Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

crema de fata


Recommended Posts

Si eu vreau sa-mi recomandati o crema de fata pe care ati folosit-o cu succes, va rog mult!! Am tenul mixt, cu usoara tendinta acneica, si acum pielea pare cenusie, fara viata...vreau ceva care sa dea luminozitate pielii ,s-o hidrateze , s-o hraneasca, in fine sa arate mai bine! Pana acum am folosit crema hidratanta de la ROC, e foarte buna,cu efect de hidratare 24 ore, insa cred ca-mi trebuie 2 creme, de zi si noapte; seara dupa ce ma spal pe fata cu un gel de la L'Oreal(Pure zone) e pielea uscata, asa ca sigur trebuie crema si de noapte. Am tot studiat creme (am citit prospectele)dar chiar nu stiu ce sa aleg, asa ca un sfat mi-ar prinde bine. [pup] Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sotul meu mi-a adus din Franta o crema de noapte de la Yves Rocher,nu mai folosisem nimic din gama asta,iar pe forum am citit si pareri contra acestor produse,insa eu o folosesc de 2 saptamani si sunt foarte incantata de ea;as vrea sa-mi cumpar si una de zi de la ei,dar ma intrebam calitatea produselor care se gasesc la noi(stiu ca sunt in mall)o fi aceeasi cu a celor de afara?Voi ce stiti?Mie mi se pare ca tenul arata foarte bine,nu aveam probleme nici inainte,dar o imbunatatire este vizibila. dori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alecsia si Missiday, eu recomand cu caldura produsele de la Avène, mai ales pentru cine are o piele sensibila si chiar alergica. Unele creme din gama lor sint chiar si recomandate la recuperarea si hidratarea dupa arsuri. Exista produse pentru toate tipurile de ten, de la acneica la foarte uscata. Postez si un site cu produsele lor. Succes. http://www.dermaweb.com/dermato/avene/avene_produits.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere Missiday,in legatura cu categoria de varsta,cea pe care mi-a adus-o sotul meu se incadreaza intre 25-30 ani(desi eu am 34),dar nu vreau sa folosesc ceva mai tare,nici nu este inca nevoie si se pare ca nici nu este bine sa folosesti creme mai "avansate",totusi ingrijirea tenului trebuie facuta bine;chiar ieri citeam ca una din conditiile ca ridurile sa-si intarzie aparitia, o reprezinta hidratarea corespunzatoare si anume sa bei intre 1,5-2l apa pe zi.Curatarea foarte bine a tenului seara si dimineata este de asemeni foarte importanta,singura, doar crema, nu face minuni.Iar lotiunea tonica de care va spuneam este extraordinara,imi pare rau ca nu am descoperit-o mai de mult. dori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mierea de albine hidrateaza tenul si curata bine porii. Dupa ce te-ai demachiat, deci tenul e curat, aplici mierea de albine (cu exceptia conturului ochilor) si apoi lipesti-dezlipesti degetelele de fata [:)]...Operatiunea asta o faci timp de un minut, apoi, cu ajutorul unui buretel inmuiat in apa calduta, indepartezi mierea cu delicatete. Tamponezi usor fata cu un prosop curat si aplici o crema hidratanta (eu folosesc Nivea si sunt foarte multumita, dar am auzit si persoane care nu sunt tocmai incantate de ea) Am mai citit undeva un truc: dupa ce te-ai spalat fata, nu indeparta toata apa...lasa cateva picaturi - odata cu aplicarea cremei hidratante, vor fi absorbite si ele in piele. Ada [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...