Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soc politic: “Suspendati negocierile cu Romania!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Bogdana
Conchita draga din mesajul tau se intelege ca lumina a venit de la apus numai noi sustinem ca de la rasarit.
nu asta am vrut sa spun, lumina adevarata vine de la Dumnezeu, nu din punctele cardinale. remarcile mele sugerau sa ne documentam putin cand vorbim de istorie, mai ales cand repetam exact aceleasi scuze ca in manualele ante-decembriste pe strategia ca "strainatatea" a fost opresorul si d'aia nu am putut noi sa construim nici macar comunismul. mai tii minte perioada aceea? cand dusmanul de clasa pandea la orice colt de strada, gata sa ne fure realizarile? am recunoscut politica strutului in discursul cu "occidentul e de vina", ce sa-i faci? politica mea personala are alte radacini, ceva mai regale asa, de genul "prin noi insine". dar asta nu se poate realiza fara o responsabilizare pe masura: acceptam greselile, le indreptam si progresam. n-o sa vina nimeni sa ne moaie posmagii, occident sau orient, n-au nici un interes. vina ne apartine, ne-am vandut singuri si singuri ne-am construit culcusul asa cum este acum. un pas inainte ar fi sa recunoastem realitatea. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Bogdana
Hai mai bine sa-ti spun o poanta decit sa incepem iar sa despicam firul in 7. Meci Romania-Rusia cistiga Romania.Se primeste o telegrama de la rusi: "Ati cistigat!Stop.Felicitari!Stop.Petrol.Stop.Gaze.Stop.":)
supeeer!!! :))))) daca il transpunem in contemporaneitate, iata si un banc productie personala dupa modelul tau: "Olimpiada Internationala de Matematica. Romanii castiga detasat. Telegrama de la UE: Ati castigat iarasi. Stop. Felicitari. Stop. Adoptii internationale. Stop. Intregrare. Stop." [mariaj]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang][bang][bang] Nu pot sa pricep cum are romanul inca incredere in oamenii astia,care au demonstrat prin toate metodele posibile ca nu sint altceva decit niste excroci mizerabili.Cum mama naibii sa elimini coruptia,cind cele mai importante "scaune" din politica romaneasca sint ocupate de oameni ca Nastase`?? poate ca suna afurisit..dar eu numai cind ii vad mutra aia imbuibata ...nici nu trebuie sa deschida gura,ca stiu "visceral" ca e un corupt,un mincinos si un ipocrit.Pentru ca-mi vine pur si simplu sa vomit cind il vad! Na ca m-am enervat![bruta] Rayuela CU bebe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad ce e atat de socant..... cine stie cum sta treaba nu se mai mira ca 'pa negocieri'.....ba chiar era de asteptat......in tara asta fiecare isi vede de interesul propriu cand ajunge la putere si acolo ajunge numai cine 'trebuie'. Poporul......poporul habar n-are ce-i aia politica si cu ce se mananca, ce-i aia UE si la serveste. Asa ca nu va mai mirati si nu va mai chinuiti mintile si sufletele degeaba.......mai trebuie sa treaca ceva zeci de ani pana sa se schimbe generatiile de academicieni Stefan Gheorghiu. Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat mai eram inca in Ro auzeam pe la TV tot felul de stiri cu baronea sa N. propolitica romaneasca. Chiar ma gandeam cu haz in sinea mea pe-atunci : "oare ce i-or fi facut, or fi corupt-o si pe ea?" Se vede treaba ca erau inventate pt. ca pana la urma buboiul s-a spart! Heei dragelor, mai avem cale lunga pana la civilizatie, din pacate pt. cei ramasi acasa. Din fericire pt. noi cei plecati care vom trai o viata mai buna, dar vom ramane cu gustul amar si dorul de tot ce am lasat, lucruri bune care dispare in neant, cu fiecare zi ce trece! P.S. Apropos de Occident si de "ajutoare". Vezi Germania care "arunca" cu grandomanie bani spre est, spre Orient si "spre" disperarea cetatenilor ei, carora le merge tot mai rau dar supravietuiesc decent. "Milogeala diplomatica" a esticilor care suge din bunastarea vesticilor pacalindu-i, si imbuibandu-i pe "vajnicii si sacrificatii conducatori si luptatori........" bla, bla, bla ca deja mi-e scarba. V.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma intreb cum de mai suporta bietul popor atatea, cum de nu se face ceva??? Dupa mintea mea as iesi in strada si le-as da foc la totzi! [bruta] Cred ca in Romania trebuiesc facute schimbari radicale, ca altfel n-o scoatem la capat. Cand citeam cum isi fac cadou tablouri Rembrandt sau vile in Sinaia, ma intreb: unde suntem? in Ro meseria de politician inseamna o cheie la visteria tzarii, de unde iei dupa plac. Lorelei & Family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...