Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

doar pt tatici: Ce cred tatii despre ...a fi tata?


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

De cand te-astept! Sunt 9 ani si parca timpul numai trece, abia astept o zi de Mai, o fi 8, 9 sau 10.Visez la ziua in care TU puiutul meu, sa dai un nou sens vietii, sa rad,sa plang de fericire.... Ea isi inalta catre mine manutele si-mi mangaie obrazul" Tu esti cel mai mare:))". Va fi atata iubire si adoratie in ochii ei si EU voi fi cel mai fericit Tatic din lume. Si parca timpul..... Sfarsit. Viitor_tatic de Puisor(F E T I T A)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cand iti vei tine printesa in brate, vei intelege ca asteptarea a meritat. [cheers] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Eiii - e super sa fii tata! Mi se intampla de 6 ani si jumatate - am o super printesa! Plus inca una pe drum. Din pacate serviciul imi lasa putin timp de petrecut cu familia - seara, pe fuga, in w/e. Uneori mi-as dori sa imi iau un an liber si sa stau doar cu familia. Clipele pe care le petrecem impreuna - sunt de neegalat. Abia astept bebe nr. 2 (tot fetita). Adilushu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
felicitari taticilor ptr tot ce ati scris!am plis, e tare frumos. imi permit sa zic ca sotul meu e un tatic minunat, dar el nu e pe nici un forum, ca sa-si exprime parerea, mie imi place numa! dar in fiecare zi imi zice cit e de fericit ca-l are pe Dominic, un copil dorit din suflet, nu conta ce e! se ocupa de el, se implica, desi lucreaza si are si servici, copilul il adora!acuma, asteptam inca un baietel, e ff fericit, nu am cuvinte sa descriu!si ne dorim si al treilea copil! ptr fetele care au griji ca oare cum va fi dupa ce nasc, ca sotii nu par sa se implice, stati linistite totul incepe cu prima clipa cind ii tin in brate!atunci incepe sa se faca o legatura, sa realizele, ca ei nu vad, si nu simt nimic inainte fizic,iar la eco nu vad ei mare lucru, cel putin la noi asa a fost, ii tot reprosam inainte ca nu se implica, dar rolul lui a inceput cind a aparut copilul! sper sa fiti cit mai multi tatici care sa scrieti aici, felicitari la toti! Flavia [gravi]24+ David[baietel] si mama lui Dominic 17 mai 2004 [url="http://community.webshots.com/user/pepsidominic"] albumele de familie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baieti m-ati impresionat foarte tare cu povestile voastre,sunte-ti niste tatici adevarati [floare3][floare3][floare3][floare3][floare3][floare3] sa va traiasca puiutii,sa creasca mari si sanatosi. Eu am nascut in noiembrie 2006 si sotul meu era un barbat care nu iubea copii,spunea ca daca nu sunt ai lui.......dar cand am nascut-o pe Maya asa a plans...si s-a bucurat....Maya la schimbat intrutot,nu mai e cel dinainte si asta ma bucura foarte tare. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574 Povestea fetitei noastre Laura si bebe Maya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
hmmm...ce cred tatii despre a fi tati? Schimbarile(marea majoritate în bine) aparute în vietile noastre, au fost descrise anterior. Nu ma prea pricep la cuvinte, nu cred ca pot sa redau ce am avut binecuvîntarea sa simt alaturi de copilul meu, cum, cît m-a facut sa simt. Ma refer la momentele cînd fiind pe strada împreuna, mi-a dat drumul la mîna si a mers înaintea mea, asigurîndu-se din cînd în cînd ca tata E ACOLO. La momentele cînd îmi propuneam sa gasesc un raspuns plauzibil si inteligibil pentru fiecare "de ce?", devenind tinta cea mai frecventa a de ce-urilor. La momentul cînd am descoperit ca singurul lucru de care am nevoie pentru a-mi face copilul fericit, e un pic de rabdare... Cum e sa fii tata?... ancora pe timpul furtunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Hmm...sa fi tata... Cind a nascut sotia mea, la citeva zile colegii m-au intrebat: "Cum te simti ca prospat tatic?" si sincer, nu am stiut sa raspund. Nu-mi prea placeau copii mici dar ei avea o "atractie" la mine, veneau si stateau la mine in brate. Dupa ce am mi-am vazut fetita la maternitate ceva s-a schimbat la mine (si cred ca si alti tati). Am devenit mai sensibil, saream la fiecare scincet al ei, mi se parea ca tot ce facem nu facem bine. Dupa citeva luni le-am raspuns colegilor: "e ceva ce nu se poate descrie. Nu exista cuvinte in vocabular care sa poata descrie ceea ce simti cind esti tata. Numai cine are copii poate intelege asta". Ce sa spun... mi-a schimbat viata complet. Nu ma mai gindesc la mine ci la copii (ca acum mai am si un baiat de 2 saptamini). Tot ce fac, fac gindindu-ma la ei, pentru ei. Cum este sa fi tata? Este sublim. Toate greutatile care le ai zi de zi dispar cind ajungi acasa si copilul/copii iti sar in brate si-ti povestesc ce-au facut in ziua respectiva. In momentul in care copilul tau spune "lasa ca-l intreb pe tati, ca el stie mai bine"... te simti de parca toata lumea este a ta, e ceva dumnezeiesc, e... fara cuvinte. Marius, care e "expert" in vorbe, a atins esenta "meseriei" de tata. http://www.babiesonline.com/babies/p/pitzica/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Am plans... Sper ca si sotul meu sa se schimbe, as vrea sa se implice in viata viitorului nostru copil. Dar mi-e frica, mi-e tare frica. El e un pic mai retras, nu e antisocial, dar mijlocul lui de relaxare preferat e sa se joace pe calculator. Eu m-am obisnuit, nu ma mai deranjeaza chiar asa de tare, dar mi-e teama ca o sa-si ignore pruncul... Ne-am dorit mult copilul asta si vreau sa-i oferim tot ce n-am avut noi (amandoi avem parinti divortati), adica o familie fericita si unita! Acum...om vedea ce o sa fie... [gravi] 14+ [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...