORUL sau vorbeste cu mamicile altor copii... Desi nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme. Cei care au organizat tabara au experiente cu copii si stiu ei ce au de facut. (si doar suntem in HElvetia) ~~Adela&Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca nu poti suna, sa ne rugam putem si noi ! desigur ca nu duce nimeni copii pe vreme rea la ski ! Doamne Dumnezeule Atotputernic ,te rog fii Tu cu fata lui Lorelei cit timp este la ski in Alpi, sa o ocrotesti impreuna cu instructorii si ceilalti de acolo si Te rog pt mama ei sa o ajuti sa ii dai liniste si sa isi vada fata bine sanatoasa acasa . In numele Domnului Te-am rugat. Amin. "Daca dragoste nu e, nimic nu e" Lili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lily, iti multumesc din tot sufletul, esti tare tare dulce! [pup] Nu pot sa sun ca n-am numarul la mine si eu sunt in birou. Abia diseara! [bang] Si au doar un numar de mobil de contact acolo, in muntzi. Adelutzo, am sa sun o alta mamica, ideea e foarte buna. Incerc chiar acum, sper sa o gasesc! Multzumesc [pup] Lorelei & Family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

exista site-uri despre sitauatia din munti, avalanse, starea pirtiilor samd; cauta pe site-ul localitatii unde sint, sau dupa "lavine"/germana sau cum le zice in franceza la avalanse; nu-ti zic sa stai linistita ca nu prea poti, dar zic ssi eu ca n-or fi dus copiiiin zonele inalte unde apar de obicei avalansele; va tinem pumnii sa va regasiti cu bine iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va multumesc pentru sprijin. Am vorbit cu o mamica si mi-a spus sa nu-mi fac griji, ca sunt oameni cu experienta si au grija de copii. Dar parca pot??? Spunea ca daca vremea e urata, merg la inot sau au alte activitatzi. Tot nu sunt insa linistita. Poate e o idee buna sa sun direct acolo in localitate si sa intreb care e situatia. Lawine - sau avalanshe n-au fost acolo in regiune, doar in alte partzi, dar mai stii cu vremea asta???? Multi pupici si o dupa-amiaza minunata tutror! Lorelei & Family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelei, zona respectiva nu are nici un centru de turism la care sa ceri informatii prin telefon? Sau daca stii hotelul/pensiunea la care sint cazati, poate afli un nr de telefon la care sa suni. Poate copiii nici n-au iesit din hotel pe o vreme ca aia. Sintem alaturi de tine si te mai asteptam cu vesti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...