Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

bancuri cu evrei


Recommended Posts

Un evreu merge la macelarie: -Dati-mi un kg din pestele acela. -Dar acela nu e peste, e carne de porc -Eu nu te-am intrebat cum se numeste pestele acela In fata sinagogii stau doi cersetori orbi. Pe unul scrie "Cersetor evreu" si pe celalalt "Cersetor crestin" Iese in zi de Shabat rabinul de la serviciul divin si ii arunca o suta de lei celui pe care scrie "Cersetor evreu" apoi ii spune celui pe care scria "Cersetor crestin" -Mai omule, nu sta aici ca e sinagoga... Du-te si tu la catedrala la ai tai! Dupa ce pleaca rabinul ii zice "cersetorul crestin" celui "evreu": -I-auzi mey, Shloimi, mey, uite cine ne invata pe noi sa facem afaceri!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
cu evrei... - 20/02/2004, 11:19:21, Initial creeata de adda
Sunt doar niste glume, nu va suparati [flo] Samuel, evreul, se duce la Banca Israeliana. - Buna ziua, Samuel, il saluta respectuos angajatul bancii. - Buna ziua. Am venit sa solicit un credit de 1 dolar. - 1 dolar?? Dar, Samuel, iti retrag aceasta suma din oricare cont de-al tau, fara nici o problema. - Nu, eu vreau un credit de 1 dolar, suma pe care o rambursez intr-o luna. Daca nu-mi dai creditul, Samuel retrage de la voi toti banii,toate bijuteriile, retag totul. - Dar, Samuel... Bine, daca vrei acest credit, ti-l dam. Uite hartiile pe care trebuie sa le semnezi. - Care este dobanda? - 3% pe luna. - OK, dar vreau sa-mi las BMW-ul garantie. - Nu, Samuel, nu este nevoie. Conturile pe care le ai sunt garantia suficienta. - Daca nu-mi luati drept garantie BMW-ul, eu retrag toti banii de la voi, toate inversiunile, bijuteriile, tot. - OK, Samuel, puteti lasa BMW-ul personal drept garantie, timp de 30 de zile, in parcarea subterana a Bancii. - Perfect! Samuel se duce fericit acasa si-i spune sotiei sale: - Ruth, Ruth, putem pleca linistiti in concediu, am facut rost de parcare cu 1,03 $ o luna intreaga! Un evreu se afla pe patul de moarte si-i spune singurului sau fiu: - Isaac, mai am putin si mor si vreau sa stii ca cele 7 vile, 3 blocuri, 30 de taxiuri, fabrica de imbracaminte, cele 2 ferme, 8 magazine, bijuteriile, titlurile bancare, valorile, sculpturile... - Da, tata, mi le lasi? - Ti le vand ieftin, foarte ieftin! Originally posted by virgiL
in avion un evreu sta intre 2 arabi.evreul isi da jos papucii,si se face comod.arabii: -du-te si ne adu 2 sucuri! evreul in minoritate fiind se conformeaza,se ridica si pleaca dupa sucuri.in lipsa sa arabii ii scuipa in papuci.evreul se intoarce cu sucurile,le da arabilor si se face comod la loc.la aterizare cand evreul baga picioarele in papuci si vazu ce i-au facut arabii zice: -o sa fie pace-n Orientul Mijlociu cand arabii n-or sa mai scuipe in papucii evreilor,iar evreii n-or sa se mai pise in sucurile arabilor!!! virginia Originally posted by ralucami
Doi evrei, tata si fiu se plimba prin oras. Fiul:-tata am pofta de o banana. Tatal:-fie iti iau. Peste 20 de ani, aceiasi, tata si fiu se plimba prin oras. fiul:-tata as bea o bere. tatal:-nu fiule, nu merge bere dupa banana.
In desert erau un turc si un evreu. Acestia se rugau la Dumnezeu, fiecare pe limba lui. Turcul spunea: - Da-mi Doamne si mie zece dolari sa-mi cumpar paine, caci nu am mai mancat de o saptamana. - Ajuta-mi Doamne sa finalizez afacerea aia unde am bagat zece milioane de parai si fa Tu sa- mi iasa o suta de milioane de parai. Si tot astfel, turcul se tanguia, iar evreul se gandea la afaceri. La un moment dat, Dumnezeu se uita spre turc si spune: - Ia ma de aicea zece dolari si lasa-l odata pe asta sa se concentreze la afaceri!
Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Initial creeata de Babee, 28/01/2004, 15:48:23
Itzic vroia neaparat sa il intalneasca pe Papa. Si ii tot scria el, ii scria, Papa nimic, nu ii acorda atentie. Si trec asa 30 de ani, pana cand intr-o zi, Papa face o vizita in Israel. Toate bune si frumoase, se intalneste Papa cu Primul-Ministru, discuta, pun la cale, etc. La un moment dat, Primul-Minstru zice: - Excelenta Voastra, inainte de a pleca, as avea o rugaminte! - Te ascult, spuse Papa. - Stiti, avem aici in Israel pe unul Itzic, de 30 de ani va scrie in fiecare zi o scrisoare, va roaga sa-l primiti in audienta si de fiecare data l-ati refuzat. In spiritul cresitinatatii, n-ati vrea, daca tot sunteti aici, sa-l primiti, sa vedeti ce vrea, e pacat, de 30 de ani vrea sa va vorbeasca, va rog eu frumos, doar 5 minute! -Bine, bine, zice Papa, sa vina la mine! Vine Itzic, saruta mana Papei si-i zice: -Stiti, eu de 30 de ani vreau sa va intalnesc, am o problema si as vrea sa ma ajutati. -Spune Itzic! -Stiti, eu am un restaurant. Mare, frumos, mancare buna, bautura buna, ieftin, toata lumea vine sa manance la mine. -Bravo Itzic, esti un spirit intreprinzator! -Da, dar eu am restaurantul de la tatal meu -Foarte frumos, ai preluat afacerea, ai dezvoltat-o... -Da, dar tatal meu il avea de la tatal lui -Bine Itzic, inteleg, a fost o afacere in familie, ati muncit din greu... -Da, dar tatal tatalui meu il avea de la tatal lui -Itzic, am inteles, comertul este o trasatura a familiei, foarte frumos! -Da, dar si tatal tatalui tatalui meu il avea de la tatal lui... -Itzic, ma exasperezi, nu inteleg, unde vrei sa ma duci, pe vremea lui Hristos? -Exact, vedeti, ati inteles, e vorba despre Cina Cea de Taina... a ramas neplatita... 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...